وزارت کار

کل اخبار:67

 • رضایی کوچی43 ۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۶:۲۳

  دست دولت در حوزه مسکن خالی است

  رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: عملکرد دولت در بخش مسکن بسیار ضعیف است. دولت برنامه شفافی نداشته و رشد مسکن منفی است. دست رئیس‌جمهور در مصاحبه آخرش نیز در خصوص مسکن خالی بود.

 • پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۰:۱۹

  چراپلاسکو پلمپ نشد و دوسوم کارگران آنجا بیمه نبودند؟

  سرپوش بر قصور وزارت کار در حادثه پلاسکو

  قانون‌گذار کارشناسان وزارت کار و بهداشت را در این زمینه ضابط دادگستری محسوب می‌کند و درخواست قرار لاک و مهر ساختمان‌های ناایمن را مطابق تبصره یک ماده ۱۰۵ قانون کار بر عهده آن‌ها گذاشته است، لذا رویه این بوده که پس از بازرسی آتش‌نشانی، شهرداری منطقه موارد ناایمن را هم به مالکان و هم به بازرسی وزارت کار و هم به دستگاه قضایی اعلام می‌کرده است

 • هدفمندی یارانه ها ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۰:۴۸

  وزارت کار دست از تخلف بردارد

  در حالی قانون بودجه ۹۵ وزارت کار را موظف به حذف یارانه ۶ گروه ثروتمند کرده است که مسئولان وزارت کار توقف این بخش از قانون بودجه را رسماً اعلام کردند و این اقدام تخلف مسلم از قانون است. ضمن اینکه اقشار کم درآمد از حذف یارانه خودشان خبر می دهند.

 • مجلس/2 ۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۲:۲۶

  پیام بهارستان نشینان به ربیعی:وزارت کار باید در حادثه پلاسکو پاسخگو باشد

  پاساژهای علاءالدین، آلومینیوم و ۱۰۵مجتمع دیگر و ۴۰درصد کارگاهها شرایطی مشابه پلاسکو دارندو فقط وزارت کار میتواند آنها را پلمب وتخریب کند.

 • پلاسکو-وزارت کار ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۲:۱۸

  وزارت کار مقصر بیمه نبودن کارگران پلاسکو است

  رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با اشاره به اینکه وزارت کار در بحث بیکاری کارگران پلاسکو مقصر است گفت: با توجه به اینکه اکثر کارگران بیکار شده پلاسکو بیمه تأمین اجتماعی نبوده اند، امکان بهره مندی آنها از بیمه بیکاری مهیا نیست.

 • پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۱۶:۱۵

  دولتی‌ها در جریان ناایمن بودن پلاسکو بودند

  عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه دولتی‌ها در جریان ناایمن بودن پلاسکو بودند ولی توجهی نکردند گفت: نباید حالا تقصیر را گردن شهرداری بیندازند چون خودشان قانوناً مقصر هستند و مکتوبات این کار هم موجود است.

 • پلاسکو-وزارت کار ۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۱۲:۰۷

  مسئولیت وزارت کار در حادثه ساختمان پلاسکو

  ریزش ساختمان پلاسکو پس از حریق پنجشنبه گذشته، موجب شده تا توجه افکارعمومی به مسئولیت برخورد با رعایت‌نکردن موارد ایمنی جلب شود. این در حالی است که ناامن بودن ساختمان پلاسکو بارها از سوی مسئولان مختلف سازمان آتش‌نشانی و نیز مدیریت شهری اخطار داده شده بود.

 • محجوب43 ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۴:۰۸

  ابهام در تشکیل انجمن روزنامه‌نگاران تهران

  نماینده مردم تهران با اشاره به وجود ابهام در تشکیل انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران گفت که وزارت کار باید در این باره به مجلس پاسخگو دهد.

 • پول.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۹:۵۷

  قدرت خرید ۱۰۰۰ تومان سال ۸۴ امروز ۲۶۶ تومان است

  مشاور عالی مجمع نمایندگان ایران با اشاره به اینکه جدیدترین گزارش‌های رسمی درباره افزایش هزینه خانوارهای شهری به ۲.۵ تا ۲.۸ میلیون تومان در ماه نیز به خوبی شکاف موجود بین دستمزد ۸۰۰ هزارتومانی مشمولان قانون کار با نیازهای واقعی خانوار را نشان می‌دهد، معتقد به ضرورت ترمیم وضعیت موجود است.

