شناسهٔ خبر: 95639 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ

به نظر شما رتبه بندی معلمان می تواند مرهمی بر سفره شان باشد؟

رتبه بندی به گفته رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس، رتبه بندی معلمان، مثال شیری بی یال و دم در دولت تصویب و به آموزش و پرورش ابلاغ شد.در واقع، این طرح هنوز متولد نشده، در هیئت دولت سقط شد! نظر شما در خصوص این طرح چیست؟

نماینده/ این روزها همزمان با سرعت گرفتن چرخ گرانی در شیب قیمت ها، چرخ گردونه اعتراضات معلمین هم به گردش در آمد و اعتراضات نسبت به کمبود حق و حقوق متولیان علم و ادب جامعه  از هر سو به گوش رسید.

از آغازین ماه های سال پیش، برای رسیدن معلمان به بخشی از حق و حقوق نادیده گرفته شده شان، بهارستانی ها پیش قدم شده و در خردادماه ۹۳ یک فوریت طرحی با عنوان رتبه بندی معلمین را به صحن علنی آورند که با مخالفت نماینده دولت مواجه شد. بعد از این مخالفت، نمایندگان مردم در مجلس به درخواست نماینده دولت، مبنی بر ارائه لایحه ای در این خصوص اعتماد کرده و در نهایت بعد از چندین ماه وعده و وعید قرار شد بهمن‌ماه لایحه رتبه‌بندی معلمین از سوی دولت به مجلس ارائه شود. تعلل دولتی ها تا به آنجا پیش رفت که علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به تذکر رئیس کمیسیون آموزش گفت: «دولت لایحه رتبه‌بندی معلمین را سریع‌تر به مجلس بیاورد. وزارت آموزش و پرورش قبلا گفته که این کار برای معلمین انجام می‌شود» .

بهمن ماه به بیست و هفتمین روز اسفند رسید و خبر تصویب «رتبه بندی معلمان» در هیئت دولت، رسانه ای شد. البته آنگونه که از شواهد پیدا و بهارستانی ها نیز اظهار داشتند دولت قصد تدوین این طرح را بدون نظرخواهی با مجلسی ها داشت. مصوبه ای که به گفته رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس، تنها به نام رتبه بندی در هیئت دولت تصویب و مثال شیری بی یال و دم که فقط از ماهیت شیر، نامش را یدک می کشد، به آموزش و پرورش ابلاغ شده است. این تفاوت در نگاه رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس چنان فاحش و در نتیجه بی اثر بود که تصریح کرد: «طرح رتبه بندی معلمان هنوز متولد نشده، در هیئت دولت سقط شد!»

لازم به یادآوریست که طبق اخبار اعلامی، بر اساس مصوبه دولت تحت عنوان رتبه بندی معلمان، مشمولان طرح طبقه‌بندی معلمان شامل آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان امور تربیتی، مشاوران، مراقبان سلامت، مدیران و معاونان مدارس و مجتمع‌های آموزشی و تربیتی براساس ضوابطی که به تصویب هیئت وزیران می‌رسد، رتبه‌بندی حرفه‌ای می‌شوند.

مشمولانی که براساس ضوابط مصوب در یکی از رتبه‌ها قرار می‌گیرند، به ترتیب از ۱۵، ۲۵، ۳۵ و ۵۰ درصد افزایش امتیاز حق شغل برخوردار می شوند. قرار است شاخص های این طرح تا شهریور ماه تعیین شود و وعده اجرایی شدن رتبه بندی به مهر ماه ۹۴ موکول شده است.

نظر شما در خصوص این طرح چیست؟

به نظر شما این طرح می تواند مرهمی بر سفره معلمان باشد؟

شما مخاطبان گرامی می توانید با ارسال نظرات خود، ذیل این متن در این بحث مشارکت کرده و دیدگاه خود را با نماینده و خوانندگانش در میان بگذارید

 

نظرات مخاطبان 1 83

 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۳۹ص. ا 0 66

  جنا بآقای روحانی، لطفا به این سوال معلمین جواب دهید:آیا این شرایط ویژه در کشور فقط برای معلمین است؟آیا کارمندان بانک،مخابرات،برق،آب ،و سایر شرکتهای دولتی در این کشورزندگی نمی کنند که بدون هیچ گونه مشکلی با یک نامه جناب نوبخت حقوقشان چندین میلیون اضافه می شود؟
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۴۰ 0 59

  بی توجهی نسبت به معلمین باعث همین مشکلات اجتماعی شده که امروزه جامعه گرفتار آنهاست و هیچ را علاجی هم نخواهد داشت.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۴۱معلم فقیر 1 57

