شناسهٔ خبر: 144535 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

حزب الله مانعی در برابر تلاش‌های واشنگتن و تل آویو است‎

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: آمریکا تلاش می‌کند لبنان را زیر سلطه سیاست‌های اسرائیلی خود در آورد اما حزب الله مانعی در برابر واشنگتن و تل آویو به شمار می‌رود.

به گزارش «نماینده» به نقل از پایگاه خبری النشره، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنان خود در مراسمی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهراء (س) تصریح کرد: آمریکا تلاش می کند که لبنان به سیاست های اسرائیلی این کشور تن دهند اما حزب الله مانعی در برابر آمریکا و اسرائیل به شمار می رود که از هیچ تلاشی برای تجاوزگری علیه ما و متهم کردن ما و اعمال تحریم ها به اشکال مختلف فروگذار نکرده است. واشنگتن به ما تعدی می کند زیرا ما به اسرائیلی کردنِ لبنان نه می گوییم و مخالفت طرح های دنباله روی از واشنگتن هستیم و معادله ارتش و مردم و مقاومت را برای قدرت لبنان تثبیت کردیم.

شیخ نعیم قاسم درباره انتخابات پارلمانی آینده لبنان نیز گفت: ما با اشغالگری مقابله می کنیم و برای نمایندگی کردن ملت خود وارد انتخابات می شویم اما آمریکا در این انتخابات برای کاستن از تعداد نمایندگان ما و جمع کردن تشکل ها و نیروهای دارای اختلاف نظر سیاسی با ما دخالت می کند تا از این طریق در مقابله با آمریکا محاصره شویم اما واشنگتن شکست خورده و می خورد و امکان بازگشت به گذشته نیست زیرا حزب الله ستون استوار لبنان مدرن است و لبنان بدون این ستون استوار نمی تواند قوی و باثبات باشد. این ستون استوار  بخشی لاینفک از ساختارسازی نهادها و ترسیم آینده و تحکیم استقلال لبنان و جلوگیری از اشغالگری است.

وی افزود: ما از لبنان با بسیج و آمادگی برای باقی ماندن موازنه وحشت و مقابله به هرگونه تجاوزگری اسرائیل محافظت می کنیم و لحظه ای از آمادگی خود دست نخواهیم کشید زیرا این تنها رویکرد درست است تا جلوی اسرائیل را از هرگونه تجاوزگری به لبنان بگیریم؛ لذا اگر تجاوزی انجام دهد، ما در کمین او نشسته ایم.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان همچنین خواستار بیشترین مشارکت در انتخابات پارلمانی شد.

نظر شما