نمایش همه
 • سعدلله زارعی 43 ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۵:۱۳

  ترامپ عربده کشید و عقب‌نشینی کرد

  سعدالله زارعی

  آنچه ترامپ در روز جمعه انجام داد یک عملیات روانی سطح پایین بود و واکنش شدید ایران و ایرانیان نشان داد که چه حساسیتی در این موضوع وجود دارد.

 • مهدی فضائلی43 ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۲:۰۹

  زمانبندی با سناریوی آمریکایی!

  مهدی فضائلی

  تا کی باید کشور و اقتصاد ما معطل و سرگردان زمانبندی‌های آمریکایی باشد؟ تا کی باید ما از مسائل و مشکلات در اولویت خود غافل باشیم و نظر ترامپ و کنگره آمریکا ما را بلاتکلیف نگه دارد؟ آیا این سناریوپردازی نقطه پایانی هم دارد؟

 • شریعتمداری ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۰۹:۵۳

  تاوان تظاهر به دیوانگی

  حسین شریعتمداری

  ترامپ باید تاوان تظاهر به دیوانگی را پس بدهد و به خوبی می‌داند و بارها تجربه کرده است که سپاه ادعای بی‌پشتوانه نمی‌کند و بر عهد خود پایدار است.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۱:۱۱

  منتظر گام‌های مثبت ترکیه بمانیم

  محمد مهدی رحیمی

  باید برای همراهی بیشتر ترکیه در حل پرونده‌های منطقه‌ای تلاش کرد و در مواردی، ولو به طور موقت، چشم بر برخی اقدامات قبلیش بست در عین حال هم آهنگ با گام‌های مثبت آنکارا، به سمت آنها قدم برداشت.

 • قدیری ابیانه ۱۳۹۶-۰۷-۱۵ ۱۲:۴۹

  نگاه راهبردی به تجزیه‌طلبی اقلیم کردستان

  محمدحسن قدیری‌ابیانه

  درحالی‌که آخرین بقایای تروریسم تکفیری در عراق و سوریه، رو به نابودی است، رونمایی از غائله کشور کردی، از طراحی بلندمدت بدخواهان منطقه برای ایجاد یک «عامل ایذایی» مستمر برای کشورهای صاحب نفوذ در غرب آسیا حکایت دارد.

 • حاجی بابایی/1* ۱۳۹۶-۰۷-۱۰ ۱۰:۵۵

  ضرورت شفاف‌سازی بودجه دولت

  حمیدرضا حاجی‌بابایی

  در حال حاضر تعاریف گوناگونی از بودجه جاری و عمرانی ارائه می‌شود. از آنجایی که دو سوم بودجه در بخش دولتی است و از سویی دیگر بنیادها و نهادهای همه سازمان‌های دولتی و غیردولتی، از جمله شهرداری‌ها و بنیاد مستضعفین و به طور کلی قریب به ۳۰ نهاد غیردولتی مشمول دریافت بودجه می‌شوند.

 • غلامعلی حدادعادل/* ۱۳۹۶-۰۷-۰۷ ۱۲:۵۹

  شهید حججی الگوی نسل جوان ایران امروز/ستاره‌ای بدرخشید و ....

  غلامعلی حداد عادل

  رهبر عزیز ما، از جانب همه ملت، به این شهید و در حقیقت به همه شهدای مدافع حرم ادای احترام کردند. اکنون شهید حججی نماد شهدای مدافع حرم شده است.

 • سعدالله زارعی43 ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۱۰:۵۶

  برگزاری همه‌پرسی اقلیم جنگ در پی می‌آورد

  سعدالله زارعی

  برگزاری همه‌پرسی اقلیم بدون تردید جنگ در پی می‌آورد و این جنگ به یک منطقه خاص محدود نمی‌شود.

 • مهدی فضائلی43 ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۸

  اصلاح‌طلبان مراقب پارازیت‌ها باشند!