  دولت گامهای بلندی برای فقیرسازی معلم برداشته اید.نظیرافزایش8درصدی بنام14درصد.مقرری ماه اول بیش ازمیزان افزایش.پرداخت معوقات ازمحل کسورات غیرقانونی.اتهدام بیمه طلایی.ومهمترازهمه پاداش بازنشستگی ناچیزدرمقابل پاداش200میلیونی سایرادارات و........
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۴۳مقایسه حقوق 0 55

  ریز موارد فیش حقوقی کارمند رسمی اداره برق 
  حق شغل خدمات کشوری   6372960
  فوق العاده حق شاغل  4391066
  تفاوت تطبیق خدمات کشوری  5222087
  فوق العاده بدی آب و هوا  799306
  سختی شرایط کار  844900
  عائله مندی  977670
  حق اولاد  506940
  بند5 خدمات کشوری  1496680
  اضافه کار 170 ساعت  13853032
  حق ماموریت(29)   16750480
  خدمات رفاهی   4721784
  کمک هزینه غذا  828000
  تفاوت بند 6 خدمات کشوری   5708353
  جمع: 62473258 ریال
  حقوق مندرج در حکم دبیر فوق لیسانس 25 سال سابقه  22457890 
  با دریافتی 14060000 ریال فروردین ماه
  
  قضاوت با خوانندگان فهیم
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۴۴ 0 43

  آقای خامنه ای فرمودند:تأمین معیشت همراه با اجرای منسجم و کامل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش.در سند تحول معلمان به ۴گروه مربی معلم ،استادیار معلم و ..تقسیم می شوند مثل هیأت علمی ها.و ۸۰ درصد حقوق هیأت علمی ها..ایشان به طور غیر مستقیم به وزیر فانی می فرمایند نظام رتبه بندی بر اساس خبره و ارشد و…خلاف سند تحول است. آیا فانی مقابل دستور رهبری تمکین می کند؟؟؟؟؟؟
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۴۶ 0 38

  نظر آقای نقوی حسینی حرف حقی است چرا آموزش و پرورش با وجود 15 هزار نیروی مازاد بازهم 5 هزار نیروی دیگر استخدام می کند بخاطر همین بی تدبیری آقایان وزیر است که می گویند معلمین تعدادشان زیاد است ما نمی توانیم حقوقشان را مانند سایر کارکنان بالا ببریم....
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۴۶امیری سرشت 0 46

  هیچ دردی را رتبه بندی درمان نمی کند شاید اجرا هم نشه
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۴۶امیری سرشت 0 26

  هیچ دردی را رتبه بندی درمان نمی کند شاید اجرا هم نشه
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۵۱ 1 34

  فقط شعاره...
  شیره مالیدن رو سر معلمین خودشون هست 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۵۲افشین 0 35

  این طرح کلا طرح نمایشی بیشتر نیست واز ۳۰ نفر شامل دو نفر هم نمیشه.اینقدر معلمها را سر کار نذارید.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۵۳ناشناس 0 38

  من شاغل هستم ولی بااجرای این قانون فقط برای شاغلین مخالفم چونکه بین فرهنگیان بازنشسته وشاغل تفرقه ایجادمی کند
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۵۳ 0 43

  مزخرفه الان بانکی ها رتبه بندی میشن یا کارمندای اداره ثبت؟؟؟
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۵۶ 0 36

  سلام بابا بدادمون برسید داریم از فقر نابود میشیم 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۵۶مجید 0 37

  دروغگوها
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۸:۵۹محمد حسین بینایی 0 44

  باسلام این طرح رتبه بندی(حقه بندی) بهانه ای برای تحقیر معلمان است از خردادماه 92 طبق مصوبه هیئت دولت تعدادی از وزارتخانه ها حقوق کارکنان خود را تا 1100000 تومان افزایش دادند ولی بیچاره معلمان به بهانه رتبه بندی یا مجلس آن را بعلت بار مالی رد میکند یادولت به بهانه های مختلف اجرای آن را عقب می اندازد ودر این مدت دوسال ریالی به حقوق معلمان اضافه نشده است و اختلاف دریافتی معلمان با سایر کارکنان دولت بسیار زیاد شده است که در این بین آنچه ضایع شده حق وحقوق معلمان است که هم مجلس وهم دولت مسؤل است و این حق الناس است وما معلمان از کسانیکه باعث این حق کشی شده اند راضی نمی شویم مگر اینکه حق و حقوق ماراهم مثل بقیه کارکنان از خرداد92 پرداخت نمایند.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۱آموزگار 0 35

