امام خمینی

کل اخبار:421

 • یوسف صانعی 4 ۱۳۹۲-۰۸-۱۲ ۱۳:۰۳

  آقای صانعی با تابوشکنی زهرا اشراقی چه کنیم؟

  استدلال ضعیف آیت الله صانعی در تفسیر مفهوم «ملاک حال فعلی افراد است» بخوبی نشان دهنده عدم رعایت انصاف از طرف وی برای برخورد عادلانه با یک مسئله است؛ ملاک حال فعلی افراد است هم مصداق حال خوبان است و هم حال بدان.

 • ایران آمریکا 1 ۱۳۹۲/۰۸/۰۸

  بایسته های سیاست ورزی انقلابی

  مسعود ندافان

  در این مجال کوتاه به سه گانه ای در شرح یکی از مفاهیم وارد شده در ادبیات سیاسی جهان، یعنی شاخص «طاغوت» توسط خمینی کبیر توجه میکنیم.

 • ۱۳۹۲-۰۸-۰۴ ۱۰:۴۶

  واکنش سید حسن خمینی به تخریب امام (ره)

  سید حسن خمینی در جلسه اخیر درس خارج، نسبت به شبهه افکنی ها پیرامون حضرت امام (ره) پاسخ داد.

 • عبدالله گنجی 5 ۱۳۹۲/۰۸/۰۴

  باید از خواهران اشراقی تشکر کرد

  دکتر عبدالله گنجی

  اگر‌ هزاران صد سند و مدرك و سخنران به ميدان می آمدند كه ايها‌الناس اين جماعت از امام عبور كرده‌اند و از اينكه مجبورند در جامعه اسلامی محجبه باشند به خود می پيچند، كسی باور نمیكرد، اما خود آنان برای نشان دادن پشت‌پرده خويش و فاصله‌شان با امام به ميدان آمده‌اند. اين كار آنها تشكر ندارد؟

 • حمید انصاری 4 ۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۵:۰۴

  بیانیه بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره)

  آقای انصاری! علت حصار کشی ژنتیکی به دور امام چیست؟

  در قسمتی از این بیانیه خطاب به انصاری آمده است: سخنران شب عاشورای ۸۸ در جماران را بخاطر دارید؟ رفتارهای افراطی‌ای که از همان شب شروع شد و شعله آن ظهر فردایش به پرچم عزای حضرت اباعبدالله (ع) و تمثال مبارک حضرت روح الله (ره) نیز رحم نکرد، ریشه در اقدامات دوستان حضرتعالی داشت.

 • ۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۱۱:۰۹

  پسر منتظری توهین اشراقی را «عملی مطلوب» خواند

  احمد منتظری توهین نعمیه اشراقی به امام راحل و همسران شهدا را «عملی مطلوب» خواند و گفت: انتقاد صادق خرازی و پسر شهید همت از نعیمه اشراقی، از روی حسن نیت بوده است.

 • ۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۶:۰۵

  دردنامه یک خواهر شهید

  خانواده شهدا را تهدید به شکایت میکنند!

  میخواستم از نعیمه اشراقی بپرسم پس از ۲۴ سال از رحلت امام در پی چه هستی؟ یادم افتاد این جماعت خود را مبرا از پاسخ دادن میدانند و وقتی از آنها سوال کنی به تندروی متهمت میکنند، همانطور که موسسه امام، خانواده شهدا را به شکایت تهدید کرد.

 • ۱۳۹۲-۰۷-۳۰ ۱۴:۰۳

  اعلام موجودیت کمیته حفظ، نشر و صیانت از اندیشه‌های امام خمینی(ره)

  در اطلاعیه این کمیته آمده است: با توجه به مسائل اخیر، کمیته حفظ، نشر و صیانت از اندیشه‌های امام خمینی (ره) سعی میکند تا به دفاع از اندیشه و خط و راه نورانی آن عزیز سفر کرده همت بگمارد.

 • ۱۳۹۲-۰۷-۲۹ ۱۸:۰۶

  فهم خادم امام را با نوه امام مقایسه کنید

  حاج عیسی را همه به خادمی حضرت امام می شناسند. پیرمرد فرزانه ای که همراه امام از نجف به تهران آمد و امین ایشان ماند.

 • محمد هاشمی 4 ۱۳۹۲-۰۷-۲۹ ۱۷:۲۹

  بازخوانی مصاحبه خواندنی محمد هاشمی

  عصبانیت امام از حذف شعار در تلویزیون/ ماجرای آرایش غلیظ همسر امیرکبیر

  امام پرسید چه کسی گفته شعار مرگ بر... را حذف کنید؛ من گفتم اعضاي بيت شما. امام عصبانی شدند و اعضای بیت را صدا کردند. همه در رفتند ...