 • بیکاری ۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۰:۳۹

  روايت متفاوت بخش خصوصی از آمار بيكاران/ هر ساعت ۱۵۰ نفر به بيكاران اضافه مي‌شود

  رئيس اتاق بازرگاني ايران با اعلام آمار جدید . متفاوتی از مرکز آمار از ورود ۱۵۰ نفر در هر ساعت به بازار كار خبر داده و گفته است هم‌اکنون بیش‌از ۵میلیون بیکار داریم. این در حالی است که مرکز آمار در آخرین گزارش خود از اشتغال سال ۹۴، درصد بیکاری را ۱۱درصد و تعداد بیکاران کشور را ۲‌میلیون ‌و ‌۷۲۹ هزار نفر اعلام کرد.

 • کارگران ۱۳۹۵-۰۱-۱۸ ۰۹:۱۶

  جدول ۲۰ گانه حقوق سال ۹۵ کارگران

  ادارات کار در حالی جدول ۲۰ گانه حقوق و مزایای امسال حداقل بگیران قانون کار را اعلام کرده‌اند که حق مسکن از سال گذشته قرار بود ۴۰ هزارتومان شود ولی هنوز در جدول رقم ۲۰ هزارتومان دیده می‌شود.

 • جمعیت-بازار ۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۰

  جزئیات کارنامه اشتغالی دولت در سال ۹۴/بیکاری غول شد

  آمار نشان می‌دهد در سال گذشته ماهیانه نهایتا ۷۸۰۰ شغل جدید ایجاد شده که با در نظر گرفتن ریزش بخشی از مشاغل موجود، می‌توان گفت اشتغال‌زایی در سال۹۴تقریبا صفر و در بخش صنعت و خدمات منفی بود.

 • کارگران ۱۳۹۴-۱۲-۲۴ ۱۱:۵۰

  بن نقدی ۹۵ کارگران ثابت ماند/ چرا افزایش بن متوقف شد؟

  با تصمیم شورای عالی کار پرداخت بن نقدی کارگران در سال ۹۵ نیز بدون افزایش نسبت به سال جاری ماهیانه ۱۱۰ هزار تومان است و در مجموع ۱.۳ میلیون تومان بابت ۱۲ ماه کارکرد قابل پرداخت خواهد بود.

 • کارت اعتباری43 ۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۴:۰۰

  آغاز ثبت‌نام متقاضیان کارت اعتباری خرید کالای ایرانی

  وزارت کار در اطلاعیه‌ای با اعلام شرایط درخواست و ثبت نام کارت اعتباری خرید کالای ایرانی ویژه بازنشستگان، از فراهم شدن زمینه صدور این کارت‌ها در استان البرز خبر داد.

 • بیکاری43 ۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۵:۲۴

  بیکاری تشدید می‌شود

  قائم مقام وزیر کار با اعلام اینکه نرخ بیکاری در منطقه خاورمیانه افزایش خواهد یافت، پیشنهادات و مواضع ایران درباره مسائل بازار کار را در اجلاس وزیران کار کشورهای اسلامی تشریح کرد.

 • ۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۵۶

  پیشنهادات ایران به نشست وزرای کار جاکارتا/ ربیعی به اجلاس نرفت

  کنفرانس وزرای کار کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در جاکارتا اندونزی آغاز به کار کرد.

 • کارگران ۱۳۹۴-۰۷-۲۲ ۱۳:۰۷

  مخالفت زیرپوستی با بندجنجالی مزد۹۴

  باوجود صورتجلسه افزایش ۲۰هزارتومانی حق مسکن امسال کارگران دردی ماه ۹۳ ونامه وزیر کار به معاون اول رئیس جمهور برای تائید آن، مقامات کارفرمایی می‌گویندتوافقی به این شکل نبوده وافزایش درکل اعمال شده است.

 • ۱۳۹۴-۰۷-۱۹ ۱۹:۵۱

  جزئیات اولین نشست تعیین مزد ۹۵

  نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: در اولین نشست این شورا، تشکیل کمیسیون تخصصی بررسی اوضاع معیشت و بنگاه‌ها با حضور نمایندگان گروه‌های مختلف برنامه‌ریزی شد.