  خرک امروز نمیر بهار میاد ...کمبوزه با خیار میاد .......وعده سر خرمن ...الکی حرف ..........حالمون بهم خورد ...
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۱صدری 0 33

  به عنوان مثال 35درصدبه حقوق کارمندان جهاد کشاورزی افزایش می دهند بدون اینکه سر وصدا بلند بشه وهیچ چیزی هم نمی خواهند درحالی که در آموزش وپرورش جار میزنند که آن هم به جایی نه خواهد رسید
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۳ 0 28

  باید به دولت گفت: 
  توکه نوشم نه ای نیشم چرایی  نمک پاش دل ریشم چرایی
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۴ 0 32

  سلام اگه به روز قبامت ایمان دارید کمی به فکر معلمان وخانواده فرهنگیان باشید
  تاکی بایدخانواده فرهنگیان درحسرت زندگی کنند. همه شما مدیون ما فرهنگیان تا آخرعمرهستید.ماکه هلال نمی کنیم فقط واگذار می کنیم به خدا
  معلمی شغل انبیاست ،حقوقش نصف افغانیاست
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۴بازنشسته 0 28

  سال تحصیلی تمام شد نه مطالباتمان پرداختشد نه ازافزایش جقوق خبری شد  بدابحالمان بعدازاین
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۴ 1 29

  دردسر تازه برای معلم بدبخت!
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۵محمد 0 28

  اگر می خواهید این طرح مانند طرح خدمات کشوری نشود ازخیرآن بگذر ------شمارابه ماخیری نیست شرمرسان --چه رتبه بندی من که امسال بازنسشته می شوم وسی سال درآموزش وپرورش خدمت کردم کسی نبودازمن 
  تالیف وتحقق بخواهد--الان می خواهند بازار خریدوفروش مقاله وتحقق واینترنتی را
  گرم کنند.اگرمی خواهی مشکا من راحل کنی ماننددیگرارگان ها به کارمندانت برس--این چه مسخره بازی است دست بردار آقای فانی ---------
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۶مهسا 0 32

  رتبه بندی از اساس هدف معیشتی را دنبال نمیکنه بنابراین صورت مساله غلط میباشد. نظر دادن در مورد چیزی که مورد قبول اکثریت نیست چه فایده ای دارد؟!!!!!
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۸دبیر 0 29

  سلام .ابتدامشکل معیشت مافرهنگیان را حل کنید وبعد که جانی تازه گرفتیم بریم دنبال طرح فانتزی شماآقای فانی گرامی.حالا نای راه رفتن نداریم چه برسه به دویدن وگذشتن ازهفت خوان رستم؟!!!!
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۸کریمی 0 26

  آیاحقوق یک نفر لیسانس با25سال سابقه کار در روستا وشش پایه ابتدایی با سایرکارمندان دولت برابراست؟حقوقمان کرایه رفت وبرگشت نمی شود.سایر کارمندان دو لت یااصلا ارباب رجوع ندارند یا خودشان درمحل کارشان نیستند چون خود به عینه شاهد بوده ام.چرادروزارت بهداشت درطرح تحول حقوق کارمندان اضافه شدولی درآموزش وپرورش درطرح تحول نظام بنیادین اصلا به معلم ها توجهی نگردید؟ 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۹ 0 29

  الان حکم من رتبه ی عالی خورده آقای وزیر سرت را زیر برف بیار بیرون تا ببینی چه رتبه بندی را میخوای اجرا کنی 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۰۹معلم 0 26

  اقای وزیر تو را بخدا دست از این کارتان بردارید این طرح هم به جز کاغذ بازی و درد سر برای معلمان چیز دیگری توش نیست لااقل اگه میخاین اجرا بشه بر اساس سنوات خدمتی باشه نه با هزار شرط که باید از هفت خان بگذری 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۱۱ 0 29

  90درصد فرهنگیان مخالف این طرح هستن برا کی اجرا میکنین ....ها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۱۲معلم با 28 سال سابقه 0 32

  سلام.لطف کنید از کشورهای پیشرفته ای که طرح نظام اموزشی را میگیرید و اجرا میکنید حقوق و مزایای معلمان انجا را نیز به ما بدهید تا ببینید که طرحها چه زود به بازدهی می رسند و طرح رتبه بندی فقط معلمان را در برابر یکدیگر قرار میدهد .چرا اینقدر دایره را دور می زنید و به جای اول می رسید اموزش و پرورش که جای فیلم سازی نیست که بازیگر معلم و سیاهی لشکر دانش اموز و کارگردان شما وزارتیها و تماشاچی خانواده ها باشند.ببینید کشورهای پیشرفته با اموزش و پرورش خوب چه حرفهایی برای گفتن دارند.انوقت ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم.به خود بیایید راه درازی در پیش داریم و وقت کم .معلمان دلسوز کم کم ناامید می شوند.بیایید شان و ارزش از دست رفته معلم را دوباره احیاء کنیم تا او هم مجدد به مسوول بودن خود در برابر دانش اموزان عمل نماید با داشتن تنها یک شغل و ان معلمی .پس معلم خود را در یابید تا دیر نشده است.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۱۳ 0 31

