شناسهٔ خبر: 166798 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

برف و باران در محورهای ۲۴ استان و انسداد ۱۳ جاده

برف مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به انسداد ۱۳ جاده، از بارش برف و باران در محورهای هراز و کندوان،‌ آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت خبر داد.

به گزارش «نماینده» ایمان محرابی‌نیا در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات‌ کسب شده از دوربین‌های نظارت تصویری و بیش از ۲۲۵۰ دستگاه سامانه ترددشمار برخط، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* انسداد ۱۳ جاده به دلیل کاهش ایمنی مسیر

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر محور خرم‌آباد-پلدختر،  جاده قزوین - همدان در کیلومتر ۱۱۰، جاده رامیان-اولنگ-شاهرود، جاده فرعی شمشک-دیزین و جاده شهداد - نهبندان به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

وی با اشاره به انسداد محور فرعی سی سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: محور گنج نامه-تویسرکان در استان همدان نیز فعلا مسدود است و تردد از محور جایگزین همدان-جوکار-تویسرکان و همدان-اسدآباد-تویسرکان انجام می‌شود.

محرابی‌نیا با اشاره به انسداد محور پونل - خلخال در استان گیلان گفت: محور وازک-بلده در مازندران، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها همچنین از انسداد محور سروآباد-پاوه به دلیل نبود ایمنی خبر داد و گفت: محور گناوه-بوشهر در مسیر رفت و برگشت نیز مسدود است و تردد از مسیر جایگزین بزرگراه گناوه - برازجان- بوشهر انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر همچنین محور پدافند جنوب غرب - امیدیه‌ در استان خوزستان‌ و محور ایرانخواه - تکاب در استان کردستان به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

* تردد روان در جاده‌های تهران-شمال

محرابی‌نیا در تشریح وضعیت ترافیکی جاده های شمال بیان کرد: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر ‌تردد روان در محورهای کندوان،  فیروزکوه و هراز،  آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت‌ در مسیر رفت و برگشت نشان می‌دهد.

*‌ ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج-تهران

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه در حال حاضر ترافیک در آزادراه قزوین-کرج حدفاصل ساسانی تا پل فردیس سنگین است، از بروز ترافیک سنگین در آزادراه کرج - تهران محدوده‌ پل کلاک و گرمدره خبر داد.

وی همچنین از بروز ترافیک سنگین در محور شهریار - تهران محدوده زرنان خبر داد.

* برف و باران در جاده های تهران-شمال

محرابی‌نیا اظهار کرد: در حال حاضر در محورهای هراز و کندوان، ‌ آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین - رشت بارش برف و باران گزارش شده است و در محور فیروزکوه بارش باران داریم.

* برف و باران در جاده‌های ۲۴ استان

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها از بارش برف و باران در برخی از محورهای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، مازندران، سمنان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر بارش باران در برخی از محورهای استان های ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر، فارس، اصفهان، یزد و گیلان خبر داد.

وی تأکید کرد: راننده‌های محروهای کوهستانی و برف گیر حتما تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ داشته باشند.

‌* ۳ ‌آزادراه‌ پرترافیک‌ کشور 

محرابی‌نیا اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد جاده ای در آزادراه کرج-تهران، آزادراه کرج-قزوین و آزادراه‌ تهران-کرج ثبت شد.

* ترافیک جاده‌ها باز هم کاهش یافت

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها بر اساس رصد آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۲۶۰ دستگاه ترددشمار جاده‌ای نسبت به روز قبل ۱۲.۹ درصد کاهش نشان می‌دهد؛ در همین مدت سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۹.۷ درصد، بیشترین تردد بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح ثبت شد.

نظر شما