 • طایی43 ۱۳۹۴-۰۷-۰۷ ۱۴:۱۵

  گزارش جدید وزارت کار از اشتغال

  معاون وزیر کار با ارائه آمار جدیدی از اوضاع اشتغال زایی در سال گذشته گفت: اشتغال ۳۷۳ هزارنفر در آمارهای بیمه ثبت شده که دستکم باید نصف همین مقدار را نیز برای مشاغل غیررسمی و بیمه نشده در نظر گرفت.

 • کار43 ۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۱:۰۴

  تعریف جدید وزارت کار از اشتغال

  ۳۴ واژه مرتبط با بازار کار از جمله تعاریف شغل دائم، پیمان‌های دسته جمعی و مذاکره جمعی کار استانداردسازی شد.

 • بیکاری43 ۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۰:۴۶

  روایت جدید از اشتغال۷۰۰هزار بیکار

  در حالی خانه‌داری و درس‌خواندن هم شغل حساب می‌شود که آمارهای مختلفی از بازارکار به گوش می‌رسد. نوبخت شاغلان بهار ۹۳ تا امسال را ۷۰۰ هزارنفر می‌داند ولی وزیر کار می‌گوید مستندات ۴۰۰ هزار شغل موجود است.

 • یارانه 43 ۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۴:۳۱

  شناسایی و حذف یارانه پردرآمدها توسط وزارت کار قانونی است

  قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره نامه لاریجانی به رئیس‌جمهور مبنی بر غیرقانونی بودن شناسایی و حذف یارانه پردرآمدها توسط وزارت کار این اقدام را قانونی دانست و گفت: حذف‌شدگانی که اطلاعات غلط بدهند، یک برابر جریمه می‌شوند نه سه برابر.

 • کار43 ۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۰:۲۰

  تغییر نه چندان محسوس نرخ بیکاری در کشور

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ بیکاری در کشور تغییر محسوسی نداشته است.

 • وزارت کار ۱۳۹۴-۰۵-۲۲ ۰۹:۴۱

  نصب دیش ماهواره در یک وزارتخانه +عکس

  این روزها اگر از مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رد شویم یعنی درست در یک چهارراه شلوغ در نزدیکی خیابان آزادی چند دیش ماهواره از ساختمان بلند این وزارتخانه به رهگذران چشمک می زند

 • بیکاری43 ۱۳۹۴-۰۵-۱۳ ۱۵:۲۹

  شرط ورود کارجویان به بازار کار

  ک مقام مسئول در وزارت کار از تدوین سند برنامه تحول مهارت فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: از شروط ورود کارجویان به بازار کار، کسب مهارت‌های لازم در شغل و پیشه است.

 • کارگران ۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۱۷:۵۹

  قرارداد کار کمتر از یکسال ممنوع شد

  یک مقام مسئول کارگری از ابلاغیه جدید وزارت کار درباره ساماندهی قراردادهای کار خبر داد و گفت: امضای قرارداد در کارگاه‌های با ماهیت دائم، کمتر از یکسال ممنوع شد.

 • ربیعی43 ۱۳۹۴-۰۲-۲۹ ۱۰:۵۷

  اعلام سامانه اعتراض حذف یارانه پُردرآمدها/ثبت درخواست‌ها از۵خرداد

  وزیر کار از فعالیت سامانه yaraneh۱۰.ir از پنجم خردادماه سال جاری به مدت ۱۵ روز به منظور ثبت اعتراضات حذف شده های یارانه نقدی خبر داد.

 • کار 43 ۱۳۹۴-۰۱-۲۹ ۱۵:۳۰

  تخصیص کارانه به جای یارانه+جزئیات

  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تدوین لایحه‌ای به دنبال افزایش مشاغل کاربر با سرمایه‌گذاری‌ متناسب با هر واحد تولیدی است، به طوری که ۷۰ درصد هزینه اجرای این طرح به نیروی انسانی پرداخت شود.

 • ربیعی43 ۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۰۹:۰۵

  پرداخت تسهیلات مسکن اجتماعی با معرفی وزارت رفاه

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که اعطای تسهیلات مسکن اجتماعی در دولت با معرفی وزارت رفاه امکانپذیر خواهد بود، گفت: این تسهیلات در قالب بسته‌های حمایتی به دهک‌های پایین جامعه پرداخت خواهد شد.

 • بیکاری431 ۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۰۸:۴۸

  طراحی ۲۰۰ برنامه جدید برای بیکاران

  یک مقام مسئول در وزارت کار گفت: ۱۱ طرح و ۲۰۰ برنامه جدید در راستای ارتقاء سطح مهارت آموزی جویندگان کار اجرا می شود.