 • امام خمینی 4 ۱۳۹۲-۰۷-۲۹ ۱۲:۲۶

  بازخوانی مواضع امام

  ما تا زنده هستیم نمى گذاریم

  بازخوانی گوشه ای از مواضع امام راحل (ره) در رابطه با آزادیهای کاذب اجتماعی از قبیل بی حجابی و اختلاطهای فساد آمیز زن و مرد، باطل السحر بسیاری از خبرسازیهای مغلوط و انحرافی روزهای اخیر است که توسط عده ای از منسوبین و و غیر منسوبین بیت امام (ره) رواج داده شد.

 • صادق خرازی 4 ۱۳۹۲-۰۷-۲۸ ۱۲:۲۵

  واکنش تند به اظهارات منتسب به اشراقی

  صادق خرازی: کثافت کاری را با عذرخواهی تنها ماستمالی نکنید

  سفیر اسبق ایران در سازمان ملل گفت: نمیفهمم چرا عده ای اینگونه بی پروا برای محبوبیت خویش و مقبولیت خود ، حضرت امام را له میکنند و خانواده شهدا را به استهزا میکشند.

 • امام خمینی 2 ۱۳۹۲-۰۷-۲۷ ۱۵:۵۹

  اینفوگراف/ احوال این روزهای امام ما

 • ۱۳۹۲-۰۷-۲۷ ۱۴:۳۶

  بهره برداری رسانه های معاند از کامنت نعیمه اشراقی + عکس

  برداشت دویچه وله از اتفاقی که در صفحه فیسبوک نعیمه اشراقی صورت گرفت میتواند پیامی برای مسئولان کشور باشد که تا دیر نشده ضمن برخوردی قاطع با مقصران، جلوی تخریب چهره امام راحل را بگیرند.

 • حمید روحانی 4 ۱۳۹۲-۰۷-۲۷ ۱۲:۴۶

  روحانی: هاشمی مخالفت امام را فهمیده اما اعمال غرض میکند

  تاریخ نویس معاصر کشورمان میگوید: آقای رفسنجانی مخالفت امام را با ایجاد رابطه با آمریکا فهمیده، اما اعمال غرض میکند؛ اگر او از سکوت امام چنین برداشتی میکرد، به هر نحوی بود همان زمان آن را در بوق میکرد.

 • محمد حسین زاده ۱۳۹۲/۰۷/۲۶

  چه کسی فرزند خمینی (ره) است؟

  محمد حسین زاده

  مگر نه اینکه همسر امام مجتبی(ع) قاتل حضرت شد و طلحه و زبیر صحابی حضرت رسول(ص)، دشمن وصی اش شدند.

 • لاله افتخاری 4 ۱۳۹۲-۰۷-۲۲ ۱۶:۴۶

  گفت و گوی اختصاصی/ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

  خویشاوند امام کسی است که با او همراه باشد؛ اشراقی به مسیر بازگردد

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصاحبه خارج از حدود زهرا اشراقی با شرق الاوسط گفت: انتظار داریم ایشان به رسالت و جایگاهی که دارند بیشتر توجه کنند و تا بازیچه دست بیگانگان نشده اند به آن مسیری که شایسته است برگردند و این راه را جبران کنند.

 • زهرا اشراقی 2 ۱۳۹۲-۰۷-۲۱ ۱۴:۱۹

  تابوشکنی زهرا اشراقی با مهستی و هایده

  کسی مخالف بیان دیدگاه افراد مختلف حتی نوه امام راحل (ره) نیست اما اختلاف آنجا خود را نمایان میسازد که این دیدگاههای انحرافی به نام تفکر امام (ره) و نظر ایشان منعکس شود.

 • زهرا اشراقی 4 ۱۳۹۲-۰۷-۲۱ ۱۲:۳۳

  توضیحات زهرا اشراقی درباره مصاحبه با الشرق الاوسط + عکس

  نوه امام (ره) در مصاحبه با شرق الاوسط گفته بود: نمیشه گفت گوگوش را دوست دارم، سر و صدا میشه؛ ولی خب آره صدای هایده را دوست دارم، بنظرم هایده اعجوبه موسیقی ایران بوده، هایده و مهستی از زیباییهای موسیقی ما هستند.

 • حمید انصاری 4 ۱۳۹۲-۰۷-۲۱ ۱۰:۴۶

  رد اظهارات هاشمی توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام

  قائم مقام موسسه تنظیم و نشر در حالیکه در یک اظهار نظر تعجب برانگیز، موضع گیری موسسه را درباره مطالب بدون انتصاب بی مورد دانسته به طور تلویحی مواضع اخیر هاشمی را رد کرده است.

