نمایش همه
 • شمخانی.jpg ۱۳۹۸-۰۳-۰۳ ۱۱:۱۴

  خرمشهرها در پیش است

  علی شمخانی

  نسل بی انقطاع ما، ۴۰ سال است که نبرد نظامی، تحریم، تروریسم و جنگ اقتصادی را در بستر فرهنگ خرمشهر با ایثار و مقاومت به پیروزی مبدل کرده است.

 • فضائلی ۱۳۹۸-۰۲-۲۸ ۱۰:۴۷

  شوکران مذاکره

  مهدی فضائلی

  جمهوری اسلامی ایران بخصوص براساس تجربه چهل ساله خود دریافته است که موثرترین راهکار و خط مشی برای صیانت از منافع ملی و تامین امنیت ملی در مواجهه با شیطان بزرگ، "مقاومت" است و نه "مذاکره".

 • سیدجعفر قنادباشی ۱۳۹۸-۰۲-۲۶ ۱۳:۴۹

  انصارالله و تغییر بزرگ در معادلات جنگ یمن

  سیدجعفر قنادباشی

  سعودی که در چند سال اخیر با اتخاذ رویکرد تهاجمی به نیابت از کشورهای غربی در آتش بحرانهای منطقه دمیده است، اکنون خود را گرفتار در باتلاق یمن می بیند.

 • حاجی دلیگانی ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۱۰:۲۱

  تهدیدات نظامی آمریکا جنبه روانی دارد

  حسینعلی حاجی دلیگانی

  تهدیدات نظامی آمریکا به وضوح نشان داده است که بیشتر جنبه روانی و ایجاد تردید در دل و ذهن ملت های دنیا دارد و همه سخنان ترامپ بیشتر شبیه به طنز هستند.

 • شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۲-۲۳ ۱۳:۲۵

  اختیار کافی داشتید، اما...!

  حسین شریعتمداری

  آقای رئیس جمهور کدام لایحه را برای حل و فصل فلان مشکل موجود به مجلس ارائه داده و یا کدام تصمیم را اتخاذ کرده بودید که فقدان اختیارات کافی باعث توقف آن شده است؟!

 • پورابراهیمی ۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۰:۴۹

  تبعات کاهش ارزش پول ملی!

  محمدرضاپورابراهیمی

  اساس تغییر قیمت کالاها به تغییر ارزش پول ملی کشور ارتباط دارد وکمیسیون اقتصادی تمام تلاش خود را انجام می دهد تا دولت را متقاعد به اولویت قرار دادن تقویت ارزش پول ملی کند، چراکه اگر ارزش پول ملی تقویت شود اثر تورمی خود به خود کاهش و بر آن اساس قدرت خرید مردم افزایش می یابد و خانوار می تواند سبد بیشتری برای مصرف خود در نظر بگیرد.

 • حسین شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۱۰:۳۹

  دیرهنگام بود اما ضروری

  حسین شریعتمداری

  با قاطعیت می‌توان گفت که برجام دیگر وجود خارجی ندارد و در این میان فقط ما مانده‌ایم و ده‌ها امتیاز از دست رفته و تعهدات برجای مانده!

 • تاجگردون ۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۱۵:۰۸

  دولت به تورم حساسیت ندارد

  غلامرضا تاجگردون

  متاسفانه عدم حساسیت به تورم، به عادت در بین دستگاه های اجرایی تبدیل شده و برای آنها آسان است که نرخ تورم افزایش پیدا کند این در حالی است که هر چه این نرخ بالا برود جامعه شکننده تر می شود.

 • جاسمی ۱۳۹۸-۰۲-۱۵ ۱۲:۰۷

  اروپا عزمی برای مقابله با تصمیم ترامپ ندارد

  سیدقاسم جاسمی

  ابتدای مذاکرات هسته‌ای نباید روی قول آمریکایی‌ها حساب باز می‌کردیم و پس از توقف اجرای نصفه و نیمه اجرای برجام از سوی آمریکا، به کشورهای اروپایی نیز نباید دل می‌بستیم.اروپایی‌ها با وجود اینکه اتحادیه تشکیل داده‌اند و به دنبال استقلال در رفتار خود هستند اما همچنان توانی برای مقابله با اقدامات حتی نابخردانه آمریکا و ترامپ ندارند.

 • سیدباقر پیشنمازی ۱۳۹۸-۰۲-۱۲ ۰۹:۵۴

  نقش راهبردی معلم در گام دوم انقلاب

  سیدباقر پیشنمازی

  این معلمان کشور هستند که باید بتوانند مدیرانی در تراز انقلاب اسلامی پرورش دهند.

