شناسهٔ خبر: 152038 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

کدخدایی: هیچ نگاه سیاسی به "CFT" وجود ندارد

کدخدایی/2 سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند "CFT" موافق منافع ملی و عده‌ای می‌گویند مخالف منافع ملی است، گفت:هیچ نگاه سیاسی به "CFT" وجود ندارد.

به گزارش «نماینده»، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان که صبح امروز(دوشنبه، ۱۲ آذر) به مناسبت سالروز تصویب قانون اساسی در برنامه "حالا خورشید" حضور یافته بود، در سخنانی، گفت: یکی از نزدیکان امام(ره) نقل کرده‌اند که به امام گفته بودند شما معتمد همه مردم ایران هستید و هر چه بگویید مردم می‌پذیرند، پس نیازی به همه‌پرسی نیست، اما امام(ره) مخالفت کردند و فرمودند باید همه‌پرسی برگزار شود، البته من سند این روایت را جایی ندیدم.

وی در پاسخ به این سؤال که شورای نگهبان، از ۶ فقیه و ۶ حقوقدان تشکیل شده است، اگر نتیجه بررسی‌ صلاحیت‌های کاندیداهای انتخابات، برابر شود، نتیجه چگونه خواهد بود؟، اظهار داشت: نتیجه بررسی صلاحیت کاندیدای مورد نظر به نفع وی خواهد بود.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: باید به نظرات همه اقشار مردم، به‌خصوص نسل جوان کشور توجه کنیم و به آنها فارغ از نگرش و عقایدشان پاسخ دهیم، ما در حوزه اجرا، کمتر حضور داریم، زیرا کار ما، کار شورایی است و نتیجه نهایی، حاصل رأیی است که از مجموع اعضای شورا جمع می‌شود.

کدخدایی تصریح کرد: ما به عنوان حقوقدان حق داریم که براساس معیارهای حقوقی حرکت کنیم، نه براساس معیارهای سیاسی، زیرا شورای نگهبان باشگاه سیاسی نیست و یک نهاد حقوقی است.

وی درباره میزان همکاری‌های شورای نگهبان با مجلس در رابطه با بررسی قوانین و مصوبات مجلس، گفت: بنده معمولا یکشنبه‌ها به مجلس می‌روم و فقط به این دلیل که می‌خواهم نظرات نمایندگان را بشنوم.

قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان ادامه داد: وقتی قوانین تصویب می‌شود، انتظار می‌رود که اجرا شوند، اما برخی قوانین در مسیر اجرا، یا اجرا نمی‌شوند یا با انحراف انجام می‌شوند، عده‌ای می‌گویند "CFT" موافق منافع ملی و عده‌ای می‌گویند مخالف منافع ملی است، هیچ نگاه سیاسی به "CFT" وجود ندارد و مانند همه مصوبات است، وظیفه ما اعلام مغایرت مصوبات با قانون اساسی و شرع است.

نظر شما