شناسهٔ خبر: 173232 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

قدم نخست اوجی برای خوزستان؛ اجرای قانون در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی

قاسم ساعدی نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه توجه وزارت نفت به مسئولیت‌های اجتماعی خود نسبت به استان خوزستان آبادانی این استان را به همراه دارد، گفت: از آنجا که سال‌ها است دود نفت و گاز به گلوی مردم خوزستان می‌رود، وزیر نفت باید مطابق قانون خود را ملزم به اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان حق آلایندگی به استان کند.

به گزارش «نماینده» قاسم ساعدی با اشاره به تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار حوزه مسئولیت اجتماعی به  خوزستان توسط وزیر جدید نفت، گفت: اگرچه توجه به مسئولیت‌های اجتماعی یکی از وظایف وزارت نفت است و محرومیت‌زدایی را به دنبال دارد اما نگاه وزراء به این قانون متفاوت است با این وجود آقای اوجی در ابتدای کار خود مبلغ۷۰۰ میلیارد تومان به این مهم اختصاص داد که می‌تواند در توسعه شبکه آب، فاضلاب، احداث راه‌های روستای و شهری، تفریگاه، ورزشگاه و توسعه زیرساخت‌های  بهداشتی و درمانی و... مثمر ثمر واقع شود.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قدم دوم وزیر نفت باید اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان حق‌آلایندگی به استان خوزستان باشد چراکه مجموعه نفت این مبلغ را به مردم خوزستان بدهکار است.

وی با بیان اینکه سال‌ها است دود نفت و گاز به گلوی مردم خوزستان می‌رود، افزود: متاسفانه حفاری‌ها و تولید نفت در خوزستان مشکلات زیست محیطی بسیاری ایجاد کرده و حتی بیماری‌های صعب‌العلاج افزایش پیدا کرده‌اند و تمامی این‌ مشکلات به دلیل نفس کشیدن مردم این سرزمین در میان دود و آلودگی‌های ناشی از استخراج نفت است لذا وزیر نفت باید مطابق قانون خود را ملزم به اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان به استان کند.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از آنجا که با پرداخت مطالبات استان خوزستان توسط وزارت نفت بسیاری از مشکلات و محرومیت‌های این استان رفع خواهد شد از آقای اوجی می‌خواهم با اجرای قانون، حق تضییع شده این مردم محروم را هرچه سریع‌تر ادا کند.

نظر شما