نمایش همه
 • شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۱۰:۴۲

  سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

  حسین شریعتمداری

  نظارت شورای نگهبان بر انتخابات «مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آراء عمومی» نص صریح اصل ۹۹ قانون اساسی است. بنابراین جناب روحانی می‌دانند که مخالفت با آن، مخالفت با قانون اساسی است.

 • یارانه.jpg ۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۱۳:۱۵

  ما و سلاطین یارانه‌های پنهان

  احسان سلطانی

  دولــت دوازدهم و مجلس دهم در یکی دو ســال پایانــی عمر خود، حذف یارانه‌های پنهان، هدایت درســت یارانه نقدی به سمت طبقات «فرودست» جامعه و ... را بــا جدیت پیگیری می‌کنند.

 • اسماعیل کوثری ۱۳۹۸-۰۷-۱۴ ۱۱:۲۲

  هراس دشمن از ضربه متقابل

  اسماعیل کوثری

  هنوز مدت زمان زیادی از ضرب شست ایران به آمریکا در ماجرای اسقاط پهپاد جاسوسی این کشور نمی‌گذرد که رسانه‌ها، تحلیلگران و نشریات غربی به تحلیل قدرت روزافزون نظامی کشورمان پرداخته و با انداختن چرتکه و احصاء استعداد نظامی دو کشور در ابعاد مختلف، نه‌تنها در پیروزی پنتاگون علیه جمهوری اسلامی ابراز شک و تردید جدی کرده‌اند، بلکه آن را بازنده این نبرد احتمالی عنوان نموده‌اند.

 • شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۷-۱۳ ۰۹:۵۹

  چرا درِ این جاسوسخانه را نمی‌بندید؟!

  حسین شریعتمداری

  آیا غیر از آمریکا و اروپا و اسرائیل و آل‌سعود و تکفیری‌های داعش، هیچ دولت، یا حزب و جریان سیاسی دیگری را می‌توان یافت که از ائتلاف ایران، عراق و سوریه وحشت داشته باشد؟!

 • بازدید «ابراهیم کارخانه ای» عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از پایگاه خبری-تحلیلی نماینده ۱۳۹۸-۰۷-۰۳ ۱۰:۱۰

  ۴۰ دلیل بر رد مذاکره مجدد با آمریکا

  احمدکارخانه‌ای

  رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم طی یادداشتی عواقب مذاکره مجدد با آمریکا را برشمرد.

 • سعدالله زارعی ۱۳۹۸-۰۶-۳۰ ۱۶:۰۰

  نهضت موکب‌داران

  سعدالله زارعی

  راهپیمایی اربعین هر سال گسترش بیشتری پیدا کرده است عدد شرکت‌کنندگان در راهپیمایی اربعین در سال 1383، کمتر از یک میلیون نفر بوده و برابر آماری که در سال 1396 منتشر شده است.

 • رضا گنجی ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۲۳:۵۷

  یکی ماله را از دست اینها بگیرد

  تا به این لحظه که دوستان اصلاح طلب دولت حاضر نشدند حتی کوچک ترین حرکت جدی و تاثیرگذار در راستای تایید ضدیت های اخیر روحانی و ظریف با آمریکا و غرب بردارند.

 • پیرهادی ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۲۳:۱۷

  وزرا مقصرند، وکلا بیشتر

  محسن پیرهادی

  مجلس شورای اسلامی، مرتبا در تاکیدات مقام معظم رهبری و بر اساس قانون اساسی، مسئولیت ریل گذاری برای دستگاه های اجرایی کشور را بر عهده دارد.

 • محمدمهدی احمدی ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۰۹:۳۷

  نمایش انتخاباتی یا خدمت به مردم؟

  محمدمهدی احمدی

  اسفندماه امسال برای مردم ایران سرنوشت‌ساز و مهم است؛ زیرا اگر در انتخاب‌هایشان خوب و درست عمل کنند کشور از این وضعیت نامناسب اقتصادی که گرفتار شده خارج خواهد شد.

 • مهرپور ۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۱۴:۱۰

  ۶ سال بی‌توجهی به « قانون بانکداری بدون ربا»

  میثم مهرپور

  بیش از ۳۵ ســال از تصویب و اجرای قانون بانکداری بدون ربا در ایران میگذرد قانونــی که قرار بــود پایانی بر نظام بهره در بانکداری ایــران و آغازی بر اجرای بانکداری اسلامی باشد و البته پس از پنج سال مورد ارزیابی و بازبینی مجدد قرار گیرد.

 • حاجی بابایی/1* ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۰۹:۵۹

  لزوم کنشگری فعال، بجای واکنش متناسب

  حمیدرضا حاجی بابایی

  چرا مجلس در قد و قواره‌هایی که امام راحل تعیین فرمودند، نیست؟ چرا عملکرد مجلس باید به‌گونه‌ای باشد که رهبریِ فرزانه از نهاد تقنینی کشور گلایه‌مند باشند؟ آیا امروز مجلس در رأس همۀ امور است؟ پاسخ من به این سؤال منفی است؛ که اگر چنین بود، شاهد گلایۀ رهبری نبودیم.

