شناسهٔ خبر: 183518 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا

مجلس در مورد افزایش دوره خدمت شوراهای شهر و روستا تصمیم‌گیری می‌کند

حجت الاسلام سلیمی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: درباره تغییر در زمان دوره خدمت شوراهای اسلامی شهر و روستا تصمیم با مجلس شورای اسلامی است و شورای عالی استانها در این باره فقط می‌تواند طرح پیشنهادی ارائه بدهد.

به گزارش «نماینده»، حجت الاسلم علیرضا سلیمی با اشاره به خبر ارسال طرحی از سوی شورای عالی استانها به مجلس در باره افزایش زمان خدمت شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره ششم به هفت سال گفت: درباره تغییر زمان خدمت شوراهای اسلامی شهر و روستا تصمیم با مجلس است و شورای عالی استانها در این باره فقط می تواند طرح بدهد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر موافقت یا مخالفت مجلس با این طرح اظهار داشت: شورای علی استانها باید استدلال خود در باره افزایش مدت زمان خدمت شوراهای دوره ششم به هفت سال را برای نمایندگان بیان کند و به تشریح دلایل خود در این باره بپردازد تا نمایندگان را برای تصویب چنین طرحی متقاعد کند.

وی افزود: طبق قانون اساسی مجلس نمی تواند در باره تغییر زمان دوره های مختلف مجلس و ریاست جمهوری تصمیم‌گیری کند اما در باره شوراهای شهر و روستا این گونه نیست و پیش از این هم مجلس تصمیماتی در این باره داشته است و به عنوان نمونه دوره خدمت شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره چهارم با مصوبه مجلس به شش سال

نظر شما