شناسهٔ خبر: 144770 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

هشدار مرکل به نتانیاهو درمورد عواقب خروج آمریکا از توافق هسته‌ای

مرکل صدراعظم آلمان به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داده که درصورت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای کشورهای اروپایی حاضر در توافق به همراه ایران، روسیه و چین در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار خواهند گرفت.

به گزارش «نماینده» آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان معتقد است که بیرون آمدن ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران باعث ایجاد نفاق در غرب شده  و آمریکا و رژیم صهیونیستی را در مقابل آلمان، فرانسه و آلمان در کنار روسیه، چین و ایران قرار خواهد داد.

طبق گزارش منتشر شده روز سه شنبه آنگلا مرکل به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داده است که تصمیم آمریکا برای بیرون آمدن از توافق هسته‌ای خاورمیانه را وارد جنگ خواهد کرد.

در جریان دیدار دو طرف  در حاشیه اجلاس داووس رهبر آلمان به نخست‌وزیر اسرائیل گفت که خروج آمریکا از توافق همچنین باعث ایجاد اختلاف بین غرب شده و اسرائیل و آمریکا را در برابر المان، فرانسه، بریتانیا، روسیه، چین و ایران قرار خواهد داد.

مرکل در ادامه صحبت خود با نتانیاهو دراین باره گفته است : آیا می‌خواهی چنین اتفاقی بیافتد؟

مرکل همچنین به نتانیاهو گفته که المان، بریتانیا و فرانسه مخالف هرگونه تغییر مشخص و قابل توجه در توافق سال ۲۰۱۵ هستند.

شبکه ۱۰ اسرائیل به نقل از مرکل گفت: تغییر مسیر آمریکا در مورد توافق آینده تلاشهای دیپلماسی بین‌الملل را زیر سوال خواهد برد زیرا از این به بعد هیچ کشور دارای اختلاف با غرب تمایلی به امضاء توافق نخواهد داشت، و دلیلش این است که به پایبندی غرب به تعهداتش اطمینان نخواهند کرد.

نظر شما