شناسهٔ خبر: 166981 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

عربستان سعودی، پشتوانه مالی ترور شهید فخری‌زاده

شهریار حیدری نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا پشتیبانی سیاسی و فنی، رژیم صهیونیستی آموزش دهنده و عربستان پشتوانه مالی اقدامات تروریستی از جمله ترور شهید فخری‌زاده هستند.

به گزارش «نماینده» شهریار حیدری با اشاره به موضع نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل درباره ترور شهید فخری‌زاده، گفت: یکی از ابزارهای اقدامات تروریستی، پشتوانه‌های مالی است، عربستان سعودی قدرت انجام عملیات ترور را ندارد اما قدرت تامین منابع مالی جریان‌های تروریستی را دارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: اقدامات خرابکارانه‌ای که علیه تاسیسات هسته‌ای انجام می‌شود خط سیر آمریکایی – صهیونیستی و عربی دارد. آمریکا عموما پشتیبانی سیاسی و فنی این کار را بر عهده دارد، رژیم صهیونیستی آموزش دهنده،  طراح و سازماندهی برنامه‌های تروریستی را انجام می‌دهد و برخی از کشورهای معاند عربی از جمله عربستان سعودی پشتیبانی مالی می‌کنند، لذا طبیعی است کشوری که در این اقدامات تروریستی دخیل بوده، ترور شهید فخری زاده را محکوم نکند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: موضع گیری نماینده عربستان در سازمان ملل نشان می‌دهد، ادعای اطلاعاتی جمهوری اسلامی مبنی بر همکاری رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی کشورهای عربی به ویژه عربستان سعودی نزدیک به حقیقت است و عربستان یکی از کشورهای مجرم در این زمینه است.

حیدری یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران دنبال روشن شدن ماهیت این کار و چگونگی اقدام و برنامه هایی است که منجر به ترور شده است، بعد از روشنگری و شفافیت موضوع جمهوری اسلامی ایران، دست روی دست نمی گذارد و کسانی که در پشتبانی مالی، فکری و برنامه ریزی دخیل بوده اند، باید منتظر انتقام سخت باشند.

وی با تاکید بر اینکه این اقدامت صرفا باعث ناامنی در منطقه می‌شود، گفت: اقدام تروریستی در دنیای پیچیده امروز کار دشواری نیست اما اینکه چرا این کشورها به خودشان اجازه چنین اقداماتی را می‌دهند باید روشن شود و مجرمان تبعات آن را بپذیرند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بهتر است که کشورهای مدعی صلح بدون هیچ ملاحظه‌ای این اقدام ترورستی را محکوم کنند و از جمهوری اسلامی ایران به عنوان قربانی تروریسم حمایت کنند.

نظر شما