شناسهٔ خبر: 168694 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

عضو فراکسیون زنان مجلس یازدهم خبر داد:

پوشش ٩٠ درصدی هزینه‌های درمان ناباروری در بودجه ۱۴۰۰

الهام آزاد عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از تصویب پوشش ۹۰درصدی هزینه‌های درمان ناباروری در بودجه ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش «نماینده» الهام آزاد در مورد حمایت مجلس از درمان ناباوری زوجین گفت: در کشور ما بنا بر آمار نزدیک به ۲۰ درصد زوجین نابارور هستند و ما در کشور ۳.۵ میلیون زوج نابارور داریم که مشتاق به فرزندآوری و در انتظار تحقق رویای مادری هستند. متاسفانه  تامین هزینه‌های درمان ناباروری و نبود بیمه ناباروری یکی از مشکلات و مسائل حوزه خانواده و جمعیت بود و زوج های ناباروربا مشکلات مالی و مشکلات روحی ناشی از ناباروری دست و پنجه نرم می‌کردند و درمان ناباروری که از درمان های گران محسوب می‌شود در کشور ما بر خلاف بسیاری از کشورها بیمه نیست.

عضو فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی  انقلاب فرهنگی افزود: خوشبختانه می‌توانیم اعلام کنیم که مجلس یازدهم در تبصره ۱۷ بودجه ۱۴۰۰ راهکاری اندیشید و پوشش ۹۰ درصدی درمان هزینه‌های ناباروری را تصویب کرد. در این مصوبه دولت مکلف شد اعتبارات ردیف‌های ۱۶۰۲۰۰۱۶۷۵ و ۱۶۰۱۰۰۶۰۰۱ را در حسابی تحت عنوان حساب حمایت از هزینه‌های درمان ناباروری ذیل ردیف های وزارت بهداشت متمرکز نماید.

نود درصد کل هزینه‌های سه دوره کامل درمان ناباوری پوشش داده می‌شود

نماینده مردم نائین،  خور و  بیابانک در مجلس شورای إسلامی تاکید کرد: بر اساس این مصوبه ٩٠ درصد کل هزینه‌های سه دوره کامل یکی از روش های کمک باروری icsi و ivf برای هر زوج نابارور و همچنین هزینه دارویی و پاراکلینیک و سایر روش های درمان ناباروری پوشش داده خواهد شد و دولت مکلف شد سامانه ثبت اطلاعات مربوط به متقاضیان درمان را ایجاد و سهم بیمه های پایه بر اساس جمعیت مشمولین عضو هر سازمان تعیین گردد.  

بیشتر بخوانید:

دولت بیشتر سیاست کاهش جمعیت را در دستورکار دارد تا افزایش

پرداخت وام ۷۰ میلیونی ودیعه مسکن مشوقی برای تولد فرزند سوم/ وابستگی به نفت مانع از تولید و خودکفایی‌ کشور شد

عضو فراکسیون زنان مجلس یازدهم  در پایان خاطر نشان کرد: این راهکار را که بر اساس گزارش مرکز پژوهش ها پیشنهاد دادیم مصوب کمیسیون تلفیق مجلس یازدهم و حاصل تلاش و پژوهش پژوهشگران عزیزمان در مرکز پژوهش ها و جمعی از محققین و فعالین حوزه زنان و خانواده بود که با رای نمایندگان مردم ذیل تبصره ۱۷ بودجه ۱۴۰۰ مصوب گردید

نظر شما