  جان کلام:
  ابتدا باید حقوق و مزایای فرهنگیان با سایر کارکنان همتراز بشه بعد طرح رتبه بندی به منظور تشویق فرهنگیان جهت تالیف و تحقیق و ....اجرا بشه.
  این طرح بایستی فقط جنبه تشویق داشته باشه ,در غیر این صورت آش همان آش و کاسه همان کاسه.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۴۵ناشناس 0 6

  تا زمانی که انتخاب ها بر اساس ضابطه نبوده وافراد کاردان وبایمان سپرده نشود ...
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۹:۵۴علی 0 10

  باسلام خدمت نماینده محترم، چند ماهی است که معلمین آبرو و حیثیت خود را به خاطر وضعیت بد خود را در معرض همه قرار داده اند اما هیچ طرح یا جلسه ای هیچ یک از نمایندگان در مجلس ارائه ندادند. اگر امروز بگویند دولت یارنه ها را حذف کرده است مجلس جلسه ی غیر علنی تشکیل می دهد. اما ایا برای فرهنگ و اموزش جلسه ای تشکیل داده اند. همه ی این سخنانی که مطرح می کنند در حد شعار می باشد . هیچ ارادی برای مشکل فرهنگیان دیده نمی شود. 
  
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۰:۱۰ 0 6

  احمدی نژاد هم یه روز ریس جمهور بود خیلی کبکبه ودب دبه داشت ببینید حالا چی شد اینا هم یه روزی میرن وفقط نامه عمالشون میمونه.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۰:۱۹احمد 0 13

  آقای روحانی
  بدانید معلمین یک میلیون نیستند! با دانش آمزان وافراد خانواده معلمین بیش از بیست میلیون را تحت تاثیر قرا داده اید پس با یک میلیون طرف هستید وعده سر خرمن ندهید
  گرسنگی هیچ منطقی را نمی شناسد!
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۱:۲۰افسوس خور جامعه ی معلمین دلسوز 0 12

  با سلام .... طرح رتبه بندی؟! تبارک الله .... اگر می گویید کشورهای دیگه هم این طرح رو دارند این رو هم بگید که اونها از حداقل اقتصاد معیشتی ( که البته معلمها از پر ارج ترین افراد و پر مزایا ترین آدمها در کشورهای پیشرفته هستند) برخوردار هستند .. بعدا بیاید در مورد رقابت صحبت کنید! لطفا عذر بدتر از گناه نیاورید .. اگر واقعا دلسوز معلمین مظلوم جامعه ی ما هستید اول به حداقل معیشت ما برسید بعد شیپور تحول را به صدا در بیارید تا ما هم بتوانیم مثل حداقل سیاهه لشکر نای سوار شدن بر اسب شما داشته باشیم! با تشکر 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۱:۳۵فاریابی دوراهک 3 7

  اگه این طرح اجرا بشه خوبه ولی چرا باید مهرماه اجرا بشه - مگه همین الان نمیتونند اجرا کنند ؟ بر اساس سابقه کار با شه خوبه
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۱:۳۹معلم 0 7

  چن بارنوشتم پخش نشده شهرخوی روستایی هایی هست که۲۵۰۰۰۰ کرایه ماهانه رفت وامد باپاترول ۲۵ سل پیش با صعب العبورترین مسیر من دیگه چی بگم
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۱:۴۹معلم 1 3

  جالب هس که حقوق این مدرسه بامدرسه داخل شهر مایعنی خوی استان اغ فقط ده هزارتومان فرق داره اول حقوق مارو بادیگر ارگانهاوادارات یکی کنید مابرای رتبه بندی تحقیق تالیف وهرچی که برای معلم تر شدن ما لازمه ما شش دانگ درخدمتیم 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۱:۵۵رضا 1 3

  من حقوقم یک میلیون با افزایش بگو 250000چه دردی دوا میشه خدا شاهده اگر فرصتی باشه از اموزش وپرورش میزنم بیرون
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۱:۵۶معلم فقیر 0 4

