ارز

کل اخبار:439

 • تورم ۱۳۹۶-۰۵-۲۷ ۱۲:۲۶

  لاهوتی: "رکود" هزینه کاهش تورم بود

  رییس کنفدراسیون صادرات گفت: درست است که دولت یازدهم موفق شد پس از ۲۶ سال نرخ تورم را تک رقمی کند، اما باید واقعیت را بپذیریم که بنگاه‌های کشور به دلیل رکود در بازار آسیب‌پذیر شدند. در حقیقت هزینه کاهش تورم، رکود بود و شیرینی کاهش تورم حس نشد.

 • عراقچی ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۵:۴۹

  "عراقچی" معاون ارزی بانک مرکزی شد

  رئیس‌کل بانک مرکزی در حالی احمد عراقچی را برای پست حساس معاونت ارزی بانک مرکزی برگزیده است که در شرایط بسیار حیاتی و مهم بازار ارز، انتصاب فردی که تجربه و مدیریت کافی در این حوزه ندارد، سؤال‌برانگیز است.

 • دلار ۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۱۰:۰۱

  رئیس اتاق تهران خواستار تسریع در تک‌نرخی شدن ارز شد

  رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت:برای تسهیل سرمایه گذاری خارجی در کشور و ورود هرچه سریعتر منابع مالی خارجی، باید در کمترین زمان شاهد تک نرخی شدن ارز در کشور باشیم.

 • قاچاق ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۳:۲۹

  «نماینده» به بهانه برگزاری جلسه غیر علنی مجلس گزارش می‌دهد

  کارنامه غیرقابل قبول دولت در مبارزه با قاچاق

  محمد دهقان با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا نیازمند اراده‌ای قوی است، گفته بود: شخص ریاست جمهوری هم باید پای کار بیاید اما متأسفانه بین دستگاه‌های ذی‌ربط اختلافاتی وجود دارد.

 • پارس جنوبی ۱۳۹۶-۰۱-۲۵ ۱۴:۲۷

  این روزها در پارس جنوبی چه می گذرد؟

   افتتاح فازهای ۱۷ و ۱۸، ۱۹ و ۲۰و۲۱ پارس جنوبی به همراه چهار طرح بزرگ پتروشیمی با سرمایه‌گذاری حدود ۲۰ میلیارد دلاری به‌زودی انجام می‌شود که اتفاقی بزرگ در تاریخ صنعت کشور است.

 • معین ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۶:۵۴

  مهمترین رقیب روحانی کارنامه اوست

  فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه مردم با مشکلات معیشتی و بی‌کاری به سختی درگیرند، گفت:‌ مهم‌ترین رقیب آقای روحانی عملکرد خودش و نوع نگاهش به انتخابات و دولت بعدی‌اش است.

 • سیف/1 ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۰:۰۰

  چه ارزی جایگزین دلار می شود؟

  سیف درباره تغییر ارز گزارش دهی و در پاسخ به این سوال که چه ارزی جایگزین دلار خواهد شد؟ گفت: مشغول بررسی هستیم و این مو ضوع در دستور کار بانک مرکزی قرار داد . مهم این است چه نوع ارزی جایگزین شود.

 • دلار و طلا ۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۲۳:۳۰

  رویترز اعلام کرد:

  میل رو به رشد خرید طلا/دلیل افزایش تقاضا چیست؟

  احتمال خرید طلا با هدف سرمایه گذاری امن دارد به نحو فزاینده ای افزایش می یابد که ناشی از مسائل سیاسی حاکم بر آمریکا و کشورهای اروپایی است.

 • خانه ملت 43 ۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۲:۰۸

  تمهیدات مجلس برای تسویه بدهی تسهیلات‌گیرندگان ارزی

  نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای تمهیداتی را در نظر گرفتند تا بر اساس آن بدهی تسهیلات‌گیرندگان ارزی تسویه شود.

