شناسهٔ خبر: 163787 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

تذکر ۳۷ نماینده به رئیس جمهور در خصوص لزوم اجرای قانون استخدام معلولان

مجلس تعداد ۳۷ نفر از نمایندگان در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار اجرای قانون حمایت از معلولان و تخصیص حداقل ۳ درصد از مجوزهای استخدامی به معلولان شدند.

به گزارش «نماینده» تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤولان اجرایی کشور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۲ مرداد  ۹۹) توسط روح الله متفکر آزاد عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است.

ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان به وزیر کشور لزوم برخورد با عوامل هتک حرمت به جوان مومن به جرم نماز خواندن را متذکر شد.

حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواستار انجام اقدام کارشناسی و علمی در خصوص کنکور شد.

روح الله متفکر آزاد نماینده تبریز به اتفاق ۳۶ نفر از دیگر نمایندگان به رئیس جمهور لزوم اجرای قانون حمایت از معلولان در خصوص حمایت از حداقل ۳ درصد از مجوزهای استخدامی به معلولین را متذکر شدند.

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در تذکری به وزیر بهداشت عنوان کرد که چرا تخصیص داروی ضروری و مورد نیاز بیماران کرونایی در استان‌های کمتر توسعه یافته از جمله اردبیل انجام نمی‌شود.

مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران به وزیر نفت لزوم تسریع در صدور کارت‌های سوخت باقیمانده تعهد شده و به رئیس جمهور ضرورت ارائه گزارش سالیانه به مجلس را متذکر شد.

سید محمد مولوی نماینده مردم آبادان به اتفاق ۱۱ نفر از دیگر نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش لزوم تسریع در پرداخت سرانه آموزشی در آستانه شروع سال تحصیلی را متذکر شدند.

علیرضا نظری نماینده مردم خمین به وزیر آموزش و پرورش لزوم رسیدگی به وضعیت نامطلوب حقوق و مزایای نیروهای خدماتی آموزش و پرورش را متذکر شد.

جعفر قادری نماینده مردم شیراز به وزیر نفت لزوم تأمین مواد اولیه پتروشیمی برای واحدهای تولیدی داخلی را متذکر شد.

نظر شما