شناسهٔ خبر: 135652 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

مناظره در دنیا به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود/درخواست روحانی برای تجدیدنظر در مصوبه امروز

حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی روحانی از تصمیم وی برای تجدید نظر در مصوبه امروز کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات درخصوص عدم پخش مناظره‌های تلویزیونی شد.

به گزارش «نماینده»، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور در مطلبی که در کانال خود منتشر کرده به نقل از رئیس‌جمهور نوشته است که آقای روحانی خواستار  تجدید نظر در مصوبه امروز کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات شده است.

وی با بیان اشاره به تقاضای روحانی برای تجدید نظر در مصوبه امروز کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات نوشته است:‌ برگزاری و پخش مناظره‌های انتخاباتی در کشورهای مختلف به گونه‌های متفاوتی انجام می‌شود. در جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۷۶ مناظره میان داوطلبان به صورت پخش تلویزیونی برگزار شد. در سال ۱۳۸۴ مناظره میان کارشناسان مرتبط با داوطلبان با یکدیگر مناظره کردند و در سال ۱۳۸۸  مناظره یک به یک زنده تجربه شد. سال ۱۳۹۲ مناظره، مصاحبه دسته جمعی زنده طراحی و اجرا شد. عده‌ای با جمع‌بندی تمام این تجربیات معتقد به اعمال نظارت بیشتر بر مناظره‌ها شدند و ظاهرا این نظر در کمیسیون تبلیغات رأی بیشتری آورده و ضبطی بودن مناظره ها تصویب شده است. رئیس‌جمهور در حین برگزاری جلسه با نخبگان استان فارس از این تصمیم مطلع شدند و در سخنرانی خود با صراحت تقاضای بازنگری این مصوبه را مطرح کردند.

نظر شما