شناسهٔ خبر: 160771 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

ضعف دولت درمواجهه با شرایط بحران

میر زاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: تأمین سلامت و امنیت مردم باید مهمترین اولویت دولت در سال جدید باشد و باید تجهیزات لازم بهداشتی و درمانی در همه نقاط کشور به صورت عادلانه توزیع شود.

به گزارش «نماینده»، میرحمایت میرزاده درباره اولویت‌های دولت در سال جدید، اظهار داشت: تأمین سلامت و امنیت مردم مهمترین اولویتی است که دولت باید تمهیدات لازم را برای آن در سال آینده بیش از پیش فراهم کند.

وی ادامه داد: دولت باید به شعار پیشگیری قبل از درمان، توجه بیشتری داشته باشد و اقداماتی را جهت پیشگیری فراهم کند تا در زمان وقوع بحران برای مردم مشکلات عدیده ایجاد نشود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای پیشگیری باید برنامه‌هایی در آموزش و پرورش تدارک دیده شود، گفت: باید آموزش‌های لازم به دانش آموزان داده شود تا آنان بدانند که رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و توجه به حفاظت محیط زیست مسئله‌ای بسیار مهم است.

میرزاده تأکید کرد: همچنین بهداشت و درمان مردم مسئله‌ای حائز اهمیت است و دولت باید تجهیزات لازم بهداشتی و درمانی را در همه نقاط کشور به صورت عادلانه توزیع کند.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران ما نشان داده که عملکرد ضعیفی در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه دارد، تصریح کرد: کشور باید برای شرایط بحرانی از قبل سازماندهی و بسیج شود اما متأسفانه در کشور ما معمولاً پس از آنکه بحرانی اتفاق می‌افتد،  تقسیم وظایف و سازماندهی انجام می‌شود که این رویه در سال آینده باید اصلاح شود.

نظر شما