شناسهٔ خبر: 156198 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

دادگاه محمدرضا خاتمی مهمترین اقدام قوه قضائیه است

ابطحی/2 عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: صحبت‌های محمدرضا خاتمی پس از ۱۰ سال از گذشت ماجراهای سال ۸۸، نشان می‌دهد که آنان همچنان به دنبال فتنه‌گری هستند و پای حرف‌های خود ایستاده‌اند.

به گزارش «نماینده» محمد جواد ابطحی  در مورد محکومیت محمدرضا خاتمی به دو سال حبس تعزیری به دلیل نشر اکاذیب در زمینه تقلب در انتخابات سال ۸۸ و تشویش اذهان عمومی، اظهار داشت: در سال ۸۸ نظام متهم به تقلب شد که علت اصلی آن بود که دشمنان داخلی و خارجی از شرکت بیش از ۸۵ درصد مردم در انتخابات غافلگیر شده بودند و با این اقدامات خود درصدد بودند تا اوضاع داخلی کشور را بر هم زنند.

وی با اشاره به اینکه فتنه گران کشور را دچار درگیری‌های بسیار زیادی کردند و روند اجرای بسیاری از امور مختل شد، گفت: سران فتنه و رسانه‌های تحت اختیارشان مدام اتهام بزرگ تقلب را به نظام نسبت دادند، این در حالی بود که شورای نگهبان از آنان می‌خواست که مدارک خود را در این زمینه ارائه کنند اما آنان هیچ گونه مدرکی برای اثبات ادعاهای بی اساس خود نداشتند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس متذکر شد: البته خبرهایی از جلسات خصوصی فتنه گران افشا شد مبنی بر اینکه آنان در آن جلسات تأکید کردند که تقلب در کار نبوده و هدف آنان از این اقدامات صرفاً براندازی نظام جمهوری اسلامی بوده است و با گذشت ۱۰ سال از این ماجرا همچنان افراد شاخصی از این جریان چون محمدرضا خاتمی بر مواضع خود باقی مانده‌اند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با اشاره به اینکه برگزاری دادگاه رسیدگی به ادعاهای خاتمی یکی از مهمترین اقدامات قوه قضائیه در سال جاری است، گفت: البته پس از آنکه دست محمدرضا خاتمی در دادگاه رو شد، حرفی برای گفتن نداشت و بیان کرد که قصد دارم دامن نظام را از تقلب تبرئه کنم و مقصر اصلی آن اتفاقات را دولت وقت دانست!

ابطحی تأکید کرد: سیستم برگزاری انتخابات در کشور ما به گونه‌ای است که امکان تقلب را سلب می‌کند و اگر فتنه گران مدرکی دال بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ داشتند، بدون شک ارائه می‌کردند.

وی با بیان اینکه فتنه گران به دنبال آن بودند که پای کشورهای دیگر را به ایران باز و استقلال و عزت کشور را به دلیل مسائل جناحی‌شان قربانی کنند، اظهار داشت: صحبت‌های خاتمی پس از ۱۰ سال از آن ماجرا نشان می‌دهد که آنان همچنان به دنبال فتنه گری هستند و علیرغم آنکه مدرکی برای اثبات ادعاهایشان ندارند، می‌خواهند مسائل سال ۸۸ را زنده نگه دارند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: فتنه گران از روی تعمد دست به این اقدامات زدند و ساده اندیشی است که بگوییم آنان اشتباه کرده‌اند، بلکه آن افراد به عمد نظام را متهم به تقلب در انتخابات کردند و کاملاً برای این کار خود برنامه ریزی داشتند.

ابطحی گفت: اگر آنان در انتخابات پیروز می‌شدند، مملکت را دودستی تقدیم استعمارگرانی چون آمریکا می‌کردند، چرا که آنان با کلیت نظام مخالف هستند و افراد مؤثر جریان فتنه همچنان پای حرف‌های خود ایستاده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: روحانی گزینه اصلاح طلبان است و همه می‌بینیم که چه شرایطی را از حیث گرانی، تورم و کاهش ارزش پول ملی برای کشور و مردم ایجاد کرده است و سوال ما از فتنه گران این است که اگر میرحسین موسوی رئیس جمهور می‌شد، چه گُلی بر سر ملت می‌زد؟

نظر شما