شناسهٔ خبر: 137885 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: هفته نامه نماینده

گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری مشهد کیست؟

در گوشی

هفته نامه «نماینده» شنیده می‌شود منتخبان اصلاح‌طلب شورای پنجم برای شهرداری تهران به پنج گزینه دست یافته‌اند. محمدعلی نجفی، محمود حجتی، حسین مرعشی، حبیب‌الله بی‌طرف و محسن هاشمی پنج گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران هستند.

محمدعلی نجفی و محسن هاشمی از سوی حزب کارگزاران، محمود حجتی از سوی حزب اتحاد ملت و حبیب‌الله بی‌طرف از سوی نزدیکان رئیس دولت اصلاحات برای مدیریت شهر تهران کاندیدا شده‌اند. البته گفته می‌شود حسین مرعشی و بی‌طرف عدم تمایل خود را برای حضور در بین گزینه‌های اصلی اعلام کرده‌اند و بر اساس آخرین رایزنی‌ها شهردار شدن محسن هاشمی نیز منتفی شده و از او خواسته شده رئیس شورا شود.

رقابت بین دو گزینه (محمدعلی نجفی و محمود حجتی) شکل گرفته است. دولتی‌ها بر حضور حجتی در دولت آینده تأکید دارند و درعین‌حال اکثر اعضاء شورا (اتحاد ملت) خواهان شهردار شدن او هستند. از حجتی به‌عنوان گزینه احتمالی وزارت نیرو در دولت آینده هم نام برده می‌شود.

محسن مهرعلیزاده نیز که پیش‌ازاین نام او به‌عنوان گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران مطرح می‌شد پس از پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای مشهد گزینه آن‌ها برای شهرداری مشهد شده است.

 گفته می‌شود شانس او برای تصدی این سمت بالا رفته و چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب نیز از انتخاب او به‌عنوان شهردار آینده مشهد استقبال کرده‌اند.

نظر شما