شناسهٔ خبر: 150930 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

توافقات اولیه فعالان اقتصادی تبریز با روسای گمرک و امور مالیاتی کشور

پزشکیان نایب رئیس مجلس از حضور تیمی اقتصادی از سازمان امور مالیاتی و گمرک کشور در تبریز خبرداد و گفت: برنامه ما از حضور این تیم بررسی و حل مشکلات برخی از کارخانه های مشکل دار است که این تیم هفته آنیده در استان آذربایجان شرقی حضور پیدا می کنند.

به گزارش«نماینده»، مسعود پزشکیان در تشریح نتایج حاصل از جلسه تجار و صنعتگران آذربایجان شرقی با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و رئیس کل گمرک ایران گفت: قبل از این جلسه، جلسات متعددی با تولید کنندگان و بازرگانان داشتیم که در این جلسات قرار بر این شد که مشکلات و دغدغه هایشان را جمع بندی ودر این جلسه تقسیم بندی کنند که چه مطالبی اولیت دار است.

پزشکیان ادامه داد: تصمیم بر این شد که از هر صنفی یک نفر مجموعه مسائل پیش رو آن صنعت را ارائه بدهند و مشکلات زیادی را عنوان نکنند بلکه چند مشکل عمده و اساسی مطرح شود تا نتیجه بگیریم.

وی با اشاره به اینکه قبلا با آقای تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی و همچنین آقای عسگری رئیس کل گمرک کشور صبحت کردیم که به تبریز آمده و رو در رو پای صحبت ها و دغدغه های تولیدکنندگان، تجار و صادرکنندگان نشسته و راهکار برای حل مشکلات مطرح شده ارائه دهند، گفت: در طول جلسه آنچه به نظر می رسید رضایت صنعتگران بود بطوریکه برای اکثر مشکلات مطرح شد راهکاری برای حل و فصل آن ارائه شد که با استقبال صنعتگران نیز مواجه شد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: تصمیم بر این شد تمامی حرف ها، قول ها، دغدغه های مطرح شده در این جلسه جمع بندی شود و هر کجا کوتاهی صورت گرفت ما پیگیری کنیم.

وی همچنین از حضور تیمی اقتصادی از سازمان امور مالیاتی و گمرک کشور در تبریز خبرداد و گفت: برنامه ما از حضور این تیم بررسی و حل مشکلات برخی از کارخانه های مشکل دار است که این تیم هفته آنیده در استان آذربایجان شرقی حضور پیدا می کنند.

پزشکیان بیان داشت: مواد اولیه و موادی که نام های شخصی دارند در این جلسه اعلام شد که دیگر مالیات به این مواد تعلق پیدا نخواهد کرد و با هماهنگی موادی که نیاز است از طریق گمرک وارد کشور بشود.

وی با اشاره به مشکلات ارزی، پولی برخی صنعت گران، اعلام کرد: در این جلسه نظر بر این بود که مشکلات پولی و ارزی مطرح نشود و دلیل بر اینکه برنامه داریم در یک جلسه دوباره با صنعتگران استان این مسئله را مطرح کنیم و اگر با مشکلات ارزی هم مواجه هستند با دعوت مدیران اقتصادی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد این مسائل بررسی شود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه هنوز مشکلات را در کشور جدی نگرفته ایم بطوریکه همدیگر را محکوم می کنیم غافل از اینکه کسانی که این مشکلات را ایجاد کرده در خارج نشسته و تمامی حرکت های اقتصادی، فرهنگی و فکری جامعه ما را مدیریت می کنند.

پزشکیان با اشاره به اینکه دشمنان ما با استفاده از ابزار فضای مجازی، رسانه ها، تبلیغات و جلوگیری از فروش، صادرات و واردات سعی در ضربه زدن به کشور هستند، گفت: متاسفانه در این مواقع مدیران، مسئولان و حتی خطبا شروع سرزنش و بی عرضه جلوه دادن  بقیه می کنند ولی حرف این است که کسانی این مشکلات را ایجاد کرده اند و هر کسی روی کار بیاید به این راحتی این مشکلات را نمی تواند حل کند.

وی ادامه داد: لازم است تیمی تشکیل شود که در مورد مسائل مربوط به صنعت و اقتصاد، قشر های آسیب پذیر و هر چیز دیگری تصمیم گیری کنند و بقیه ارگان ها و نهاد های دولتی نیز پای بند حرف های این تیم باشند و همچنین رسانه ها، نیروهای انتظامی و نظامی، صدا و سیما، مردم و مسئولین یک صدا از این سیاست ها دفاع بکنند.

پزشکیان با اشاره اینکه هر سیاستی هزینه دارد، اظهارداشت: اگر قرار بر این باشد تصمیمی در کشور گرفته شود و شروع به نقد همدیگر بکنیم می شود همان چیزی که آمریکا از ما می خواهد که بین خودمان اختلاف داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در زمان جنگ عملیات هایی را شکست می خوردیم، مجروح و شهید می دادیم، نه تنها نتیجه نمی گرفتم بلکه کلی هم تلفات می دادیم ولی کسی در آن زمان نمی  آمد نقد کند و تصمیم را زیر سوال ببرد بلکه یک صدا پشتیبانی می کردند و همه تدارکات برای جنگ بود که پیروز بشویم.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نقد های بی پایه و اساس باعث بر هم زدن ثبات و امنیت کشور می شود، گفت: آمریکا می خواهد کانون های مختلف تصمیم گیری در کشور همدیگر را نقد و فحش بدهند و اون منفعت خود را ببرد.

پزشکیان اظهارداشت: هیچ کسی حتی من نماینده بدون عیب و نقص نیستم و این را باید قبول کنیم که این نقص ها زاییده توان و عدم توان ما نیست بلکه ما در یک تحریم تمام عیار دشمن هستیم و این دشمن عراق نیست بلکه آمریکایی است که با تمام توان خود به میدان آمده.

وی افزود: تمامی کسانی که در دنیا تجارت می کنند به نحوی از آمریکا تبعیت می کنند، دولت ها شاید قبول نکنند ولی سرمایه دار و تاجر دنبال منفعت است و هیچ وقت تجارت با آمریکا را خاطر تجارت مدود ایران را رها نمی کند.

پزشکیان با اشاره دوباره به اینکه نیاز است ستاد جنگ اقتصادی در کشور تشکیل شود، گفت: ستادی می خواهیم که تصمیم واحد بگیرد و مشکلات را در جامعه مطرح کند، چطور در زمان جنگ ستاد هایی در استان ها، شهرها و حتی روستا ها برای مقابله با جنگ شکل گرفته بود امروز نیز باید علمی تر این ستاد در کشور ایجاد شود.

نظر شما