شناسهٔ خبر: 160608 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

انتقاد یک نماینده مجلس از روش پرداخت یارانه کمک معیشت در بحران کرونا

حاجی دلیگانی/2 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: شواهدی وجود دارد که یارانه کمک معیشت به دست نیازمندان واقعی نرسیده است.

به گزارش «نماینده»، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از شیوه دولت برای پرداخت یارانه کمک معیشتی، گفت: مشخص نیست دولت و سازمان برنامه و بودجه براساس چه معیارهایی یارانه کمک معیشت را به خانوارها پرداخت میکنند. 

وی افزود: گزارش هایی به ما واصل شده و شواهدی وجود دارد که یارانه کمک معیشت به دست نیازمندان واقعی نرسیده است. 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که حمایت دولت از خانوارهای کم درآمد می‌بایست بیش از هر زمان دیگری باشد، زیرا کارگران و اقشار ضعیف درآمدشان کاهش یافته و باید حمایت شوند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: روش دولت در پرداخت یارانه کمک معیشت به خانوارها به گونه‌ای بوده که حتی خانوارهای با تراکنش بانکی بالای 4 میلیون تومان ماهانه این یارانه را دریافت کرده‌اند، اما در مقابل، نیازمندان واقعی آن را دریافت نکرده‌اند. 

وی با بیان اینکه دولت باید نسبت به روش هایی که برای شناسایی افراد پردرآمد اتخاذ کرده، پاسخگو باشد، افزود: این مسئله امروز مطالبه جدی نمایندگان مجلس است و باید روشی که دولت برای پرداخت یارانه کمک معیشت در پیش گرفته شفاف شود. 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: روش فعلی پرداخت یارانه کمک معیشت فقط منجر به توقع بیش از انتظار در میان اقشار جامعه شده و از طرف دیگر این تصور می‌شود که همه چیز برای نیازمندان خوب است، در صورتی که در واقعیت این طور نیست. 

نظر شما