  مهدی فضائلی

  جریان بدخیم اصلاحات هرچند همچنان به اصلاح رابطه‌اش با نظام تمایل بسیار دارد اما نتوانسته خود را کاملا" ترمیم کند و برای بازگشت، راه نپیموده‌ای دارد که مهمترین بخش آن ابراز ندامت و عذرخواهی بابت کرده‌هایش در فتنه ۸۸ است.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۲:۰۵

  انقلاب بن بست ندارد

  امیر ابراهیم رسولی

  ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺘﺮﺍﺗﮋﻯ ﺭﻫﺒﺮ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﺗﺮﺳﻴﻤﻰ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻭ ﺁﻧﭽﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﭘﺪﻳﺪ ﺁﻳﺪ ﺭﺍ ﺗﺒﻴﻴﻦ میﻛﻨﻨﺪ. ﻣﺨﺎﻃﺐ ﺍﻳﻦ ﺑﺤﺚ ﺷــﺎﻳﺪ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻣﺴﺌﻮﻻﻥ ﻭ ﻛﺎﺭﮔﺰﺍﺭﺍﻥ ﻭ ﺩﻭﻟﺖ ﺑﺎﺷــﻨﺪ. ﺁﻧﺎﻥ ﻛﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺍﺟﺮﺍﻳﻰ، ﻣﺤﺘﻮﺍﻳﻰ ﻭ ﻓﻜﺮﻯ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻬﺪﻩ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻪ ﺗﺄﻣﻞ ﻭ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﻧﺪ.

 • محمدرضا نجفی ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۱۰:۳۴

  مأموریت دولت دوازدهم در ایجاد بستر مناسب تولید و صادرات

  محمدرضا نجفی

  بخش مهمی از ظرفیت‌های بالقوه‌ای که هنوز به فعلیت نرسیده باید در دولت دوازدهم به‌عنوان یک مأموریت در نظر گرفته و پیگیری شود تا بستر و فضای مناسب برای تأمین و تولید و صادرات محصولات فراهم شود. تحقق اهداف صادراتی کار ذووجهینی می‌طلبد.

 • سیدمهدی حسینی ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۲:۲۷

  اتمام‌حجت با دولت برای تحقق مطالبات

  سیدمهدی حسینی

  حال نوبت تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور است؛ با رأی قاطع بهارستان‌نشینان به فهرست پیشنهادی رئیس‌جمهور دیگر بهانه‌ای در اختیار دولت نیست بخصوص آنکه برندهای رئیس‌جمهور هم در کابینه حضور دارند بنابراین امروز، روز عمل به وعده و تحقق برنامه‌ها است.

 • صفاری ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۱:۱۶

  تحقق اقتصاد مقاومتی با بازگشت مناطق آزاد به ریل قانون

  مرتضی صفاری‌نطنزی

  معتقدم مناطق آزاد می‌تواند مفید بوده و به توسعه اقتصادی کشور کمک کند، به شرط آنکه مطالعات کافی در زمینه ایجاد آن صورت گرفته باشد و منشأ آن چشم و هم‌چشمی و نگاه منطقه‌ای نباشد.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۲۱

  کابینه خاکستری

  امیرابراهیم رسولی

  روحانی کوشش کرده است، با یک کابینه خاکستری، رضایت حداقلی جریان های سیاسی را کسب کند که به نظر می رسد، در این مورد موفق بوده و مخالفت های حداقلی در مجلس و رسانه ها با کابینه پیشنهادی او - در مقایسه با ادوار پیشین- شاید گواه همین سخن باشد.

 • ناظمی اردکانی43 ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۰:۳۱

  دولت دوازدهم و تحقق وعده‌های اقتصادی رییس‌جمهور

  محمد ناظمی اردکانی

  دولت یازدهم پیش‌فرض اشتباه مطرح کرد و آن این بود «تا زمانی که رابطه با غرب و خصوصاً آمریکا عادی نشود هیچ کاری از پیش نمی‌توان بُرد» ؛ صحیح این بود که راهبرد به درون و ظرفیت‌های داخلی شکل می‌گرفت.

