نمایش همه
 • متین محجوب ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۰:۰۸

  قدرت انگشت نمایندگان

  متین محجوب

  قدرت انگشت نمایندگان مجلس هنگامی که بر صندلی سبز خود در صحن بهارستان تکیه زده‌اند، آن‌قدر زیاد است که بسیاری از دولتمردان را وسوسه می‌کند تا در ازای فشردن این انگشت بر دکمه‌های ۲ یا ۴، ما به ازای فراوانی را پرداخت کرده و خدمات قابل‌توجهی را ارائه دهند.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۴۴

  تعامل؛ ابزار سیاسی یا کاربردی؟

  امیرابراهیم رسولی

  آنچه امروز آسیب تعامل قواست، سیاسی‌کاری است؛ دردی که هر کسی یا جریانی را در هر نهاد یا جایگاهی می‌تواند با خطر غفلت از منافع مردم و مصلحت کشور دچار کند و نظام را آسیب‌پذیر نماید.

 • سعدلله زارعی 43 ۱۳۹۶-۰۸-۲۵ ۱۲:۵۵

  آغاز شمارش معکوس برای تغییر در ریاض

  سعدالله زارعی

  سؤال اساسی این است که آیا رژیم سعودی در عربستان در حال تحولی بنیادی است و یا آنچه روی خواهد داد خدشه‌ای به اساس نظام سیاسی وارد نمی‌کند.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۱۲:۳۵

  لایحه ای برای اعتراض

  امیرابراهیم رسولی

  به راستی چه شده که یک لایحه دولتی توانسته اهالی رسانه، از اصولگرا تا اصلاح طلب را به وحدت در اعتراض وا دارد؟ هر لایحه یاطرحی ممکن است مخالفان وموافقانی داشته باشد و هرکس آن را از دریچه نگاه خود یا جریانش بنگرد اما وحدت در مخالفت هنری ست که امروز دولت دوازدهم به آن دست یافته و اهالی رسانه در هر جایگاهی را معترض کرده است.

 • جمشیدی ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۲:۲۴

  آرمان‌های انقلابی و نیروهای تکنوکرات

  مهدی جمشیدی

  در دولت سازندگی، جهت‌گیری متفاوتی انتخاب شد که از بسیاری جهات، در نقطۀ مقابل سیاست‌های گذشته قرار داشت، بلکه حتی سیاست‌های یاد شده را نمی‌توان در چارچوب «ارزش‌های اسلامی و انقلابی»، تفسیر کرد.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ ۱۸:۴۲

  روحانی عوض شده است؟

  امیرابراهیم رسولی

  به نظر می‌رسد اصلاح طلبان اشتباه نکرده‌اند و البته روحانی هم عوض نشده است؛ روحانی همان روحانی است و اصلاح طلبان هم می‌دانند در چه مسیری حرکت می‌کنند.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۸-۱۰ ۱۶:۲۱

  یکصدمین سالگرد صدور «اعلامیه بالفور»

  محمد مهدی رحیمی

  دوم نوامبر ۲۰۱۷ ( ۱۱ آبان ماه جاری) مصادف است با یکصدمین سالگرد صدور «اعلامیه بالفور»، یادداشتی که جیمز بالفور وزیر امور خارجه انگلیس‌ خطاب به «روتشیلد» ارسال نموده و در آن نظر مساعد دولت‌ انگلستان‌ نسبت‌ به‌ «تشکیل‌ یک‌ کشور یهودی‌ در فلسطین» ‌ را اعلام کرد.

 • کاوه احمدی ۱۳۹۶-۰۸-۱۰ ۱۱:۱۷

  خبرنگار پارلمانی؛ سندنگار قانون‌گذاری

  کاوه احمدی

  "بالا بودن عنصر تجربه در میان خبرنگاران پارلمانی موجب خواهد شد شیوه تهیه خبر در مجلس به سمت گزارش نویسی سوق یابد تا خبر صرف تهیه نشود و گزارش‌های خبری هم نگارش شود."

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۸-۰۸ ۱۵:۳۵

  اصلاح طلبان و بحران ناکارآمدی درمجلس

  امیرابراهیم رسولی

  جلسه رأی اعتماد به دو وزیر باقی مانده دولت دوازدهم روز گذشته در مجلس برگزار شد. وزارت علوم که مدتی با سرپرست اداره می‌شد، اما با حاشیه‌های انتخاب گزینه رو به رو بود.

 • کوثری ۱۳۹۶-۰۸-۰۸ ۱۴:۲۹

  مجلس بودجه قابل توجهی برای جنگ درنظرنمی‌گرفت

  اسماعیل کوثری

  در آن زمان در مجلس شورای اسلامی برای دفاع مقدس بودجه خاصی تعریف نشد و حداکثر بودجه‌ای که برای جنگ در نظر گرفتند، ۲۰ درصد بود. درصورتی که معمولاً همه چیز تحت تأثیر جنگ و دفاع باید قرار می‌گرفت.

