وزارت بهداشت

کل اخبار:173

 • صالحی ۱۳۹۴-۰۵-۰۱ ۱۰:۵۷

  خبر صالحی از تشکیل بیمارستان هسته ای

  رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به برنامه تاسیس بیمارستان جامع هسته ای به همت وزارت بهداشت گفت: این بیمارستان گویای این حقیقت است که فناوری هسته ای تنها در راکتور اراک و سانتریفیوژ خلاصه نشده است.

 • رمضان43 ۱۳۹۴-۰۴-۱۶ ۱۲:۳۹

  توصیه‌های تغذیه‌ای وزارت بهداشت به روزه‌داران

  مصرف کربوهیدرات‌های مرکب در وعده سحر جهت هضم به مدت زمان طولانی‌تری نیاز دارد و این باعث می‌شود که روزه‌داران کمتر گرسنه‌ شوند.

 • بستنی ۱۳۹۴-۰۴-۰۶ ۱۲:۴۵

  بستنی‌هایی که آلوده به وبا هستند!

  کارشناس مسئول بهداشت محیط با هشدار در خصوص خریداری موادی مانند بستنی و فالوده از دستفروشان اظهار کرد: احتمال انتقال بیماری‌هایی مانند وبا از طریق این مواد بسیار بالاست.

 • وزارت بهداشت 43 ۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۵۶

  هشدار وزارت‌بهداشت درباره تب کریمه‌ کنگو

  رییس اداره کنترل بیماری‌های مشترک میان انسان و دام وزارت بهداشت از ابتلای ۹ نفر به تب کریمه کنگو از ابتدای سال جاری خبر داد و ضمن تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی در افرادی که به نوعی با دام در ارتباطند، گفت: متاسفانه سه نفر از این بیماران جان خود را از دست دادند.

 • قاضی زاده هاشمی/2 ۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۳:۱۰

  وزارت بهداشت را با بدهی ۸ هزار میلیاردی تحویل گرفتیم

  قاضی‌زاده‌هاشمی: بودجه طرح تحول سلامت یک دهم یارانه‌های نقدی است

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برخی ادعاها پیرامون بودجه صرف شده در بحث طرح تحول سلامت عنوان کرد: تاکنون تمام بودجه‌ای که در زمینه طرح تحول سلامت مصرف شده یک دهم هزینه‌ای است که در یارانه نقدی صورت می‌پذیرد.

 • مرضیه وحید دستجردی 43 ۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۲۴

  درآمد اختصاصی وزارت بهداشت ۴.۵ برابر شده است

  وزیر اسبق بهداشت بر اجرای نظام ارجاع تأکید کرد و گفت: مسئله مدیریت سلامت، دغدغه‌ اعتباراتی بود که تزریق می‌شد در حالی که اعتبارات در دولت جدید در مقایسه با سال ۹۰، حدود ۵برابر و درآمد اختصاصی وزارت بهداشت ۴.۵ برابرشده است.

 • هاشمی رفسنجانی ۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۱:۳۳

  هاشمی: پایه‌گذار تولید واکسن هپاتیت"من" بودم

  رئیس دولت سازندگی: من در دولت خودم پایه‌گذار تکنولوژی هپاتیت B در بخش واکسن‌سازی و هپاتیت C در بخش درمان بودم و می‌بینم که هم‌اکنون این صنعت به نتیجه رسیده است.

 • طلاق 43 ۱۳۹۴-۰۲-۲۹ ۱۴:۳۹

  افزایش شتاب طلاق در کشور

  رئیس دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت با اشاره به افزایش شتاب طلاق در کشور، گفت: امسال برنامه سلامت کودکان در قالب برنامه تحول نظام بهداشت اجرا می شود.

 • وزارت بهداشت 43 ۱۳۹۴-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۵

  آزمون استخدامی وزارت بهداشت به تأخیر افتاد

  آزمون استخدام ۷ هزار نفر در بیمارستانهای جدید وزارت بهداشت که قرار بود، ۲۵ اردیبهشت برگزار شود، به تأخیر افتاد.

 • کارت بهداشت ۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۱۰:۲۴

  کارت بهداشت رونمایی می‌شود

  رونمایی از طرح کارت بهداشت به عنوان یکی از پنج طرح ارایه شده در سومین همایش دفاتر پیشخوان خدمات دولت در ۲۲ اردیبهشت ماه جاری صورت می‌گیرد.