 • مجلس ۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۰:۳۰

  شرایط مطالبه خسارت در صورت نقض تعهدات قراردادهای تجاری تصویب شد

  نمایندگان مجلس شرایط مطالبه خسارت در صورت نقض تعهدات قراردادهای تجاری را تصویب کردند.

 • پژمانفر431 ۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۱۰:۵۴

  اعتماد به غرب، دلیل سختی معیشت

  نصرالله پژمان‌فر

  وضعیت سخت معیشتی امروز مردم، نتیجه برجام و اعتماد به غرب است و اکنون نیز دولت در حال از دست دادن فرصت‌های طلایی موجود است و تمام توان خود را روی مذاکره با اروپاییان گذاشته است

 • ثمانه اکوان ۱۳۹۸-۰۵-۲۴ ۲۰:۱۸

  تدوین قواعد اخلاقی ؛ راهی برای افزایش اعتماد عمومی به نهاد قانون‌گذاری

  ثمانه اکوان

  مجلس شورای اسلامی به‌صورت جدی‌تر و هوشمندانه‌تری به فکر تعیین قواعد رفتاری و اخلاقی کسانی باشد که قرار است به‌عنوان «نماینده مردم» در خانه ملت حضور داشته باشند.

 • علی صدری‌نیا ۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۱۵:۰۴

  چند نکته مهم درباره جوانگرایی در مجلس

  علی صدری‌نیا

  پیشنهاد می‌کنم هر کسی یا کسانی که در حال طراحی ساز و کارهای انتخاباتی هستند، حداقل چند نکته را درباره به کارگیری جوانان در نظر بگیرند تا ماجرای انتخاباتهای گذشته تکرار نشود

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۸-۰۴-۲۹ ۰۹:۲۹

  اگر مجلس غفلت کند...

  امیر ابراهیم رسولی

  وقتی نماینده‌ای در مجلس جهرمی را مبلغ و مروج ۲۰۳۰ معرفی می‌کند رسانه‌ها وظیفه دارند آن را پیگیری کنند و هرگونه کوتاهی نه‌تنها قابل گذشت نیست؛ بلکه موجب خسران برای نظام و انقلاب خواهد بود و درعین‌حال وزیر ارتباطات باید نسبت به این شبهات و اظهارات پاسخگوی خانه ملت و رسانه‌ها باشد و سکوت وی خود اثبات‌کنندۀ برخی موضوعات تلقی خواهد شد.

 • مهدی محمدی ۱۳۹۸-۰۴-۲۲ ۱۴:۴۸

  چرا ترامپ به برجام علاقه‌مند شده؟

  مهدی محمدی

  از دید آمریکا برجام هرگز ابزاری برای کاهش تحریم علیه ایران نبوده، بلکه به تعبیری که در همان ماه‌های اول پس از توافق مطرح شد ابزاری برای جلوگیری از پاسخ هسته‌ای ایران به تداوم تحریم‌ها بوده است.

 • مجتبی ذوالنور ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۱:۴۸

  خط و نشان ایران برای ترامپ

  حجت‌الاسلام ذوالنور

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: برجام نه قابل تغییر است ، نه قابل مذاکره است و نه اجازه می‌دهد چیزی بدان افزوده و نه چیزی از آن کاسته شود.

 • شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۰:۱۶

  دزدان دریایی را منتظر نگذارید!

  حسین شریعتمداری

  حفظ هیمنه و اقتدار جمهوری اسلامی در آن است که قبل از رفع توقیف از نفتکش خود، پاسخ سنگین و پشیمان‌کننده‌ای به دزدان دریایی انگلیس بدهد و این الگو را در جهان ثبت کند که ایران هیچ تعرض و تجاوزی را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

 • حسین شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۴-۰۹ ۰۹:۵۱

  روی دیوار اینستکس یادگاری ننویسید !

  حسین شریعتمداری

  انتظار از جناب آقای رئیس‌جمهور و مسئولان محترم وزارت خارجه کشورمان آن است که از فاجعه برجام عبرت گرفته باشند و با پذیرش اینستکس آن فاجعه را تکرار نکنند.

 • نورالدین قدیمی43 ۱۳۹۸-۰۴-۰۵ ۱۴:۴۱

  عدم اعتماد به غرب راه علاج مشکلات کشور

  نورالدین قدیمی

  راه علاج مشکلات کشور بازگشت به نسخه پیشرفت و توسعه کشور، یعنی عدم اعتماد و مذاکره با غرب است. اقتصاد ایران زمانی می‌تواند حرکت امیدوارکننده‌ای را شروع کرده و ادامه دهد که از دولت آمریکا و حتی برجام اروپایی قطع امید کرده و به اقتصاد درون‌زا و پایدار داخلی اعتماد و تکیه کند.