 • پژمانفر431 ۱۳۹۶-۰۸-۰۴ ۱۷:۳۱

  رغبتی در دولت برای اجرایی شدن طرح جمعیت وجود ندارد

  حجت الاسلام نصرالله پژمان‌فر

  برخی بی‌رغبتی‌ها برای اجرای این طرح وجود دارد. بحث وام‌های ازدواج مطرح است که وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی باید بررسی کنند که چرا بانک‌ها ابلاغیۀ بانک مرکزی را در راستای پرداخت وام ازدواج عملی نکردند؟

 • پیرهادی ۱۳۹۶-۰۸-۰۲ ۱۱:۴۰

  تهران تحمل شیوۀ مدیریت «کرباسچی» را ندارد!

  محسن پیرهادی

  اگر مدیریت «کرباسچی» در شهر تهران استمرار یابد، تبعات نامناسبی خواهد داشت دیگر تهران تحمل آن مدیریت را ندارد به همین جهت باید با برنامه و با دقت اداره شود تا پایتخت، ثبات و آرامش به همراه داشته باشد.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۱۵:۴۴

  مجلس کارآمد، از آرمان تا واقعیت

  امیر ابراهیم رسولی

  مجلس هنگامی به معنای غیر آرمانی و واقع‌گرایانه در رأس امور خواهد بود که بتواند در عرصه‌های مختلف کشور کارآمد باشد. کارآمدی به اقدام و عملی جلوبرنده است و با صرف شعار و حرف تحقق‌ یافتنی نخواهد بود.

 • سلیمی نمین ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۱۱:۲۱

  یک ترامپ برای جهان کافی است

  عباس سلیمی نمین

  «یک ترامپ برای جهان کافی است». همچنین باید به رییس‌جمهور فرانسه یادآور شد که حرف کافی است؛ اروپا باید صدق ادعای همگون نبودن با ترامپ را در عمل به اثبات برساند.

 • زاکانی ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۰:۴۸

  چرایی عصبانیت رییس جمهور آمریکا

  علیرضا زاکانی

  عصبانیت آمریکا در شکست های پیاپی اش از انقلاب اسلامی است و اینک مذبوحانه می کوشد با نشان دادن چهره وحشتناک و پوشالی خود زمینه ای برای دستیابی به اهداف شیطانی خویش مهیا سازد.

 • سعدلله زارعی 43 ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۵:۱۳

  ترامپ عربده کشید و عقب‌نشینی کرد

  سعدالله زارعی

  آنچه ترامپ در روز جمعه انجام داد یک عملیات روانی سطح پایین بود و واکنش شدید ایران و ایرانیان نشان داد که چه حساسیتی در این موضوع وجود دارد.

 • مهدی فضائلی43 ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۲:۰۹

  زمانبندی با سناریوی آمریکایی!

  مهدی فضائلی

  تا کی باید کشور و اقتصاد ما معطل و سرگردان زمانبندی‌های آمریکایی باشد؟ تا کی باید ما از مسائل و مشکلات در اولویت خود غافل باشیم و نظر ترامپ و کنگره آمریکا ما را بلاتکلیف نگه دارد؟ آیا این سناریوپردازی نقطه پایانی هم دارد؟

 • شریعتمداری ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۰۹:۵۳

  تاوان تظاهر به دیوانگی

  حسین شریعتمداری

  ترامپ باید تاوان تظاهر به دیوانگی را پس بدهد و به خوبی می‌داند و بارها تجربه کرده است که سپاه ادعای بی‌پشتوانه نمی‌کند و بر عهد خود پایدار است.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۱:۱۱

  منتظر گام‌های مثبت ترکیه بمانیم

  محمد مهدی رحیمی

  باید برای همراهی بیشتر ترکیه در حل پرونده‌های منطقه‌ای تلاش کرد و در مواردی، ولو به طور موقت، چشم بر برخی اقدامات قبلیش بست در عین حال هم آهنگ با گام‌های مثبت آنکارا، به سمت آنها قدم برداشت.

 • قدیری ابیانه ۱۳۹۶-۰۷-۱۵ ۱۲:۴۹

  نگاه راهبردی به تجزیه‌طلبی اقلیم کردستان

  محمدحسن قدیری‌ابیانه

  درحالی‌که آخرین بقایای تروریسم تکفیری در عراق و سوریه، رو به نابودی است، رونمایی از غائله کشور کردی، از طراحی بلندمدت بدخواهان منطقه برای ایجاد یک «عامل ایذایی» مستمر برای کشورهای صاحب نفوذ در غرب آسیا حکایت دارد.

 • حاجی بابایی/1* ۱۳۹۶-۰۷-۱۰ ۱۰:۵۵

  ضرورت شفاف‌سازی بودجه دولت

  حمیدرضا حاجی‌بابایی

  در حال حاضر تعاریف گوناگونی از بودجه جاری و عمرانی ارائه می‌شود. از آنجایی که دو سوم بودجه در بخش دولتی است و از سویی دیگر بنیادها و نهادهای همه سازمان‌های دولتی و غیردولتی، از جمله شهرداری‌ها و بنیاد مستضعفین و به طور کلی قریب به ۳۰ نهاد غیردولتی مشمول دریافت بودجه می‌شوند.