  اینا همش حرف میزنن
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۲:۱۳ 0 9

  درسال91دلار سه برابرشد شماالان حقوقاروباید سه برابر کنیددرغیر این صورت یعنی هیچکاری برامعلم انجام نشده .ضمنا مجلس ازتحقیق وتفحص خود حتما دراپ استفاده کنه تامعلوم بشه بودجه های اختصاص داده شده درکجاها هزینه میشه که به قشر زحمت کش فرهنگی نمیرسه؟
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۳:۰۱دبیر 0 6

  ما فرهنگیان عادت کردیم به وعده های سر خرمنی
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۳:۰۴علی 0 7

  اجرا نمیشه ونخواهد شد گذاشتنمون سر کار.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۳:۲۳فرهنگی دکتر درمانده 0 9

  لطفا حقوق کسانی که مدرک دکترا دارند رو همتراز اساتید دانشگاه کنید و بقیه را هم به نسبت مدرک و سنوات باوزارت علوم همتراز کنید 
  اجرای این رتبه بندی واقعا بی تاثیره و مشکل معلمان با 200 هزار تومن حل نمیشه
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۲۳:۳۶ 0 10

  به کلمه ی معلم ،فرهنگی ،حقوق ،مطالبات و....... آلرژی پیدا کردم . آبرویمان را پیش اولیا و دانش آموزان برده اند و فقط شدیم نقل مجلس و مضحکه ی دیگران . کاش معلم نبودم.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۰۰:۰۸معلم فوق لیسانس 0 5

  دیگه ما معلمان ابزار انتخاباتی نخواهیم شد و دیگر مجلس فعلی و جناب روحانی از ما معلمان انتظار رای نداشته باشد بنده با فوق لیسانس 25 سال سابقه 1400 می گیرم که اگر کارتن خای جمع کنم از این بیشتر درآمد دارم. ول کن بچه های مرز و بومم را
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۰۱:۵۴یک فرهنگی جنوبی 0 5

  بشه یانشه چنگی به دل نمیزنه بهتره که نشه خیال دولت هم راحت بشه مارو که گدا فرض کردید تایک درصد مالیات بخوادبیاد دوتا انتخابات هم رایتون تضمینه بابام جان نوش جانتون بخورید که وقتشه معلم کیلویی چند؟!!
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۰۲:۳۰کوشکی 0 6

  آقا همینکه آقای روحانی گفتند معلمین حق اعتراض دارن ما دیگه جیب مان پر از پول شد برای چی دارید اعصاب خودتونو خراب میکنید .حال آدم رو بهم میزنند .
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۰۶:۳۷سبزواری 0 8

  از معلم فقط دفترچه قسط و کت و شلوار ده سال کار و قیافه پژ مرده و یاس و ناامیدی و بدبختی مانده ای مر دخواب الود بیدار شو فان------------------------ی
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۰۸:۳۷علی 0 8

  برادران و خواهران فرهنگی این ما هستیم که خود را ارزان می فروشیم
  فردا انتخابات بشه همین معلمان هستند توی ستادها جارو می کشند چای پخش می کنند و یک بی درد را روانه مجلس می کنند اونهم مردی مثل اقای نجفی را به اموزش و پرورش راه نمی دهد بیایید مرد باشیم شرف داشته باشیم حالا که ما مرده متحرکیم و شرمنده اهل و عیالیم
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۰۸:۴۶موسوی 0 4

  به درد خودشان میخورد
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۰۹:۵۶سید 0 4

  متاسفانه هر روزوضعیت معلمان بدوبدترمی شود.........
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۰۹:۵۸خلیل جهانشیری 0 0

  اگر مجلس قانون درست کنه که همه اونایی که دنبال ریاستندوبا پارتی وشب وروز دیدن احمد ومحمود وتقی ونقی وزیر ومدیرکل میشن ویا معاونتها روبه دست میگیرند حقوقشان بشه مثل معلم همتراز خودشون از نظر سنوات ومدرک همه کارها درست میشه ولی وقتی من میبینم فیش یه رئیس خانم که مجرد هم هست دوازده میلیون به بالاست وده تا هیئت مدیره عضوه و باوجودیکه فرصت نمیکنه شرکت کنه حق جلسه وحق عضویت میگیره چون زیر نظرخودشونه ولی من بازنشسته باچند نفر عائله 1400000 میگیرم اون از درد من خبر نداره هرشب هم همایش دعوته شام ونهارش روبراهه دوبرابر حقوق من توی همایشها سکه وهدیه میگیره درست نمیشه   سیستم بدن ما با همین وضع فقروگرسنگی ساخته منزلت ما درهمینه که هرجامیریم به ما تخفیف میدن میگن بدبخت معلمه گناه داره روی پاکت میوه یک عدد اضافه تر میذارن بابت زکاتی که به فقیر میخوان بدن ولش کنید جوش نزنین عمرهاتموم شد
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۰:۰۵گلشن رضایی 1 4