 • نیکفر ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۹:۴۰

  پیوست فرهنگی لازمه حمایت از محصولات داخلی

  ذبیح نیکفرلیالستانی

  واردات بی‌رویه در برخی حوزه‌ها داریم که تولید داخلی را با مشکلاتی مواجه می‌کند. باید فرهنگ استفاده از کالای داخلی رایج شود. مقام معظم رهبری نیز فرمودند کلیه تولیدات داخلی باید پیوست فرهنگی داشته باشند.

 • هادی قوامی43 ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۱:۱۱

  اجرای صحیح اصل ۴۴ مؤثر بر کاهش وابستگی به درآمد نفت

  هادی قوامی

  اجرای صحیح خصوصی‌سازی و اصل ۴۴ قانون اساسی می‌تواند در کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی مؤثر باشد و درآمدهای کشور را افزایش دهد، به شرط آنکه خصوصی‌سازی از مسیر درست خود صورت بگیرد.

 • خسروی ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۳:۵۵

  کنکور سراسری نمایندگان مجلس در مقطع حساس

  ابوالقاسم خسروی

  در کنکور پیش روی نمایندگان محترم(انتخاب وزرا)، بصیرت و دقت کافی برای انتخاب گزینه اصلح، بسیار ضروری است زیرا جبران اشتباهات احتمالی، هزینه های هنگفتی برای ملت به ارمغان خواهد آ ورد.

 • امیرابراهیم رسولی43 ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۱:۱۲

  آخرین فرصت روحانی

  امیرابراهیم رسولی

  در چینش کابینه نگاه واقع‌بینانه به مشکلات امروز مردم، تنها راه نجات روحانی ست‌. با درک درست از گرفتاری مردم و اراده بر حل آنها رئیس‌جمهور می‌تواند کابینه‌ای فنی، متخصص و کارآمد را طراحی کند تا با شایسته‌سالاری مردم حس کنند مشکلاتشان قابل‌حل است.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۱۵:۲۵

  ﺩﻭﻟﺖ ﺩﻭﺍﺯﺩﻫﻢ ﺍﻭﻟﻮﻳﺖﻫﺎ ﻭ ﻋﺒﺮﺕﻫﺎ

  امیرابراهیم رسولی

  ﻋﺒﺮﺕ ﮔﻴﺮﻯ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﻋﺎﻣﻞ ﺧﺠﺎﻟﺖ ﺩﻭﻟﺖ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﻠﻜﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺎ ﺑﺮﺭﺳﻰ ﻧﻘﺎﻁ ﺿﻌﻒ ﻭ ﻗﻮﺕ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﻭ ﻣﻮﺍﻧﻊ ﺭﻓﻊ ﺁﻥ ﻫﺎ ﻭ ﺑﺎ ﻧﮕﺎﻫﻰ ﺁﺳــﻴﺐ ﺷﻨﺎﺳﺎﻧﻪ ﻭ ﺑﻪ ﺩﻭﺭ ﺍﺯ ﻧﮕﺎه هاﻯ ﺳﻴﺎﺳﻰ ﻭ ﺣﺰﺑﻰ ﺑﻪ ﺳﻴﺎﺳﺘﮕﺬﺍﺭﻯ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﺩ.

 • جلال محمودزاده43 ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۱:۱۱

  تأثیر مسائل سیاسی و تعیین کابینه بر گرانی کالاهای اساسی

  جلال محمودزاده

  البته مسائل سیاسی روز خصوصاً انتخابات و تعیین کابینه در گرانی‌های اخیر بی‌تأثیر نبوده است. در وزارت جهاد کشاورزی نیز تعیین تکلیف وزیر آینده و عاقبت انتصابات بر مدیریت بازار و پروسه‌های مدیریتی مؤثر است.

 • علی قربانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۰:۲۷

  نرخ سود بانکی اجازه ورود سرمایه به بورس را نمی‌دهد

  علی قربانی

  سود بالای سپرده‌ها در سطحی بسیار فراتر از نرخ تورم پرداخت می‌شود؛این پدیده اقتصاد ایران را مدام تخریب می‌کند و موجب شده کسب‌وکارها از توسعه‌ فعالیت بازداشته شوند و مانع از تشویق و ترغیب مردم به مشارکت در اقتصاد شده است.

