شناسهٔ خبر: 150724 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

بررسی تخلف برخی بانک ها وصرافی ها در جلوگیری از کاهش قیمت دلار

شهاب نادری43 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارزش واقعی دلار حدود ۷ هزار تومان است،گفت:برخی بانک ها وصرافی ها با تعیین نرخ دلار از شدت روند کاهشی ارز جلوگیری کردند

به گزارش «نماینده» شهاب نادری درباره خلل در روند کاهش قیمت دلار در بازار آزاد گفت:کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی موضوع ساماندهی بازار ارز را پیگیری می کند تا قیمت دلار واقعی شود.  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:اینکه خرید و فروش دلار در بازار آزاد حجم کمی از معاملات ارزی را شامل می شود توجیهی برای بی توجهی به قیمت های کاذب در این بازار نیست.

کاهش قیمت دلار و ایجاد ثبات در بازار ارز اولویت دارد
نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در مجلس شورای اسلامی افزود: ساماندهی نرخ ارز و ایجاد ثبات در بازار ارز از اولویت های کاری مسئولان اقتصادی است چرا که اگر این مهم انجام نشود بخش تولید نمی تواند فعالیت قابل توجهی داشته باشد از طرفی تجربه بیانگر این است قیمت کالاهای مختلف براساس خرید و فروش دلار در بازار آزاد تعیین می شود.

ممانمعت در روند کاهشی قیمت ارز در کمیسیون اقتصادی پیگیری  می شود
نادری در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ارزش واقعی دلار حدود ۷ هزار تومان است، تصریح کرد:برخی بانک ها وصرافی ها با تعیین نرخ دلار از شدت روند کاهشی ارز جلوگیری کردند بنابراین توصیه می شود خللی در منطقی شدن قیمت ارز  ایجاد نکنند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:ممانمعت در روند کاهشی قیمت ارز در کمیسیون اقتصادی پیگیری  می شود و در این راستا باید با تخلف برخی بانک ها و صرافی ها برخورد جدی شود.

نظر شما