شناسهٔ خبر: 154198 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

تذکر هیئت نظارت به «کریمی»/ ارسال گزارش نطق سلحشوری به قوه قضائیه

نوبندگانی 2 سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از بررسی پرونده سلحشوری نماینده تهران و تعیین تکلیف پرونده کریمی نماینده بیجار در پی درگیری با یکی از مأموران نیروی انتظامی در جلسه هیأت نظارت خبر داد.

به گزارش «نماینده»  ، در حاشیه جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی محمد جواد جمالی نوبندگانی در جمع خبرنگاران در توضیح جلسه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، گفت: هیأت نظارت درباره‌ی پرونده‌ی آقای حمدالله کریمی نماینده بیجار بعد از بررسی‌های متعدد و رفت و آمدهای نماینده شاکی و ناجا به جمع بندی رسید.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: هیأت نظارت بر لزوم حفظ اقتدار پلیس تاکید کرد و از زحمات پلیس در همه مقاطع و در همه زمینه‌ها تشکر کرد. قطعاً نمایندگان مجلس نیز پشتیبان و قدردان پلیس هستند.

جمالی با بیان اینکه هیأت نظارت اقدام کریمی را تأیید نکرد گفت: آقای کریمی از مأمور ناجا عذر خواهی و تاکید کرد که اگر دوباره به آن شرایط برگردد آن اقدام را انجام نمی‌دهد. پرسنل ناجا بدانند که نمایندگان مجلس همواره پشتیبان و قدردان آنها هستند.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در جمع بندی گفت: مأمور راهور در این جلسه تاکید کرد که به صورت داوطلبانه شکایت کرده است و فشاری از سوی سازمان و فرمانده او نبوده و با توجه به عذرخواهی صورت گرفته از شکایت خود صرف نظر کرد؛ البته با این وجود هیأت نظارت تذکرات لازم را به نماینده داد.

جمالی با اشاره به بررسی پرونده سلحشوری نماینده تهران گفت: خانم سلحشوری امروز برای ارائه دفاعیات خود در خصوص نطقشان در جلسه هیئت حاضر شد و توضیح داد که نطقش طبق مواد ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی بوده که در آن اجازه داده نماینده درباره همه مسائل کشور اظهار نظر کند. با توجه به ارائه این دفاعیات هیئت نظارت بعد از بررسی‌های لازم رأی را صادر می‌کند و نظرش را به قوه قضائیه اعلام خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه پرونده شکایت آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی از قاضی‌پور نماینده ارومیه در هیئت بررسی شد گفت: آقای قاضی پور صحبت‌هایی درباره ساخت و ساز مجلس داشته است که امروز در جلسه هیئت توضیحات خود را ارائه داد. قرار شد هیأت از مسئولان وقت امور مالی و مهندسی و بازرسی مجلس استعلامات لازم را گرفته و بررسی‌های خود را انجام دهد.

وی در پایان گفت: یکی دیگر از نمایندگان برای بررسی شکایت یکی از قضات استانشان و مسئولان اداره پست آن استان در جلسه امروز هیأت حاضر شد که بعد از توضیحات ارائه شده قرار شد هیأت جلسه‌ای با معاونت پارلمانی وزارت ارتباطات داشته باشد تا بعد از اخذ نظرات آنها اظهار نظر صورت گیرد.

نظر شما