شناسهٔ خبر: 161728 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: میزان

پورابراهیمی: بخش عمده‌ای از کالاهایی که واردات آن‌ها ممنوع شده به تولید داخل تبدیل شده است

پور ابراهیمی عضو «کمیسیون اقتصادی» مجلس طی دو سال گذشته بیش از هزار و 400 قلم کالا ممنوعیت واردات گرفت، گفت: طبق گزارشاتی که به دست ما رسیده بخش عمده‌ای از این ظرفیت به تولید داخل تبدیل شده است.

به گزارش «نماینده» محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به مبارزه با واردات بی رویه و قاچاق کالا در کشور گفت: تنها راه مبارزه با واردات بی رویه ممنوعیت تولید کالایی است که در داخل کشور تولید می‌شود.

وی تاکید کرد: طی دو سال گذشته بیش از هزار و ۴۰۰ قلم کالا ممنوعیت واردات گرفت. طبق گزارشاتی که به دست ما رسیده است بخش عمده‌ای از این ظرفیت به تولید داخل تبدیل شده  و خوشبختانه این اتفاق در کشور رقم خورده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه همین مسیر می‌تواند در مبارزه با سایر کالاها مدنظر قرار گیرد، تاکید کرد: در حال حاضر مجموع کالای وارداتی به داخل کشور ۷ هزار قلم است که اگر بتوانیم این کالاها را مدیریت کنیم از واردات بی رویه جلوگیری می شود.

پور ابراهیمی گفت: البته ما شاید نتوانستیم از ورود برخی از کالاها از جمله خوراک دام و کنجاله سویا به کشور ممانعت کنیم چرا که در این زمینه تولیداتمان کافی نیست.

این نماینده مجلس اظهار داشت: ما توانمندی خودمان را در تولید کالاهای استراتژیک اثبات کردیم و نشان دادیم که می‌توانیم بسیاری از کالاها را تولید کنیم بانبراین چاره ای نداریم جز اینکه تولید جایگزین واردات شود.

نظر شما