 • زیباکلام هاشمی 4 ۱۳۹۲-۰۷-۱۷ ۱۱:۳۲

  زیبا کلام: آقای هاشمی کارتان به صلاح نیست

  سیاستهای کلی نظام طبق قانون اساسی به رهبری اختصاص دارد و در این زمینه تشخیص وجدان و فطرت عمومی با نظر رهبری نظام طی ۳۵ سال گذشته تطابق کامل داشته و برآیند آن در شعار مرگ بر آمریکا که برگرفته از منطق قرآن میباشد جلوه کرده است.

 • ۱۳۹۲-۰۷-۱۵ ۱۶:۴۵

  واکنش امام (ره) به اقدامات انور سادات

  این جانب بیش از پانزده سال است که خطر اسرائیل غاصب را گوشزد کرده‏ ام و به دوَل و ملل عرب این حقیقت را اعلام نموده‏ ام؛ اکنون با طرح استعمارى صلح مصر و اسرائیل، این خطر بیشتر، نزدیکتر و جدی تر شده است.

 • هاشمی 2 ۱۳۹۲-۰۷-۱۵ ۱۲:۳۴

  تحریف امام برای عصمت هاشمی

  دوستان آرمانی که مدتهاست آرمانهایشان در تعارض با آرمانهای حضرت امام (ره) قرار گرفته باید توجه داشته باشند که بار کج هرگز به مقصد نمی رسد و آفتاب را نمی توان با پاشیدن خاک از دیده ها پنهان کرد.

 • ۱۳۹۲-۰۷-۱۴ ۱۴:۴۸

  واکنش دبیرکل موتلفه به شایعات پیرامون حذف شعار مرگ بر آمریکا

  دبیرکل حزب موتلفه با اشاره به اینکه هیچ سندی درباره موافقت امام (ره) با حذف شعار مرگ بر آمریکا وجود ندارد، گفت: امام (ره) بارها از نفرت مردم ایران از سیاستهای آمریکا سخن گفته‌اند.

 • حاج احمد 2 ۱۳۹۲-۰۷-۱۴ ۱۳:۲۹

  پوستر/ ما، امام و عده ای بی شرم!

 • امام 2 ۱۳۹۲-۰۷-۱۳ ۱۴:۱۲

  علت مهاجرت به پاریس از زبان امام

  چرا از نجف به پاریس رفتم؟

  در بصره بنا بر این گذاشتم که نروم به سایر بلاد اسلامى، براى اینکه احتمال همین معنا را در آنجاها میدادم، ما هیچ بنا نداشتیم که به پاریس برویم، مسائلى بود که هیچ اراده ما در آن دخالت نداشت.

 • ۱۳۹۲-۰۷-۱۳ ۱۳:۵۹

  ناگفته‌ های هجرت به پاریس از زبان یادگار امام (ره)

  درست یادم هست اهل‌بیت را جمع کردند و گفتند نمیشود ساکت بود، جواب خدا و مردم را چه میدهیم، اینکه هیچ، اگر میگفتند یک روز ساکت باش و اینجا زندگی کن و من میدانستم که سکوت یک روز مضر است، محال بود قبول کنم.

 • ۱۳۹۲-۰۷-۱۳ ۱۳:۵۲

  پیام حضرت امام (ره) هنگام عزیمت به پاریس

  ما و شما، امروز كه نهضت اسلامی به مرتبه بسیار حساسی رسیده است، مسؤول هستیم، اسلام از ما انتظار دارد، دولتهای استفاده طلب به مطالعه ی روحیه و مقدار پشتكار ملت ما پرداخته اند ...

 • هاشمی 4 ۱۳۹۲-۰۷-۱۳ ۱۲:۵۳

  هاشمی معصوم نیست که گفته هایش قابل تردید نباشد

  انحصارگرایی و مصادره بخشی از واقعیات تاریخی که قائم به یک فرد است، نشان از نوعی ترس و احساس خطر در یک جریان سیاسی خاص دارد که بیان حقایق مربوط به امام (ره) منافعش را تهدید میکند.

 • اوریانا فالاچی ۱۳۹۲-۰۷-۰۴ ۱۱:۳۷

  بازخوانی مصاحبه فالاچی با امام (ره)

  خمینی خوش‌قیافه‌ترین پیرمردی است که دیده‌ام!

  در آخر تابستان ۵۸ فالاچی حاضر شد با روسری به قم برود و با معروفترین چهره خبری آن روز دنیا دیدار کند‌. او در این دیدار چنان تحت تاثیر قرار گرفت که خطاب به امام گفت: من تمام تبلیغاتی را که علیه شما میکنند بر هم میزنم.