 • بیمه سلامت 43 ۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۱۰:۰۲

  زمان آغاز ارائه خدمات سلامت به حاشیه نشینان

  وزیر بهداشت طی روزهای آینده در هفته سلامت، طرح ارائه خدمات بهداشتی-درمانی به ۱۰ میلیون حاشیه نشین ایرانی را در مشهد افتتاح می‌کند.

 • قاضی‌زاده هاشمی ۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۶

  واکنش هاشمی به نقدها درباره انتخاب لاریجانی

  وزیر بهداشت نسبت به نقدها درباره انتخاب باقر لاریجانی به عنوان معاون آموزشی خود واکنش و توضیحاتی را ارائه کرد.

 • طب سنتی ۱۳۹۴-۰۱-۲۵ ۱۳:۴۶

  زمان برگزاری آزمون فراگیر طب سنتی

  معاون طب سنتی وزیر بهداشت گفت: آزمون فراگیر طب سنتی وزارت بهداشت احتمالاً در نیمه دوم امسال برگزار می‌شود و افرادی که علاقه مند به فعالیت در این عرصه و ارائه خدمات طب سنتی به مردم هستند باید کف و حداقل نمره لازم را مطابق آیین نامه کسب کنند.

 • وزارت بهداشت 43 ۱۳۹۴-۰۱-۲۵ ۱۰:۴۶

  جزییات استخدام‌ های جدید در وزارت بهداشت

  قائم مقام وزیر بهداشت، جزئیات استخدام‌های جدید این وزارتخانه و همچنین چگونگی توزیع نیروهای استخدامی را تشریح کرد.

 • وایبر ۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۱۰:۲۹

  تکذیب جدیدترین پیام‌ وایبری بهداشتی

  معاون وزیر بهداشت، جدیدترین پیام وایبری در حوزه بهداشت را تکذیب و در این رابطه پیام صحیح و واقعی را برای خانواده‌ها تشریح کرد.

 • نان ۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۱:۱۵

  نان ایرانی ها غنی سازی می شود

  رئیس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، جزئیات تحول در نان برای سال ۹۴ را اعلام و بر تشدید نظارت‌ها بر عملکرد نانوایی‌ها در زمینه عرضه نان سالم تاکید کرد.

 • قاضی‌زاده هاشمی ۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۳

  وزیر بهداشت: ما را نقد کنید

  وزیر بهداشت گفت: با وجود اقدامات انجام شده هنوز عقب ماندگی‌هایی هم در اجرای برنامه ها هم در تأمین بودجه‌ها داریم، با این وجود وزارت بهداشت اولین دستگاهی است که از دیگران خواسته است عملکرد این وزارتخانه را در بوته نقد قرار دهند.

 • آریایی نژاد43 ۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۱۰:۰۵

  دشمن با شایعه سونامی سرطان می‌خواهد مردم را نسبت به زندگی ناامید کند

  عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: انتشار شایعه سرطان زا بودن پارازیت، و سرطان زا بودن مواد غذایی و سونامی سرطان از طرف دشمن، تنها برای ناامید کردن مردم از سلامتی و دلسردی آنها نسبت به انقلاب است.

 • ۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۳:۱۳

  زمان اعلام نتایج آزمون دکترای علوم پزشکی

  نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، داروسازی، دندانپزشکی و طب سنتی سال ۹۳ امروز ساعت ۱۸ اعلام می‌شود.

 • ۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۱۱:۱۶

  پشت پرده مافیای سیگار در ایران

  آمارها نشان می دهد سالانه ۷۰ میلیارد تومان برای درمان افراد سیگاری‌ در ایران هزینه می‌شود و این در حالی است که وجود مافیای قدرتمند سیگار در کشور، موجب افزایش مصرف سیگارهای قاچاق شده است.

 • ۱۳۹۳-۱۰-۰۸ ۱۱:۲۶

  پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی مدارس

  نماینده اداره بهداشت استان تهران به دلیل اسیدی شدن وضعیت هوا پیشنهاد تعطیلی مدارس و مهدهای کودک را اعلام کرد اما آموزش و پرورش مخالفت کرد.

 • ۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۰۹:۰۴

  ماجرای توهم زا بودن قرص کلداکس

  موضوع توهم زا بودن قرص "کلداکس"، خبری بود که طی روزهای گذشته در فضای مجازی منتشر شد و این در حالی است که چندی قبل وزیر بهداشت به رسانه ها توصیه کرد مردم را بابت اخبار نادرست، نگران نکنند.

 • ۱۳۹۳-۱۰-۰۳ ۱۴:۲۶

  تلفات مصرف نمک در کشور بیشتر از هروئین !

  مدیرکل دفتر آموزش و تحقیقات وزارت بهداشت با اشاره به وجود ۳ سم سفید به نام‌های نمک، شکر و هروئین گفت: نمک نسبت به هروئین تلفات بیشتری می‌گیرد اما تمام توجه‌ها به مقابله با هروئین است.

 • ۱۳۹۳-۰۹-۲۹ ۱۱:۰۲

  توضیح وزارت بهداشت درباره خمیرمرغ و واکس میوه

  مدیرکل فراورده های غذایی، آرایشی وبهداشتی سازمان غذا و دارو، درباره موضوعات حساسیت برانگیز خمیر مرغ، واکس میوه ها و استفاده از هورمون اتفون در محصولات کشاورزی، توضیحاتی ارائه داد.

 • ۱۳۹۳-۰۹-۲۹ ۰۹:۵۴

  تولید روغن خوراکی با استخوان حیوانات!

  بعد از ماجرای استفاده از روغن پالم در تولید برخی از محصولات لبنی که با حاشیه های فراوانی همراه شد، حالا حوزه سلامت گرفتار یک ماجرای جدید روغنی شده است. تولید روغن آلوده با استخوان حیوانات، که یکی از نمایندگان مردم تهران این موضوع را مطرح کرده است.

 • طاهر موهبتی43 ۱۳۹۳-۰۹-۲۳ ۱۴:۰۵

  عزم ملی و تفاهم مجلس و دولت در حوزه سلامت

  طاهر موهبتی

  معاون پارلمانی وزیر بهداشت: نمایندگان محترم مجلس یک‌بار دیگر نشان دادند كه مشكلات حوزه بهداشت و درمان كشور یكی از اولویت‌های اصلی مجلس شورای اسلامی است.

 • ۱۳۹۳-۰۹-۰۸ ۱۲:۱۵

  وزارت بهداشت موظف به درمان بی‌قید و شرط مصدومان سوانح رانندگی شد

  وزارت بهداشت موظف شد اقدامات لازم برای درمان فوری و بدون قید و شرط مصدومان حوادث و سوانح رانندگی در همه واحدهای بهداشتی و درمانی دولتی و غیردولتی و همچنین در مسیر اعزام به مراکز تخصصی و مراجعات ضروری بعدی را به عمل آورد.

 • ۱۳۹۳-۰۹-۰۸ ۰۹:۴۰

  آغاز موج آنفلوآنزا از هفته آینده

  دکتر گویا از پیش بینی آغاز موج آنفلوآنزا از هفته آینده در کشور خبر داد.

 • ۱۳۹۳-۰۸-۱۴ ۱۱:۱۲

  مجازات‌های زیرمیزی‌بگیران اعلام شد

  معاون درمان وزیر بهداشت ضمن اشاره به اجرای کتاب ارزشگذاری نسبی خدمات و اعمال نظارت‌های دقیق بر آن از فردا، احکام مجازات زیرمیزی‌بگیران را توضیح داد.

 • بهداشت ۱۳۹۳-۰۸-۰۹ ۱۳:۵۹

  همزمان با آغاز حذف زیرمیزی از ۱۵ آبان

  شرح وظایف نمایندگان وزارت بهداشت در مراکز درمانی اعلام شد

  پس از ابلاغ کتاب تعرفه‌ها و اعلام وزارت بهداشت مبنی بر برخورد با زیرمیزی و دریافت هرگونه وجه خارج از تعرفه‌های مصوب از ۱۵ آبان، وزارت بهداشت شرح وظایف نمایندگان و مسئولان فنی خود را در حیطه تعرفه‌های درمانی اعلام کرد.