  اگه این طرح رتیه یندی مبلغ یک میلیون تومان به حقوق فرهنگیان اضافه کنه عالیه دیگه ما نون خالی نمیخوریم
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۰:۰۹نپرس 0 3

  آقای نوبخت (که همیشه بختت نو است ) برس بداد فرهنگی بدبخت ( که همیشه بختش بد است ) . شما مسؤولین واقعا نمی خواهید بمیرید یا برای سرکار گذاشتن ما ! پیش خدا حرف برای گفتن دارید .
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۷سهولی بوشهر 3 6

  تا زمانی که این به عنوان وزیر در راس باشه همین آشع و همین کاسه - والله حاج بابایی خیلی زرنگ بود و خیلی هم تلاش میکرد
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۷محمد 0 6

  رتبه بندی هیچ دردی را از دردهای معلمین دوا نمی کند
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۷مهردادذبیحی 0 5

  بابا
  نمایندگان مجلس هم ماشاء الله فقط حرف می زنند به خدامعلم گشنه است
  به خدامعلم زندگی اش زندگی اقساطی است
  به خدازندگی معلم بی روح است
  به خدامعلم سفره اش خالی است
  به خدامعلم در سبدکالای سالانه که هیچ در سبدعمرش توان یک سفرهم جای ندارد
  چقدرنمایندگان حرف خردمردم می دهید
  به خدااز این حرف ها بس است
  اگرکاری می خواهیدانجام بدهیدیاعلی بگوییدوعملیاتی مشکل معیشت معلم حل کنید
  خدایی من معلم باهمه شماقهرقهرقهرقهرقهرهستم
  وازهم دولت مردان وهم مجلسیون نگرانم
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۰علی 0 7

  نمایندگان محترم وجناب آقای روحانی از آن همه وعده های سر خرمن بخدا معلمان خسته شده اند.متاسفم آقایان در دولت ومجلس تابحال به سکوت فریاد رسای معلمان با آن همه تحصن توجهی نکرده اند. تا دیر نشده چاره ای بیدیشید که فردا دیر است آقایان نمایندگان طرح دو فوریتی اگر در خرداد نتیجه دادکه بهتر نداد حدس ما همان است که فقط بخا طربازار گرمی انتخابات دارید معلمان را سر گرم می کنید .رتبه بندی یعنی اختلاف افکنی بین اعضای خانواده آموزش وپرورش وپایین آوردن کیفیت آموزش در تمام سطوح
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۳:۴۹فاطمه 0 1

  رتبه بندی یک طرح است وفقط درارزشیابی ماهانه یاسالانه ی یک کارمندوکسب نمره وعددپایانی ارزشیابی تاثیربسزایی داردکه درنهایت منجربه اخذتشویقی و کسب رتبه ی بالاترواخذحکم ارتقا گروه وپایه ورسیدن به رتبه ی بالاترخواهدشد.امانمیتوانداولین شرط کلی وبدون طی مراحلی باشدبرای افزایش حقوق... ضمنارتبه بندی واقعی به شرط افزایش حقوق بایدشامل کل پرسنل یک وزارتخانه بشودنه اینکه شرط وابزارواهرمی برای افزایش حقوق باشد...تنهاراه حل مناسب اجرای خدمات مدیریت کشوری برای کارمندان اموزش وپرورش ویکسان سازی حقوق ومزایای انان باهم وباسایروزارتخانه هاست.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۳:۵۰بازنشسته فرهنگی 0 1

  متاسفانه دولت تدبیر و امید و مجلسیان هیچ طرح و برنامه ای برای افزایش حقوق بازنشستگان فرهنگی ندارند و منظور شان در بحث و گفتگوها از معلم و فرهنگیان شاغلین فرهنگی هستند و معلمان و فرهنگیان دیروز را به عنوان بازنشستگانی می شناسند که تحت پوشش سازمان بازنشستگی کشوری هستند به نظرم سازمان بازنشستگی می بایست منحل گردد و بازنشستگان هر دستگاه دولتی باید زیر مجموعه همان دستگاه باشند تا وظایف هر وزارتخانه ای نسبت به بازنشستگانش فراموش نشود بازنشستگان هر دستگاهی پیشکسوتان آن دستگاه دولتی هستند جوانی خودشان را با کار و خدمت در آن وزارتخانه سپری کردند وقتی پیر شدند سزاوار است آنها را تحویل سالمندان و یا همان بازنشستگی کشوری بدهند؟بازنشستگان نصف شاغلین همتراز حقوق دریافت می کنند که دور از انصاف می باشد.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۴:۱۷کارمند 0 1

