شناسهٔ خبر: 183203 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

تکمیل تالارهای یاس پایتخت تا پایان سال/ اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای ترویج ازدواج آسان

معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تکمیل تالارهای یاس در پایتخت تا پایان امسال به نتیجه می‌رسد.

به گزارش «نماینده»، نرگس معدنی پور با بیان اینکه ترویج ازدواج آسان یکی از احکام برنامه چهارم توسعه است، اظهار کرد: شهرداری تهران در همین راستا باید ۱۷ تالار یاس را بر اساس برنامه ایجاد کند که برخی از این تالارها باید احیا و برخی دیگر توسط بخش خصوصی احداث شود.

وی با اعلام اینکه تکمیل تالارهای یاس تا پایان امسال به نتیجه می‌رسد، یادآور شد: در دو سال قبل اقدامات این حوزه را دنبال کردیم و اولویت را بر احیای تالارها گذاشتیم. بر اساس بررسی‌هایی که انجام شد، تعدادی از تالارهای سابق تغییر کاربری داده بودند که مجدداً احیا شدند و در حال بهره‌برداری هستند.

معدنی پور همچنین تصریح کرد: در مناطق ۱۲، ۱۳، ۱۷ و ۱۹ تالارهای یاس احیا شدند و هم اکنون در آستانه بهره‌برداری قرار دارند. در برخی مناطق نیز با همکاری بخش خصوصی، تالارهایی برای استفاده قشر کم برخوردار پیش‌بینی شده است.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی با اشاره به اختصاص رقمی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان برای ترویج ازدواج آسان در قالب چند ردیف‌ اعتباری، گفت: در سال گذشته اداره کل سلامت و سازمان رفاه و خدمات اجتماعی آموزش و مشاوره ازدواج به زوجین کم برخوردار را در دستور کار خود قرار دادند. اداره کل بانوان و اداره کل آموزش‌های شهروندی نیز آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج را با محوریت شاخص‌های ازدواج دنبال می‌کند.

نظر شما