شناسهٔ خبر: 144538 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

زیرمجموعه های وزارت راه به مسائل مطرح شده در مجلس توجه نکنند

آخوندی وزیر راه و شهرسازی با دفاع از انتصاب های انجام شده در زیرمجموعه های وزارت راه، گفت:در آستانه نوروز از همکاران خواهش می کنم تمام تلاش خود را برای فراهم کردن آسایش مردم به کار گرفته و به مسائل مطرح شده در مجلس توجه نکنند.

به گزارش «نماینده»، عباس آخوندی در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اظهار کرد:  باید بین مدیریت سیاسی و حرفه ای فرق قائل شویم سازمانها باید به صورت حرفه ای مدیریت کنیم. به خصوص در حمل ونقل دستگاههای جمعی و ملتی درگیر کار هستند، فضایی به وجود آوریم که بتوانیم به صورت جمعی کار کنیم.

وی با بیان این که خدمت آقای کشاورزیان ارادت دیرینه ای دارم، افزود: آخر کار باید بپذیریم که در ایران باید نهادهای حرفه ای مدیریت حرفه ای داشته باشند.

وی یادآور شد: معلوم نیست داستان تغییرات اتوبوسی در کشور چیست، باید قبول کنیم برخی سِمت ها، سِمت هایی هستند که در داخل حرفه بر اساس صلاحیت ها منصوب شوند و کادر تخصصی فنی این امید را داشته باشد که بتوانند بالا بیاید و بالاترین سمت های حرفه ای را در اختیار بگیرد.

وی بیان کرد: از اول این اعتقاد را داشتم که مدیریت ها به سمت حرفه ای شدن برود، افزود: الان بعد گذشت ۴۰ سال از انقلاب، اگر به هر دلیلی انتخاب ها سیاسی بود باید تلاش کنیم حرفه ای تر شود.

وی ادامه داد: ممکن است افراد تصورات مختلفی داشته باشند، اما بنده عمیقا به مدیریت حرفه ای پایبندم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که حدود ۳۸ سال است که در حوزه سیاسی کار کرده ام، گفت: عمیقا معتقدم باید مدیریت دستگاه تخصصی به صورت حرفه ای انجام شود.

آخوندی با یادآوری این که معاونان وزارت راه از قبل می شناختم و خیلی راحت با آنها کار می کنم، اظهار کرد: باید از اتفاقات درس بگیریم، حمل ونقل یک پدیده زنده است و میلیون ها نفر کنشگر دارد.

وی با بیان این که ۲۹ میلیون نفر در کشور گواهینامه دارند، افزود: اگر به دنبال افزایش بهره وری هستیم باید سیستمی نگاه کنیم که راهکار آن این است که مدیریت ها حرفه ای باشد نه سیاسی.

وی با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۳۵۰ هزار خودرو در کشور پلاک شده و حتما به همین تعداد گواهینامه صادر شده است، افزود: از رئیس جدید سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای می خواهم اصل دسترسی آزاد به اطلاعات را به عنوان اصلی ترین کار مورد توجه قرار دهد و از آن کوتاه نیاید. هوشمندسازی تمام سیستم ها نیز یکی از نیازمندی های این بخش است و امیدوارم این راه در پیش با سرعت بیشتری طی شود.

وزیر راه با تاکید بر این که هیچ فرآیندی نباید در وزارت راه پنهان باشد، اظهار کرد: در آستانه نوروز از همکاران خواهش می کنم تمام تلاش خود را برای فراهم کردن آسایش مردم به کار بگیرند. به مسائل مطرح شده در مجلس توجه نکنید و تمام سیستم های حمل ونقلی را برای نوروز آماده کنید.

آخوندی با اشاره به این که همه استان ها باید در آستانه نوروز جلسه کمیته ایمنی را تشکیل دهند، گفت: مسائل موجود نباید تاثیری روی همکاران داشته باشد و باید بتوانیم حمل و نقل سال ۹۹۷ را به بهترین وجه انجام دهیم.

نظر شما