 • مختارپور ۱۳۹۸-۰۲-۰۹ ۱۳:۵۷

  روایت‌هایی از ۲۲ دوره حضور رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب

  علیرضا مختارپور

   کتاب و کتاب‌خوانی از جمله سرفصل‌هایی است که در فکر و رفتار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از دیرباز تاکنون جایگاه منحصر به فردی داشته و تاکنون روایت‌های پرشماری نیز از توصیه‌ها، دغدغه‌ها و مطالبه‌های ایشان دراین حوزه توسط مسئولان فرهنگی و فعالان تخصصی حوزه کتاب، برای مردم نقل شده است.

 • محمد ایمانی43 ۱۳۹۸-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۵

  ضارب، میلیشیای کیست؟

  محمد ایمانی

  انقلاب اسلامی، مصداق همین احیاگری مورداشاره در آیه 19 سوره روم است؛ احیای ملتی منکوب شده که سعی می‌شد به قهقرا برود و در مقابل طاغوت و استکبار و نابودی ظرفیت‌هایش دم برنیاورد. انقلاب، ملت ما را احیا کرد و طبیعی بود که با این جاذبه‌های نیرومند، دشمنان قسم خورده پیدا کند.

 • صداوسیما ۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۱۵:۳۳

  درﺑﺎره ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﺎﻟﯽ ﺻﺪاوﺳﯿﻤﺎ

  میکائیل دیانی

  در اﻧﻘﻼب اﺳﻼﻣﯽ «ﻓﺮهنگ» زﯾﺮﺑﻨﺎﺳﺖ و «اﻗﺘﺼﺎد» و «ﺳﯿﺎﺳﺖ» ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺮای اﻋﺘﻼی ﻓﺮهنگ ﻣﺼﺮف ﺷﻮد نه آنکه فرهنگ را ﭘﺎی اﻗﺘﺼﺎد و ﺳﯿﺎﺳﺖ آن هم از ﺟﻨﺲ ﻟﯿﺒﺮاﻟﯽ و دﻧﯿﻮی و ﻣﺎدی آن ذﺑﺢ ﮐﻨﻨﺪ!

 • کمیل خجسته/تبیان ۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۱۵:۲۳

  ابهامات و نگرانی‌ها از حذف هاتگرام

  کمیل خجسته

  تسهیل‌گران ورود اینترنت به ایران چگونه با شرکت‌های واردکننده اینترنت و خدمات‌دهنده آن که کل بازار ایران را اشغال کرده‌اند، توافق کرده‌اند که به همین سادگی بازار ایران شبانه تهدید می‌شود؟

 • قوه قضائیه ۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۱۵:۱۲

  مطالبات مردم از قوه قضائیه

  محمد حسین محترم

  مهم‌ترین دستگاهی که در عرصه «رونق تولید» و میدان «نبرد اقتصادی» وظیفه‌ای خطیر و سنگین برعهده دارد و می‌تواند و باید نقش خود را به خوبی ایفا کند، قوه قضائیه بویژه با مدیریت انقلابی جدید و بخصوص در مبارزه با فساد و مفسدان و رانت و رانتخوران است

 • شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۲-۰۴ ۱۲:۴۲

  ما، برجام و دیگر هیچ!

  حسین شریعتمداری

  برجام دیگر یک معاهده چندجانبه نیست، تعهد یک‌جانبه ما به پذیرش ده‌ها محدودیت و تحریم و فشار سیاسی و اقتصادی است. بی‌آنکه در مقابل آن امتیازی بگیریم و یا گرفته باشیم!

 • حسن هانی زاده ۱۳۹۸-۰۲-۰۳ ۱۲:۱۷

  فصل جدید روابط ایران و پاکستان

  حسن هانی زاده

  سفر «عمران خان»، نخست‌وزیر این کشور نویدبخش فصلی جدید در روابط دو کشور دوست و همسایه است.

 • قالیباف ۱۳۹۸-۰۲-۰۲ ۱۰:۰۰

  پذیرش توصیه‌هایFATF به ضرر ماست

  محمدباقر قالیباف

  بررسی FATF نشان می‌دهد که در شرایط کنونی پذیرفتن توصیه‌های این نهاد به ضرر ماست اما پاسخ صریح «بله» یا «نه» نیز، منافع ملی ما را تامین نمی‌کند.

 • سعدلله زارعی 43 ۱۳۹۸-۰۱-۲۹ ۱۱:۳۵

  از خواب گران خیز!

  سعدالله زارعی

  نحوه تنظیم سازوکارهای کنونی ایران در واکنش به آمریکا، بوی ضعف می‌دهد، سیطره دیدگاه‌هایی که ضعف کارشناسی دارند بر دستگاه‌های حساس نظیر مجلس، سبب واژگونه دیدن حقیقت شده و بیم آن می‌رود که به دلیل این اظهار ضعف‌ها، کشور درگیر چیزی شود که نظامیان را از آن پرهیز می‌دهند.

