شناسهٔ خبر: 155925 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

تذکر به شهردار تهران در خصوص بی توجهی به ساماندهی پارک حاشیه ای

علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نسبت به بی توجهی شهرداری به مصوبه ساماندهی پارک حاشیه ای تذکر داد.

به گزارش «نماینده»  ، محمد علیخانی در جلسه علنی روز یکشنبه در تذکری به شهردار تهران در خصوص بی توجهی به موضوع ساماندهی پارک حاشیه ای گفت: بر اساس تبصره ۹ بودجه سال ۹۷، شهرداری مکلف بود برنامه عملیاتی ساماندهی پارک حاشیه ای را در معابر اصلی تهیه کند. همچنین تا سقف ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از این محل پیش بینی درآمد شده بود که صرف توسعه حمل و نقل عمومی، خرید اتوبوس و ایمن سازی معابر شهری شود که این اتفاق تاکنون نیفتاده است.

وی ادامه داد: یک میلیون فضای پارک حاشیه ای داریم که قرار بود ۲۰۰ هزار فضای پارک حاشیه ای ساماندهی و حدود ۶ هزار میلیارد ریال از محل آن درآمد کسب شود.

علیخانی تأکید کرد: با ادامه روند کنونی، این درآمد در شهرداری محقق نمی شود و درخواست می کنیم این موضوع مورد تأکید و توجه قرار گیرد.

در ادامه، الهام فخاری تذکر داد که امروز دو عضو شورای شهر تهران تذکرهایی تکراری را مطرح کردند، یکی از اعضا نسبت به گود برج میلاد و دیگری در خصوص ساماندهی پارک حاشیه ای که این تکرار نشان می دهد هنوز پاسخ تذکرها گرفته نشده است.

نظر شما