 • دلخوش43 ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۲۸

  سودِ بیشتر از ضرر مناطق آزاد

  سیدکاظم دلخوش

  نقاطی که در حال حاظر مناطق آزاد هستند در گذشته برهوت و بلااستفاده بودند که امروز باعث رونق اقتصادی بخش هایی از کشور شده‌اند. البته منکر ضعف ها نیستیم؛ ضعف هایی در مدیریت و امکانات وجود دارد، ولی اساسا با احداث مناطق آزاد، شغل‌های بسیاری ایجاد شده است.

 • فواد ایزدی ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۱:۱۸

  ۱+۵ به تحریم‌های آمریکا تقریباً «هیچ» واکنشی ندارد

  فؤاد ایزدی

  بعد از برجام آمریکا عهدشکنی کرد، کمیسیون ۱+۵ چه عکس‌العملی از خود نشان داد؟ کمیسیون مربوطه باید همان مقطع اعلام می‌کرد نقض برجام صورت گرفته است اما عکس‌العملی نشان نداد.

 • لاهوتی43 ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۴۸

  مالیات مضاعف، مالیاتی است که تحمیل می‌شود

  مهرداد بائوج لاهوتی

  این ۲۷% مالیاتی که برشمردیم لایه‌لایه روی قیمت کالا اضافه می‌شود و جدای از اجحافی که به مردم می‌شود، منجر به بالا رفتن قیمت کالای تولیدکننده می‌شود و توان رقابت با تولیدکننده خارجی را از دست می‌دهیم.

 • حدادعادل ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۲:۰۲

  باور نمی‌کنم که فرو مرده شعله‌ها

  دکتر غلامعلی حدادعادل

  قلم به دست گرفته‌ام تا در غروب غمگین جمعه سی‌ام تیرماه ۹۶ به یاد مریم میرزاخانی چیزی بنویسم؛ به یاد روز سی‌ام تیرماه سال ۷۳ می‌افتم که به افتخار او و همراهانش «تیم المپیاد ریاضی ایران» مطلبی با عنوان «باور کنیم رویش سبز جوانه را» نوشتم.

 • سمیه محمودی ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۱:۵۰

  مهارت‌آموزی، راهکار جبران ضعف آموزشی

  سمیه محمودی

  سیستم دانشگاهی کشور به صورتی است که فرد تحصیل‌کرده باسواد تحویل جامعه نمی‌دهد. راهکار این مشکل راه‌اندازی دوره‌های مهارت‌آموزی و کارورزی است. از سوی دیگر باید بر روی ارتباط بین دانشگاه و صنعت هم تأکید داشت و شرایط ایجاد این رابطه فراهم شود.

 • شاعری ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۰:۳۲

  سود وارداتچی‌ها با انتزاع بازرگانی از جهاد کشاورزی

  علی‌محمد شاعری

  افراد در حوزه بازرگانی به فعالیت در بخش واردات علاقه‌مند هستند و در تنظیم بازار هم رویکرد اصلی آن‌ها واردات است. ما نمی‌توانیم شعار اقتصاد مقاومتی بدهیم ولی ساختار اجرایی کشور را به سمت تقویت واردات پیش ببریم.

 • فلاحت پیشه.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۰:۵۴

  الزامات طرح مقابله با مداخله‌جویی‌های آمریکا

  حشمت الله فلاحت پیشه

  مرکزپژوهش های مجلس پیشنهاد طرحی را داد و نمایندگان خصوصا اعضای کمسیون امنیت ملی پیگیر بررسی جزئیات آن هستند. طرحی که با هدف مقابله با اقدامات مداخله جویانه آمریکا در مجلس مصوب خواهد شد باید حائز شرایطی باشد

 • ابوالفضل ابوترابی.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۰:۱۴

  بایسته‌های پرچمداری دستگاه قضا در استیفای حقوق عمومی

  ابوالفضل ابوترابی

  احیا و استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی‌های مشروع مردم از وظایف مهم قوۀ قضائیه است و این قوه باید پرچمدار این موضوعات باشد و با مخالفان و معارضان حقوق عمومی در هر جایگاهی، مقابله کند.