 • رمضانی ۱۳۹۸-۰۱-۲۸ ۱۲:۰۱

  انعکاس مسیر پرافتخار گذشته در راه پرامید آینده

  مهدی رمضانی

  «بی‌شک اعتماد به جوانان و سپردن امور به آنها ترسی ندارد؛ فاجعه سیل اخیر در کشور نشان داد در صحنه عمل این جوانان هستند که در هر لباس و پیشه‌ای، مغز متفکر امور هستند.»

 • حامدزمانی ۱۳۹۸-۰۱-۲۸ ۱۰:۵۳

  توییت‌های مجازی، آسیب‌های حقیقی

  حامدزمانی

  حلقۀ گمشدۀ حضور نمایندگان در فضای مجازی «آموزش» است و متأسفانه متولی معینی هم ندارد.

 • جواد منصوری ۱۳۹۸-۰۱-۲۷ ۱۱:۲۲

  نفس‌های به شمار افتاده!

  جواد منصوری

  آمریکایی‌ها اگر اندکی فهم و درک از ایران و ایرانی انقلابی داشتند، هیچ‌گاه با فشار تحریم‌ها باعث نمی‌شدند که انفجاری از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بی‌حدوحصر در داخل صورت گیرد و سونامی ابداعات، اختراعات و نوآوری‌ها در کشور به راه افتد.

 • فرهنگی ۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۱۲:۵۴

  محرکی برای اقتصاد ایران

  محمد حسین فرهنگی

  یکی از بحران‌هایی که در کشور وجود دارد کاهش نسبت کارآفرینی به اشتغال است. این نسبت حدود ۲ سال است که روی ۳ درصد مانده است.

 • ابراهیم رزاقی ۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۱۲:۴۱

  اولویت های اقتصادی برای رونق تولید

  ابراهیم رزاقی

  رویکرد کلان کشور در عرصه‌های مختلف که هرساله از سوی رهبر حکیم انقلاب تحت عنوان «شعار سال» ارائه می‌شود، مدت‌هاست که از صبغه اقتصادی برخوردار است، چراکه بی‌توجهی مسئولین به مقاوم‌سازی اقتصاد پس از پایان جنگ تحمیلی، موجب شد تا اولویت‌های کشور، در بزنگاه تحویل سال جدید تکرار شده و جهت حرکت کشور را معین کنند

 • انبارلویی ۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۱۰:۳۹

  خط تولید قدرت ملی

  محمدکاظم انبارلویی

  اقتدار و امنیت ملی طی ۴۰ سال گذشته نشان می‌دهد یک نظام پاک و مردم سالار در ایران اسلامی مستقر است.

 • شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۱-۲۲ ۱۲:۱۲

  تردید نکنید، تنگه هرمز را ببندید

  حسین شریعتمداری

  ما از امکانات و دسترسی‌های فراوانی برای پاسخ دندان‌شکن و پشیمان‌کننده به آمریکا و متحدانش برخورداریم که نباید آنها را از دست بدهیم. مخصوصا آنکه بعید نیست کنگره آمریکا با مشاهده قاطعیت ایران اسلامی، از تصویب تصمیم ترامپ صرف‌نظر کند.

 • جعفری دولت آبادی ۱۳۹۸-۰۱-۲۰ ۰۹:۳۸

  دادستان تهران:

  بانک ها و دستگاه های اجرایی بروکراسی های اداری را کاهش دهند

  محمد صرفی

  دادستان تهران در یک گفت‌وگوی رادیویی، برنامه‌های سال جدید دادستانی را تشریح کرد.

 • عابدینی ۱۳۹۸-۰۱-۲۰ ۰۹:۳۶

  توان بازدارندگی ایران برای دفاع راهبردی از منافع ملی

  حسن عابدینی

  خصومت با سپاه از ان رو در رهبران کاخ سفید نهادینه شده که علت اصلی شکست راهبردهای امریکا در غرب اسیا قلمداد می‌شود.

 • سعدالله زارعی43 ۱۳۹۸-۰۱-۱۸ ۱۰:۲۶

  گام دوم انقلاب موج دوم بیداری

  سعد الله زارعی

  کاملاً واضح است که ندای انقلاب اسلامی و آرمان آن برای تغییر قواعد حاکم بر جهان و به تعبیر دقیق‌تر برای تغییر دستور کاری که جنگ افروزان جنگ‌های خانمان‌ برانداز اول و دوم جهانی نوشته‌اند، کاملاً درست و شدنی بوده است.

 • حسین شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۱-۱۷ ۰۸:۲۴

  درسی از سیل ویرانگر

  حسین شریعتمداری

  بسیج همگانی و حضور یکپارچه مردم در کمک‌رسانی به هموطنان سیل زده خود، شدت آسیب‌ها و خسارت‌ها را که می‌توانست به مراتب بیشتر و فراتر از آنچه هست باشد، کاهش داد.