 • غلامعلی حدادعادل/* ۱۳۹۶-۰۷-۰۷ ۱۲:۵۹

  شهید حججی الگوی نسل جوان ایران امروز/ستاره‌ای بدرخشید و ....

  غلامعلی حداد عادل

  رهبر عزیز ما، از جانب همه ملت، به این شهید و در حقیقت به همه شهدای مدافع حرم ادای احترام کردند. اکنون شهید حججی نماد شهدای مدافع حرم شده است.

 • سعدالله زارعی43 ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۱۰:۵۶

  برگزاری همه‌پرسی اقلیم جنگ در پی می‌آورد

  سعدالله زارعی

  برگزاری همه‌پرسی اقلیم بدون تردید جنگ در پی می‌آورد و این جنگ به یک منطقه خاص محدود نمی‌شود.

 • مهدی فضائلی43 ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۸

  اصلاح‌طلبان مراقب پارازیت‌ها باشند!

  مهدی فضائلی

  جریان بدخیم اصلاحات هرچند همچنان به اصلاح رابطه‌اش با نظام تمایل بسیار دارد اما نتوانسته خود را کاملا" ترمیم کند و برای بازگشت، راه نپیموده‌ای دارد که مهمترین بخش آن ابراز ندامت و عذرخواهی بابت کرده‌هایش در فتنه ۸۸ است.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۲:۰۵

  انقلاب بن بست ندارد

  امیر ابراهیم رسولی

  ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺘﺮﺍﺗﮋﻯ ﺭﻫﺒﺮ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﺗﺮﺳﻴﻤﻰ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻭ ﺁﻧﭽﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﭘﺪﻳﺪ ﺁﻳﺪ ﺭﺍ ﺗﺒﻴﻴﻦ میﻛﻨﻨﺪ. ﻣﺨﺎﻃﺐ ﺍﻳﻦ ﺑﺤﺚ ﺷــﺎﻳﺪ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻣﺴﺌﻮﻻﻥ ﻭ ﻛﺎﺭﮔﺰﺍﺭﺍﻥ ﻭ ﺩﻭﻟﺖ ﺑﺎﺷــﻨﺪ. ﺁﻧﺎﻥ ﻛﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺍﺟﺮﺍﻳﻰ، ﻣﺤﺘﻮﺍﻳﻰ ﻭ ﻓﻜﺮﻯ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻬﺪﻩ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻪ ﺗﺄﻣﻞ ﻭ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﻧﺪ.

 • محمدرضا نجفی ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۱۰:۳۴

  مأموریت دولت دوازدهم در ایجاد بستر مناسب تولید و صادرات

  محمدرضا نجفی

  بخش مهمی از ظرفیت‌های بالقوه‌ای که هنوز به فعلیت نرسیده باید در دولت دوازدهم به‌عنوان یک مأموریت در نظر گرفته و پیگیری شود تا بستر و فضای مناسب برای تأمین و تولید و صادرات محصولات فراهم شود. تحقق اهداف صادراتی کار ذووجهینی می‌طلبد.

 • سیدمهدی حسینی ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۲:۲۷

  اتمام‌حجت با دولت برای تحقق مطالبات

  سیدمهدی حسینی

  حال نوبت تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور است؛ با رأی قاطع بهارستان‌نشینان به فهرست پیشنهادی رئیس‌جمهور دیگر بهانه‌ای در اختیار دولت نیست بخصوص آنکه برندهای رئیس‌جمهور هم در کابینه حضور دارند بنابراین امروز، روز عمل به وعده و تحقق برنامه‌ها است.

 • صفاری ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۱:۱۶

  تحقق اقتصاد مقاومتی با بازگشت مناطق آزاد به ریل قانون

  مرتضی صفاری‌نطنزی

  معتقدم مناطق آزاد می‌تواند مفید بوده و به توسعه اقتصادی کشور کمک کند، به شرط آنکه مطالعات کافی در زمینه ایجاد آن صورت گرفته باشد و منشأ آن چشم و هم‌چشمی و نگاه منطقه‌ای نباشد.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۲۱

  کابینه خاکستری

  امیرابراهیم رسولی

  روحانی کوشش کرده است، با یک کابینه خاکستری، رضایت حداقلی جریان های سیاسی را کسب کند که به نظر می رسد، در این مورد موفق بوده و مخالفت های حداقلی در مجلس و رسانه ها با کابینه پیشنهادی او - در مقایسه با ادوار پیشین- شاید گواه همین سخن باشد.

 • ناظمی اردکانی43 ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۰:۳۱

  دولت دوازدهم و تحقق وعده‌های اقتصادی رییس‌جمهور

  محمد ناظمی اردکانی

  دولت یازدهم پیش‌فرض اشتباه مطرح کرد و آن این بود «تا زمانی که رابطه با غرب و خصوصاً آمریکا عادی نشود هیچ کاری از پیش نمی‌توان بُرد» ؛ صحیح این بود که راهبرد به درون و ظرفیت‌های داخلی شکل می‌گرفت.