  به فکر سایر کارمندان هم باشید اونهایی که هیچ گونه رانت و لابی ندارند و متاسفانه قانون مدیریت خدمات کشوری هم فراموش شده
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۲۲مهدی اسدالله زاده 0 1

  متاسفم برای دولت ومجلسی که باتوجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری آن فرمایشات را نشنیده گرفته وتوجهی به وضع اسفبار معلم که با حقوق اندک بدون هیچ مزایایی که دیگرکارکنان ازآن بهره مند محروم هستندنه تنها اقدامی انجام نداده بامطرح کردن رتبه بندی سعی دربه چالش کشیدن وضعیت معیشتی معلمان دارند بیایید تبعیض دریافتی ما باسایر کارکنان دو لت ازبین ببرید واین وزارتخانه رهاشده رادریابید 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۵۵ 0 3

  سنگ بزرگ نشانه ی نزدن است ما که عمرمان در آموزش وپرورش تباه شد به دیگران توصیه می کنم به هیچ وجه پا به آموزش وپرورش نگذارند خسر الدنیا والاخره می شوند
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۵۶معلم مظلوم 0 1

  باحلواحلوا دهن شیرین نمیشه تورا به خدا برای همه فرهنگیان شاغل وبازنشسته فکری بکنید نگذارید فقر فساد را رواج دهد .پیامبر(ص)می فرمایند ازدری که فقر می آید از در دیگر ایمان می رود .خودتان با دست خودتان تیشه به ریشه ی جامعه می زنید. جناب رئیس جمهور -آقای فانی وتمام سران دولتی همه شما از صدقه سری معلمانتان به اینجا رسیدید 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۸اندر خم یک کوچه 0 0

  باسلام ...واقعا تا قومی خودش نخواهد این بلاها بر سرش نمی آید .... چیزی که تجربه شده اینه که هیچ اهمیتی به حرف من و شما نخواهند داد .هفت شهر عشق را عطار (سایر کارمندان دولتی )گشت  ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم.. 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۳۰اکبر 0 4

  دولت باید برای معلمان آستین بالا بزند حداقل ازیک میلیون تومان تا یک میلیون وپانصد به حقوق فرهنگیان اضافه کندتا مرهمی بردردشان باشد نه باصدیادویست تومان نظام رترتبه بندی؟؟
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۸:۲۱علامرودشتی 0 1

  امروز شنیدیم که برای پر کردن اوقات فراغت دانش اموزان فقط برای هفت هفته درطول تابستان 8000میلیاردتومان به کمیته امدادوبسیج واموزش وپرورش داده اند .جالبه برای رتبه بندی معلمان فقط 3500میلیارد بیشتر پیدا نشد اونم باهزاران مشکل این پولای بی زبون ازکجا پیدا میشه وچرا به اموزش وپرورش نمیدن تا برنامه های بهتری براش در نظر بگیره درطول سال اگر معلم بی رمق باشه همه سال برای دانش اموز اوقات فراغت میشه
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۸:۲۳معلم 0 3

  شمارابه خداکاری راکه انجام نمیدهیدچرا بیخودی نظرسنجی میکنید هیچ فرهنگی با این رتبه بندی موافق نیست
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۰:۳۲کمال 0 0

  با این حقوق مسخره آینده این کشور زیر سوال میرود
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۰:۵۰علی 0 0

  رتبه بندی یعنی شکاف بیشتر بین معلمان.همین حالا من با 5 سال سابقه و رتبه پایه 600 تومان از همکارم که20 سال سابقه دارد کمتر میگیرم.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۰:۵۶ 0 0

  حیف حیف عمرمان که دراموزش وپرورش گذشت افزایش حقوق ارگانهای دیگه بارتبه بندی بود بدبخت معلم 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۲:۰۵یک معلم 0 0

  آیا کارمندان دیگر دولت هم رتبه‌بندی می شوند? کارمندان بانک.کارمندان اداره برق و.......?مگر ما کارمند یک دولت نیستیم .چرا اینقدر تفاوت?? کسانی که تربیت کنندگان آینده ی کشور هستندچرا باید دغه دغه ای جز آموزش و پرورش آینده سازان ایران داشته باشند? چرا نباید همطراز دیگر کارمندان کشور باشیم?چرا باید در فقر غوطه ور باشیم.آیا کسی نیست این همه تبعیض رو ببینه?یا اینکه چشمانشون رو بسته اند و باز نمی کنند.یادتون باشه اگر الان وزیر هستید و برای ما برنامه میدهید. روزی. دانش آموز بودید .اگر نبودند همین معلمان به قول شما زیادی امروز شما وزیر و. وکیل ملت نبودید.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۵معلم 0 0

