شناسهٔ خبر: 168925 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

مطالبات حق التدریسی‌ها از اسفندماه سال گذشته پرداخت نشده است

معلمان حق التدریسی نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم پرداخت مطالبات معلمان حق التدریس، عنوان کرد: متأسفانه از اسفندماه سال گذشته تا امروز فقط حقوق ۲ ماه معلمان حق التدریس پرداخت شده که این عزیزان را دچار مشکل کرده است.

به گزارش  «نماینده» محمد صالح جوکار با تأکید بر ضرورت تسریع در پرداخت حقوق معلمان حق التدریس، با اشاره به توصیه‌های دینی نبی مکرم اسلام(ص) مبنی بر پرداخت به موقع مزد به افراد، تصریح کرد: توصیه‌های دینی ما مربوط به همه مشاغل است اما باید در نظر داشت که تعویق حقوق معلمان انگیزه را در میان این عزیزان کمرنگ و بر روی کیفیت تدریس نیز تأثیر می‌گذارد.

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک با بیان اینکه در آستانه سال جدید حق این معلمان باید پرداخت می‌شد ولی آموزش و پرورش در پرداخت حق و حقوق این عزیزان کم کاری کرده است، افزود: این مسئله به شکل مستقیم بر روی مسئله آموزش کشور تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: پرداخت‌های غیر منظم و 50 درصدی به معلمان در شأن نظام تعلیم و تربیت کشور نیست و باید توجه لازم به این فرهنگیان عزیز صورت گیرد.

رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به طرح مجلس برای جذب نیروهای حق التدریس، اضافه کرد: مجلس بر ساماندهی نیروهای حق التدریس تأکید دارد و این مسئله در سال جدید دنبال خواهد شد. 

نظر شما