 • نقدینگی/1 ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۱:۵۰

  وزارت نفت مجاز به انتشار اوراق مشارکت ارزی- ریالی از طریق بازار سرمایه شد

  نمایندگان مردم در خانه ملت، وزارت نفت را مجاز به انتشار اوراق مشارکت ارزی- ریالی تا سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال از طریق بازار سرمایه کردند.

 • روحانی و شریعتمداری ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۰:۳۷

  روحانی بازار ارز و کالاهای اساسی را برای انتخابات به "شریعتمداری" سپرد!

  بررسی‌ها نشان می‌دهد که معاون اجرایی رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی روحانی مدیریت بازار کالاهای اساسی و بازار ارز را بر عهده گرفته، تا زمینه ارزان شدن کالاهای اساسی و ثبات در قیمت دلار را فراهم کند

 • دلار ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۰:۱۶

  فراز و فرود نرخ دلار در دولت روحانی

  کارنامه ارزی سال ۹۵ حکایت از آن دارد که اوج گیری نرخ دلار از بعد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز و با تصویب تمدید داماتو در سنا به اوج نزدیک شده و در سال نو میلادی رو به افول گذاشته است.

 • خانه ملت 43 ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۲:۵۹

  دولت مجاز به انتشار حداکثر ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی در سال ۹۶ شد

  نمایندگان مجلس در لایحه بودجه سال آینده به دولت اجازه دادند تا مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی به صورت ریالی و ارزی در سال ۹۶ منتشر کند.

 • سیف/2 ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۱:۴۱

  سیف گوش به فرمان شریعتمداری شد

  بر اساس تصمیماتی که دولت یازدهم در یک هفته‌های اخیر اتخاذ کرده، اختیارات قانونی بانک مرکزی در تنظیم بازار ارز، محدود شده و محمد شریعتمداری، معاون اجرایی دولت، رئیس کارگروه مدیریت بازار ارز شده است.

 • قاچاق43 ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۰۹

  جزئیات کشف ۵ میلیون دلار ارز قاچاق

  مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق از کشف ۵ میلیون دلار انواع ارز قاچاق در سال جاری خبر داد و گفت: متهمان این پرونده ها به تجارت غیررسمی ۳ میلیارد دلار اعتراف کردند.

 • عزیزی43 ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۲:۴۴

  رویه فعلی نمی‌تواند کشور را از جنگ اقتصادی نجات دهد

  نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، گفت: ما سرزمینمان را از جنگ نظامی می‌توانیم نجات دهیم اما با روند کنونی از جنگ اقتصادی و ارزی نمی‌توانیم نجات دهیم.

 • نقدینگی/1 ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۰:۰۴

  کاهش نرخ سود بانکی منتفی شد

  بر اساس زمزمه‌هایی که از جلسات بانکداران با بانک مرکزی بر می‌آید، کاهش نرخ سود بانکی فعلا منتفی شده و شاید هم پرونده آن همچون تک نرخی کردن ارز،به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول شود.

 • دلار/2 ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۲:۴۱

  ظهور جمشید بسم اله‌های جدید در بازار ارز

  پیچیدگی معاملات صرافی‌ها به قدری بالاست که فقط در یک نمونه از آن می‌توان رد درآمد غیرقانونی میلیاردی با استفاده از ترفند به کارگیری جمشید بسم اله‌های خیابان فردوسی یافت.

 • ارز ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۹:۴۹

  پدافند ایران برای مقابله با تحریم بانکی

  با آمدن ترامپ،دلهره های مراوده بانکی ایران با دنیا هم بیشتر شده؛اما اکنون پدافندها برای مقابله باتحریم بانکی فعال گشته ویورو و ارزهای محلی جایگزین دلار در مراودات مالی و گشایش ال سی شده است.

 • اسدالله عسگراولادی ۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۳:۰۶

  دولت سال ۹۶ هم نمی‌تواند ارز را تک نرخی کند

  عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه ارز چند نرخی مشکلاتی برای صادرت و واردات ایجاد کرده است، گفت: دولت در سال ۹۶ هم نمی‌تواند نسخه شفابخش ارزی ارائه کند و این نسخه باید توسط دو اتاق بازرگانی به دولت ارائه شود.

