شناسهٔ خبر: 158994 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: روابط عمومی وزارت دفاع

وزیر دفاع: اقدام آمریکا مصداق واقعی تروریسم دولتی است

حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌وگوی تلفنی با همتای ژاپنی خود اقدام آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی را مصداق واقعی تروریسم دولتی دانست و گفت: رفع تنش ها در منطقه با پایان دادن حضور اشغالگرانه و مداخله گرانه آمریکا در منطقه امکان پذیر است.

به گزارش «نماینده» امیر سرتیپ امیر حاتمی در تماس تلفنی وزیر دفاع ژاپن با وی، ترور یک مقام رسمی ارشد نظامی توسط یک کشور دیگر در خاک کشور ثالث را جنایتی بزرگ و بی سابقه عنوان کرد و اظهارداشت: براساس قطعنامه صریح شورای امنیت سازمان ملل اقدام امریکا مصداق واقعی تروریسم دولتی است.

وی عامل اصلی تنش و بی ثباتی در منطقه را حضور آمریکایی‌ها عنوان کرد و گفت : برای تنش زدایی و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه باید حضور اشغالگرانه  و مداخله گرانه امریکا  هرچه زودتر پایان داده شود.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین کشور ساحلی منطقه خلیج فارس و دریای عمان همواره به نقش خود در تأمین امنیت آبهای منطقه ای عمل کرده و کسانی که قصد کمک به تنش زدایی و ایجاد ثبات در منطقه را دارند باید به امریکایی ها که عامل ناامنی در منطقه هستند  گوشزد کنند که منطقه را به منظور برقراری ثبات و آرامش ترک کنند.

امیر حاتمی در این گفت‌وگوی  تلفنی همچنین بر لزوم محکومیت اقدام تروریستی دولت آمریکا توسط تمامی کشورش های مستقل و آزاده جهان تأکید کرد.

وزیر دفاع ژاپن: در ائتلاف آمریکا شرکت نمی کنیم

«تانو کونو» وزیر دفاع ژاپن نیز در این تماس تلفنی اظهار داشت: این کشور  برای ایفای  نقش تنش زدایی و ایجاد صلح و ثبات در منطقه آماده است.

وی همچنین  بر تصمیم کشورش برای مشارکت نکردن در ائتلاف های نظامی به رهبری امریکا در منطقه تأکید کرد.

نظر شما