شناسهٔ خبر: 142217 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

پلیس با تجمعات غیرقانونی برخورد می‌کند

اشتری رئیس پلیس کشور گفت: نیروی انتظامی با هر حرکتی که غیرقانونی و بدون مجوز باشد برخورد خواهد کرد و از شکل‌گیری تجمعات این‌چنینی ممانعت به‌عمل می‌آورد.

به گزارش «نماینده»، سردار حسین اشتری در حاشیه همایش فرماندهان پلیس پایتخت با اشاره به اقدامات انجام‌شده توسط پلیس تهران بزرگ اظهار کرد: خوشبختانه آمارها و گزارش‌های موجود حاکی از اقدامات خوبی است که توسط پلیس پایتخت انجام شده است و براساس این آمارها شاهدیم که برخورد با جرائم خشن و شناسایی مجرمین افزایش داشته و در عین حال وقوع جرائم نیز کاهش یافته است.

رئیس پلیس کشور با بیان اینکه در سال جاری تلفات تصادفات درون‌شهری در تهران بزرگ ۱۱ درصد کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: افتخار ما در نیروی انتظامی این است که خدمت مردم باشیم تا با تلاش‌های خود بتوانیم نظم و آسایش بیشتری را برای مردم فراهم کنیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در خصوص رویکرد پلیس در مواجهه با مردمی که برای احقاق حقوقشان تجمع می‌کنند، گفت: پلیس با هر حرکت غیرقانونی و بدون مجوز برخورد خواهد کرد و از شکل‌گیری تجمعات غیرقانونی ممانعت می‌کند ولی در خصوص تجمعات اخیری که از سوی برخی مالباختگان مؤسسات مالی و اعتباری شکل گرفته بود، سعی کردیم ضمن رعایت قانون برای جلوگیری از شکل‌گیری این تجمعات، با بهترین برخورد از سوی مأموران‌مان این تجمعات را مدیریت کنیم.

اشتری افزود: نیروی انتظامی تلاش دارد در صورت بروز تجمعات این‌چنینی با صحبت و مذاکره‌ با تجمع‌کنندگان و به میدان آوردن مدیران مسئول از هرگونه تنش در مواجهه با مردم پرهیز کند.

وی در پاسخ به سؤال دیگر تسنیم درباره چالش‌های پلیس در شهر تهران گفت: خوشبختانه وضعیت امنیتی ما در شهر تهران بسیار خوب است و در خصوص برخی موضوعات اجتماعی که موجبات سلب آسایش مردم در برخی محلات را به‌دنبال داشته، طرح‌هایی برای برخورد با مخلان نظم و امنیت اجرا کردیم.

رئیس پلیس کشور اضافه کرد: ما براساس مطالبات مردم ورود خواهیم کرد و هرگونه شکایت از افراد یا گروه‌ها از سوی مردم را در اسرع وقت بررسی خواهیم کرد.

سردار اشتری در پایان با تأکید بر اینکه پلیس مشکل خاصی در تهران ندارد از حل مشکل ترافیک با اهتمام نیروی انتظامی و مسئولین مربوطه خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا با همکاری مردم و پلیس کوچک مشکلات موجود نیز حل شود.

نظر شما