شناسهٔ خبر: 146596 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

جنجال بر سر یک لایحه در پارلمان

مجلس جمعی از نمایندگان در جلسه علنی امروز خواستار از دستور کار خارج شدن یک لایحه شدند.

به گزارش «نماینده»، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱ خرداد) قوه مقننه در جریان بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم نسبت به در دستور کار قرار گرفتن این لایحه اعتراض کردند.

حسینعلی حاجی دلیگانی، محمد جواد ابطحی، عباس گودرزی و اکبر ترکی  در ابتدای این اعتراض با در دست داشتن نوشته های با این مضمون که "ملت ایران ما را نخواهد بخشید اگر این لایحه استعماری را تصویب کنیم"  با فریاد به این موضوع اعتراض کردند.

پس از این اعتراضات، جمع دیگری از نمایندگان به صف این نمایندگان پیوستند و خواستار مسکوت ماندن این لایحه شدند و  علی لاریجانی که ریاست جلسه را برعهده داشت اعلام کرد که دولت تقاضای مسکوت ماندن دو هفته ای این لایحه را نپذیرفت.

نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز وقتی برای ارائه گزارش این کمیسیون درباره این لایحه به پشت تریبون رفت از نمایندگان معترض خواست تا دقایقی تحمل کنند تا توضیحاتی ارائه کند.

وی خطاب به علی لاریجانی رئیس جلسه و نمایندگان گفت به دلیل اینکه این لایحه مغایر با اصل ۳ قانون اساسی است و موجبات سلطه بیگانگان بر کشور را فراهم می‌کند، کمیسیون این لایحه را رد کرد و از این رو  حتی گزارشی به صحن علنی پارلمان ارائه نشده است.

پس از توضیحات نقوی حسینی، حجت الاسلام نصرالله پژمان فر نماینده مشهد نیز با فریادهای خود در مقابل جایگاه هیئت رئیسه خواستار از دستور کار خارج شدن این لایحه شد.

پس از اینکه علی لاریجانی رئیس مجلس خواستار ادامه جلسه و بررسی این لایحه در صحن علنی شد، حسینعلی حاجی دلیگانی و چند نماینده با حضور در مقابل جایگاه هیئت رئیسه به اعتراضات خود ادامه دادند که کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس با حضور در جمع معترضان آنها آرام کرد.

برچسب‌ها:

نظر شما