 • مسعود نیلی ۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۰:۵۷

  جزئیات سه شوک اقتصاد ایران/سناریوهای رشد اقتصادی سالهای آتی

  مشاور اقتصادی رئیس جمهور با تشریح جزئیات سه شوک اقتصاد ایران طی سالهای گذشته، سناریوهای رشد اقتصادی سال های آینده را تشریح کرد.

 • لوازم خانگی ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۱:۴۴

  فروش لوازم خانگی در دی ماه ۳۰ درصد کم شد

  غزنوی گفت: گرانی دلار نیز موجب شد تا قیمت مواد اولیه و قطعات بالاتر رود با این حال از آن جهت که بازار کشش افزایش قیمت را نداشت لذا بر روی کالا هیچ گونه افزایشی را اعمال نکردیم

 • دلار ۱۳۹۵-۱۰-۳۰ ۱۱:۵۹

  عملکرد صرافی‌های منتخب در خرید و فروش ارز

  بانک مرکزی می گوید نرخ اسکناس دلار در پایان روز کاری گذشته به ۳۷۶۰ تومان رسیده؛ این در حالی است که یورو هم نرخی معادل ۴۲۴۱۹ ریال را به ثبت رسانده است.

 • قیمت دلار ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۵:۱۲

  افزایش نرخ ارز به ۴۵۰۰ تومان در سال آینده

  افزایش نرخ ارز برای دولت یک چاقوی دو لبه است که یک لبه آن باعث افزایش انتقادات به دولت و لبه دیگر باعث افزایش منابع دولتی می شود.

 • طیب نیا.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۲۲:۰۰

  دولت اگر کمی عقل سیاسی داشته باشد، نباید نرخ ارز را در آستانه انتخابات بالا ببرد

  وزیر اقتصاد در واکنش به نوسانات نرخ ارز گفت: دولت اگر کمی عقل سیاسی داشته باشد که دارد، می‌داند که در آستانه انتخابات نباید نرخ ارز را بالا برد، زیرا این امر برای عامه مردم بسیار بااهمیت است.

 • نظام بانکی ۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۴:۱۱

  نجات بانک‌ها از زیان‌های چندهزار میلیاردی

  با حذف برخی موارد اصلاحی مورد نظر بانک مرکزی در صورت‌های مالی سال ۹۴ بانک‌های ملت و تجارت، زیان ۱۸۴۴ میلیارد تومانی به بانک ملت به سود بیش از ۳۸ میلیارد تومانی و زیان ۳۰۰۷ میلیارد تومانی بانک تجارت به زیان ۴۷۳ میلیارد تومان تبدیل شده است. تجدید نظری که پیش از این بانک صادرات مشمول آن شده بود.

 • دلار ۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۶

  نرخ اسکناس دلار در صرافی‌های منتخب

  بر اساس اعلام بانک مرکزی، نرخ اسکناس دلار در صرافی‌های منتخب این بانک در روز گذشته، به ۳۸۷۹ تومان رسید.

 • پورمختار// ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۲:۰۶

  تنها ۳۰ میلیون نفر باید یارانه نقدی در کشور دریافت کنند

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: اعداد و ارقام افرادی که باید از یارانه بگیرها حذف شوند بسیار بالاتر از اینها است و حداکثر باید ۳۰ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت کنند.

 • پورابراهیمی// ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۱:۴۴

  دولتی بودن بانک مرکزی اقتصاد کشور را به چالش می کشد

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در کاهش ارزش پول ملی، دولتی بودن این نهاد حاکمیتی را موجب بروز چالش های عدیده برای اقتصاد کشور دانست.

 • وضعیت ارز در بازار ۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۸:۴۲

  انگشت اتهام گرانی دلار در ایران به سمت دولت نشانه رفته است

  کارشناسان گرانی اخیر دلار را کار دولت و بانک مرکزی می دانند و معتقدند دولت یا باید مالیات های سنگینی بر بخش کشاورزی و تولید اعمال می کرد یا باید به بانک مرکزی متوسل می شد تا نرخ ارز را افزایش دهد.