  با این طرح فوقش 200هزار تومن به حکم اضافه میشه از اون طرف افزایش حق بیمه و مالیات و غیره رقم واقعیش میشه 100 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۸فرهنگی 0 0

   ... تازه با یک میلیارد اما و اگر و تبصره اگر اجرا بشه چون هیچ اشاره ای به بازنشستگان ( که همگی سی سال خدمت کرده و الان باید فکر جهاز دختر و بیماری و ... باشد )نشده پس این طرح محکوم به شکسته ....... ان شا الله
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۸ ۰۶:۴۲معلم !!! 0 0

  ما فرهنگیان در انتخابات شرکت خواهیم کرد ،اما نه به عنوان عوامل اجرایی بلکه فقط جهت رای دادن به نمایندگان لایق ،نه نمایندگان امروزی مجلس.فرهنگیان عزیز قوی باشی و یه بار هم که شده قدرت خودتون رو نشون بدید.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۸ ۰۷:۳۲معلم 0 0

  یک سوال ساده
  وزیر:99درصد بودجه حقوق است.
  سال 21،93درصد رشد بودجه داریم.
  حقوق معلمان12درصد رشد دارد.چون افزایش شامل تفاوت تطبیق نمی شود.
  نتیجه: 
  ا-نمی فهمد.
  2- راست نمی گوید.
  3-حواسش پرت است.
  4-از دولت می ترسد
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۸ ۰۸:۲۳بازنشسته فرهنگی 0 0

  متاسفانه دولت تدبیر و امید و مجلسیان هیچ طرح و برنامه ای برای افزایش حقوق بازنشستگان فرهنگی ندارند و منظور شان در بحث و گفتگوها از معلم و فرهنگیان شاغلین فرهنگی هستند و معلمان و فرهنگیان دیروز را به عنوان بازنشستگانی می شناسند که تحت پوشش سازمان بازنشستگی کشوری هستند به نظرم سازمان بازنشستگی می بایست منحل گردد و بازنشستگان هر دستگاه دولتی باید زیر مجموعه همان دستگاه باشند تا وظایف هر وزارتخانه ای نسبت به بازنشستگانش فراموش نشود بازنشستگان هر دستگاهی پیشکسوتان آن دستگاه دولتی هستند جوانی خودشان را با کار و خدمت در آن وزارتخانه سپری کردند وقتی پیر شدند سزاوار است آنها را تحویل سالمندان و یا همان بازنشستگی کشوری بدهند؟بازنشستگان نصف شاغلین همتراز حقوق دریافت می کنند که دور از انصاف می باشد.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۸ ۱۰:۱۸کارمند 0 0

  به فکر کارمندان راه و شهرسازی هم باشید.
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۸ ۱۹:۴۸معلم مبتکر 0 0

  اگر نظر دولتمردان این است که آموزش‌وپرورش مصرفی است و تولید ندارد. یعنی باید چه چیزی تولید کنند؟ شیر وپشم و عسل و آهن یا مغز وفکر وخلاقیت .خوب یه امتحانی بکنند.فرزندان یا نوه های خودشان را تحت نظر تولیدکنندهها تربیت کنندببینند می تونندکسانی مثل رجایی و باکری و همت و احمدی روشن و علی محمدی تولید کنند.اگر تونستند بیان این نظرات فیلسوفانه را بدن . 
                
 • ۱۳۹۴-۰۳-۱۹ ۱۱:۱۵حسن 0 1

  اصلا اعتمادی به این قصه گویی هایی حضرات محترم دولت و مجلس نیست.
  اگر جلو مختلسین گرانقدر و فهیم و توانا و رابطه دار را بگیرند بودجه لازم برای طرح طبقه بندی معلمین ایجاد می شود و دیگر نمی گویند معلمین زیادند.
  خلاصه از ماست که بر ماست.
                
 • ۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۴۰ 0 1

  خداوند انتقام معلمان را بگیرد نه گدایی بدون کفن رفت نه شاهی با صد کفن رفت  وعده ما روز قیامت 
                
 • ۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۲۲:۰۵عرفان 0 0

  سلام ، ما را چرا رتبه بندی نمی کنند چون که سابقه مان کمتر از 6 سال است وبیمه ما را حساب نکردند و ماباید رتبه بندی بشیم با مدرک فوق لیسانس 
                

نظر شما