شناسهٔ خبر: 144722 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا

نقوی حسینی:

کمیسیون ویژه «فضای مجازی» تشکیل می شود

سید حسین نقوی حسینی در حاشیه بازدید از سایت «نماینده» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: علی لاریجانی در جلسه غیر علنی امروز تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی را برای قانونگذاری در این زمینه پیشنهاد کرد.

به گزارش «نماینده»، سید حسین نقوی حسینی در مورد جلسه غیرعلنی مجلس گفت: با توجه به اهمیت فضای مجازی و تاثیری که بر حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور دارد، جلسه غیر علنی امروز تشکیل شد.
وی افزود: فضای مجازی امروز در حال جایگزینی به جای احزاب هستند،حزب ها و تشکل های سیاسی به شکل سنتی نمی توانند افکار عمومی را هدایت کنند و حتما باید در فضای مجازی کانال های پیام رسان خود را داشته باشند.
نماینده مردم ورامین در مجلس ادامه داد: با توجه به اهمیت فضای مجازی، شورای عالی فضای مجازی مطالعات گسترده ای را در این زمینه انجام داده که بتواند تصمیمات درستی اتخاذ کند، فضای مجازی فضایی نیست که بگوییم که از زندگی اجتماعی حذف شود در عین حال نمی توان این فضا را رها کرد و بگوییم فضای مجازی هر طور که می خواهد جامعه را جهت سازی کند.
نقوی حسینی خاطرنشان کرد: سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در این جلسه آثار، عواقب و پارامترهای فضای مجازی را توضیح داد و همچنین در مورد راهکارهایی که می توانیم در پیش بگیریم تا بیشتر از فضای مجازی استفاده و تا حد ممکن از تهدیدهایی که برای زندگی اجتماعی ما دارد جلوگیری کنیم، توضیحاتی عنوان کرد.
وی یکی از ضرورت های مدیریت فضای مجازی را قانون گذاری بیان کرد و یادآور شد: هنوز یک قانون جامع فضای مجازی نداریم و از این رو مجلس باید در این زمینه تصمیم بگیرد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درمورد پیشنهاد علی لاریجانی برای تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی در خانه ملت اظهار داشت: رییس مجلس شورای اسلامی در این جلسه غیر علنی پیشنهاد داد تا مجلس کمیسیون ویژه برای فضای مجازی تشکیل دهد و اهل فن در این کمیسیون عضو شوند و قانون گذاری لازم صورت گیرد.
وی تاکید کرد: ما باید شبکه ملی فضای مجازی را به شکلی سامان دهی کنیم که پیام رسانان داخلی را مورد حمایت قرار دهیم.
جلسه غیر علنی امروز مجلس شورای اسلامی با حضور ابوالحسن فیروز آبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی ومعاونانش در موضوع فضای مجازی برگزار شد.

نظر شما