شناسهٔ خبر: 160647 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

راه‌ عبور از پیامدهای اقتصادی کرونا؛ پرداخت یارانه ۶ ماهه دوم سال در فروردین

حاجی دلیگانی/2 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیمه کردن افراد روزمزد و پرداخت بسته‌های ویژه معیشتی به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) را ازجمله راه‌های عبور از پیامدهای اقتصادی کرونا دانست.

به گزارش «نماینده»، حسینعلی حاجی‌دلیگانی  به راه‌های برون رفت از پیامدهای اقتصادی شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنم به‌منظور رفع تنگناهای اقتصادی و معیشتی در دوران کرونا، ابتدا یارانه ۶ ماهه دوم سال ۹۹ با تقاضای پیامکی خانوارها، در فروردین و اردیبهشت سال جاری به حساب آن‌ها واریز شود، همچنین افراد روزکار -که هیچ نوع بیمه اجتماعی ندارند- تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید به منظور عبور از پیامدهای اقتصادی بیماری کرونا هزینه درمان بیماران مبتلا شده به این ویروس تماما بر عهده بیمه‌ها و دولت باشد. از طرفی برای افرادی -که چک‌های‌شان سر موعد وصول شده است- تسهیلات در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید: عبور از پیامدهای دوران کرونا و پساکرونا با جهش تولید

وی عدم دریافت هزینه بابت برگشت چک‌ها توسط بانک‌های عامل را راهکار دیگری برای کمک به اقشار مختلف جامعه در شرایط سخت اقتصادی کنونی دانست و گفت: پرداخت بسته‌های ویژه معیشتی به مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) ضروری است در عین حال باید برای مصون ماندن کارگران و واحدهای تولیدی از رکود اقتصادی پیش آمده تصمیمی کاربردی اتخاذ شود.

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس، ستاد تنظیم بازار نیز باید سریعا به موضوع افزایش قیمت‌ها ورود کرده و اقدامات لازم را انجام دهد.

نظر شما