شناسهٔ خبر: 136553 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

سناتور ارشد آمریکایی خواستار اخراج سفیر ترکیه شد

اتحادیه اروپا یک سناتور ارشد آمریکایی که نقش مهمی در سیاست خارجی کنگره دارد، خواستار احراج سفیر ترکیه پس از درگیری خشونت آمیز بین معترضان و نیروهای امنیتی ترکیه در واشنگتن شده است.

به گزارش «نماینده» به نقل از رویترز، پس از آنکه در جریان سفر رجب طیب اردوغان به واشنگتن و دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید، تعدادی از معترضان با نیروهای امنیتی ترکیه و گارد محافظت اردوغان درگیر شدند، جان مک کین سناتور ارشد آمریکایی خواستار اخراج سفیر ترکیه شده است.

وی در مصاحبه با ام اس ان بی سی تصریح تاکید کرد: ما باید سفیرشان را از آمریکا اخراج کنیم... این نوع اقدامات نمی تواند از نظر دیپلماتیک بی پاسخ بماند.

اختلاف میان کردها و دولت ترکیه این بار در آمریکا و مقابل سفارت ترکیه در واشنگتن نمایان شد. نیروهای امنیتی ترکیه به سمت کردهای مقیم آمریکا ک مقابل سفارت ترکیه تجمع کرده بودند حمله کرده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

شدت این درگیری به حدی بود که پلیس آمریکا به سختی توانست طرفین را متفرق کند. این درگیری درحالی رخ داد که رئیس‌جمهوری ترکیه شب گذشته برای نخستین بار با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود در کاخ سفید دیدار کرد.

نظر شما