 • نصرالله پژمانفر در حاشیه بازدید از سایت نماینده ۱۳۹۸-۰۴-۰۵ ۱۰:۳۸

  ناتوانی دولت، دلیل تلاش برای احیای وزارت بازرگانی

  نصرالله پژمانفر

  سوال این است که چطور می توان تشخیص داد که وزارتخانه ای که هنوز آیین نامه های اجرایی آن تدوین و عملیاتی نشده می تواند منافع کشور را تامین کند یا خیر، لذا باید ابتدا این وزارتخانه عملا شکل بگیرد و پس از بررسی ها درباره احیای وزارت بازرگانی تصمیم گیری کرد.

 • مطهری ۱۳۹۸-۰۳-۳۰ ۱۴:۱۴

  قلم مطهری علیه «قانون»

  علی اصغر گرجی

  «شخصی که تاکنون ۴ دوره نماینده مجلس بوده و مطابق با اصل ۶۷ قانون اساسی به دفاع از قانون اساسی سوگند یاد کرده است، نمی‌داند قانون اساسی چه صلاحیت‌هایی برای مجلس پیش‌بینی کرده است؟!»

 • سعدلله زارعی 43 ۱۳۹۸-۰۳-۲۸ ۱۲:۰۳

  بار آمریکا را به دوش نکشید!

  سعدالله زارعی

  در این میان نفس پذیرش گفت‌وگو به معنای کم آوردن ماست و نتیجه این تلقی اعمال فشار بیشتر از سوی کسی است که ما را به مذاکره فرامی‌خواند. اما با فرض اینکه بحرانی وجود داشته باشد که ندارد، اجابت این گفت‌وگو نمی‌تواند به مدیریت بحران بین ما و آمریکا کمک کند چرا که به فرض اینکه تنش را هر دو طرف پدید آورده‌اند و نه آمریکای زیاده‌خواه و این ما هستیم که باید دنبال کاهش تنش باشیم، مذاکره ما به پذیرش ما از سوی آمریکا برای مشارکت در «راه حل» نمی‌انجامد.

 • امیرحسنخانی ۱۳۹۸-۰۳-۲۶ ۱۳:۰۴

  ضرورت اجرای دقیق قانون رسیدگی به اموال مسئولان

  محمدرضا امیرحسنخانی

  در واقع اگر افراد در عرصه سیاست وارد می شوند باید همه کارهایشان از جمله مراودات سیاسی و اقتصادیشان شفاف باشد زیرا افکار عمومی چنین امری را مطالبه می کند؛ در غیر این صورت نباید کار سیاسی کنند.

 • شیخ الاسلام ۱۳۹۸-۰۳-۲۶ ۱۲:۳۵

  ارکان دیپلماسی اقتدار

  حسین شیخ‌الاسلام

  کلیددار کاخ سفید تلاش می‌کرد به جهان ثابت کند که ابرقدرت منطقه غرب آسیا را مطیع خود کرده و تصور می‌کرد که از رهگذر «تحریم» و «دعوت به مذاکره» به‌صورت توأمان می‌تواند به این هدف نائل شود. نکته مهم اینجاست که ظاهر قضیه، متقاعد کردن جمهوری اسلامی برای گفتگو و کشاندن ایران به‌پای میز مذاکره بود اما رجوع به ادبیاتی که ترامپ در خصوص ملت بزرگ ایران بکار گرفته است، نشان می‌دهد که منظور وی فراتر از حاکمیت، بلکه تحقیر مردم کشورمان بود.

 • حجت‌الاسلام سید‌کاظم سیدباقری ۱۳۹۸-۰۳-۲۰ ۱۵:۲۲

  قیام فطرت مدار

  حجت‌الاسلام سیدکاظم سیدباقری

  دیدگاهی که در آموزه‌های اسلامی و قرآن مجید، درباره انسان ارائه شده است، با هدف آفرینش او هماهنگی کامل دارد و سیاستمداران جامعه اسلامی، باید با مدیریت امور، شهروندان را در مسیر تکامل و سعادت راهبری کنند

 • فضائلی ۱۳۹۸-۰۳-۱۳ ۱۵:۳۱

  رهبر چهل‌ساله!

  امام راحل و رهبر کنونی انقلاب، نه‌تنها کیسه‌ای از انقلاب برای خود ندوخته و حتی ریالی بابت مسؤولیت سنگین رهبری دریافت نکرده و نمی‌کنند، بلکه همواره خود را خدمتگزار مردم دانسته و می‌دانند.

 • قناد باشی ۱۳۹۸-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۲

  غلبه فلسطین بر معامله قرن

  سیدجعفر قنادباشی

  راهپیمایی روز قدس، پیام ناکامی معامله قرن و ندای بازگشت فلسطینیان به سرزمین خود را در جهان طنین‌انداز می‌کند و از این منظر، از حساسیت مضاعفی نسبت به سال‌های گذشته برخوردار است.

 • گودرزی ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۶:۲۴

  جوانان؛ مدیریت کشور و راهکارهای عملیاتی رهبر انقلاب

  داود گودرزی

  از نظر رهبر انقلاب مسیر ورود به عرصه مدیریتی کشور جهش‌های یک‌شبه و صعود های آسانسوری نیست، بلکه فعالیت موثر با روحیه جهادی و انقلابی در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است که زمینه ساز تربیت مدیران حال و آینده کشور است.