شناسهٔ خبر: 172256 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

قرائت گزارش تخلف از اجرای قانون لغو تحریم‌ها در مجلس/معرفی متخلفین به قوه قضائیه

کمیسیون اصل 90 سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از قرائت گزارش تخلف از اجرای قانون راهبردی لغو تحریم‌ها در مجلس و معرفی متخلفین از اجرای قانون به قوه قضائیه، خبر داد.

به گزارش «نماینده» سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه اخیر اعضای کمیسیون با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و انتشار نظر کمیسیون درباره این جلسه، گفت: مطلع شدیم سازمان انرژی اتمی کشور، درباره نظر کمیسیون اصل ۹۰ در ارتباط با جلسه اخیر کمیسیون با رئیس این سازمان، بیانیه‌ای صادر کرده است که با توجه به سابقه کاری آقای صالحی در دولت‌های قبل ، انتظار می‌رفت رئیس سازمان انرژی اتمی با توجه به اطلاعی که از محتوای جلسه داشتند، انجام تکالیف قانونی سازمان را در دستور کار قرار دهند.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی باید بداند اتهام‌زنی به کمیسیون نه مسیر فنی و کارشناسی کمیسیون را تغییر می‌دهد و نه تخلفات سازمان انرژی اتمی در نقض قانون اقدام راهبردی را توجیه می‌کند. پاسخ سیاسی حول نظر فنی کمیسیون اصل ۹۰، حکایت از آن دارد که دست آقای صالحی و همکارانشان در سازمان انرژی اتمی در زمینه پاسخ به مسائل فنی در اجرای قانون راهبردی لغو تحریم‌ها بسته است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس بیان کرد:با توجه به جلسات متعدد کارشناسی، از نظر این کمیسیون تخلف سازمان از قانون اقدام راهبردی محرز است و به زودی با تکمیل کارهای کارشناسی، گزارش آن در نشست علنی مجلس قرائت شده و به اطلاع مردم عزیز خواهیم رساند و متخلفین از اجرای قانون به قوه قضائیه معرفی خواهند شد.

نظر شما