نمایش همه
 • کریم حسینی دیروز ۱۳:۳۸

  خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

  سید کریم حسینی

  رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

 • پیرهادی ۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۱۰:۵۰

  فلسفه حج، تعطیل‌بردار نیست

  محسن پیرهادی

  پیام روز گذشته مقام معظم رهبری به مناسبت حج، منشور مقاومت نهضت جهانی اسلام است. تبیین چند ساحت از ابعاد متعدد این پیام، نیاز امروز ماست و راهگشا خواهد بود.

 • محمدحسن آصفری در حاشیه بازدید از سایت «نماینده» ۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۰۸:۴۰

  تقویت نظارت برای کمک به دولت

  محمدحسن آصفری

  مجلس درخصوص بررسی وزیران پیشنهادی دولت‌ سیزدهم چشم بسته نخواهد بود؛ بنابراین نمایندگان برای روی کارآمدن دولت قوی به‌هیچ‌وجه اغماض نخواهند کرد.

 • عباس زاده مشکینی ۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۱۲:۰۰

  امید به حرکت رو به‌ جلو در دستگاه قضا

  محمود عباس‌ زاده

  آقای محسنی اژه‌ ای ۱۰ فرمان برای بهبود عملکرد قوه قضاییه صادر کرد. ایشان از نیروهای سابق قوه قضاییه است و اکنون‌که در رأس این قوه قرار گرفته، امید فراوان می‌رود که حرکت رو به‌ جلو و اصلاح در قوه قضاییه با سرعت، کیفیت و کمیت بیشتر ادامه پیدا کند.

 • فداحسین مالکی.jpg ۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۵:۲۲

  دو نگاه درباره نظرخواهی رئیسی از منتقدان

  فداحسین مالکی

  اگر جریان‌های فکری متفاوت و معارض با رئیس‌جمهور منتخب بخشی از مدیریت میدانی کشور را در دست بگیرند ممکن است سیاست‌های دولت جدید را اجرایی نکنند.اما در هر حال یک بعد تصمیم و نگاه رئیس دولت جدید، این است که به خارج از کشور پیام همگرایی و وحدت ارسال می‌کند.

 • پیرهادی ۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۰:۰۱

  به این سادگی نیست!

  محسن پیرهادی

  سؤال خیلی‌ها این است که وزارت نیرو اگر نمی‌تواند برق موردنیاز مردم را به‌اندازه کافی تأمین کند، آیا حتی توان اعلام جدول دقیق و شفافی برای اعلام خاموشی‌ها را ندارد که هم خود دقیقا به آن پایبند باشد و هم مردم تکلیفشان را بدانند.

 • انبارلویی ۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۱۲:۳۸

  مأموریت فوری رئیس‌جمهور منتخب

  محمدکاظم انبارلویی

  ابلاغ سند چشم‌انداز ۲۰ساله جمهوری اسلامی در زمان و شرایطی صورت گرفت که ضدانقلاب و استکبار جهانی برای سرنگونی نظام روزشماری و برای براندازی در اندازه سخت و نرم برنامه‌ریزی می‌کردند.

 • عبدالله گنجی ۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۱۱:۲۲

  نظام دینی و قدرت‌خواهی عرفی

  عبدالله گنجی

  اکنون که به سمت شروع کار دولت جدید می‌رویم بسیار می‌شنویم که فلان فرد در حال لابی و رایزنی برای مسئولیت است و راه‌های مختلفی را برای دیده شدن طی می‌کند. از سوی دیگر در انتخابات مختلف تنش، دلخوری، احساس تضییع حق و... در بخشی از نخبگان قدرت مشهود و ملموس است

 • وحیدی ۱۴۰۰-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۷

  توحش تاریخی یا جهالت مدرن!

  محمد وحیدی

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به نقض فاحش حقوق کودکان و حقوق اولیه انسانی در جوامع غربی پرداخت.

 • حسین شریعتمداری ۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۱:۰۶

  حماسه‌ای بزرگ در میانه یک نامعادله!

  حسین شریعتمداری

  نزدیک به دو سال قبل از انتخابات ۱۴۰۰ ائتلاف دشمنان اسلام و انقلاب شکل گرفته بود. مقامات و رسانه‌های آمریکایی، اروپایی، صهیونیستی، رسانه‌های اجاره‌ای برخی از کشورهای عربی و شماری از دولت‌های منطقه، گروه‌ها و احزاب ضدانقلاب و فراری و دنباله‌های داخلی آنها و ... به صحنه آمده و علیه انتخابات ۱۴۰۰ تبلیغات گسترده‌ای را تدارک دیدند

 • محمدکاظم انبارلویی431 ۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۰۸:۴۳

  به بهانه شهادت شهید بهشتی

  محمدکاظم انبارلویی

  شهید بهشتی یک فقیه ، یک فیلسوف و یک سیاستمدار برجسته بود و حداقل به سه زبان زنده دنیا سخن می‌گفت. او بنیانگذار حزب جمهوری اسلامی و نخستین روزهای پیروزی انقلاب بود تا امر سازماندهی نیروهای انقلاب را زیر یک سقف گفت‌وگو ملی جمع کند.

 • قاضی زاده هاشمی ۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۱۱:۱۸

  دولت منتخب را برای تحقق تمدن نوین اسلامی یاری کنیم

  سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی

  در گام دوم انقلاب، حضور دولت انقلابیِ منتخب مردم در کنار مجلس انقلابی می تواند همراه با مشارکت مردم، زمینه ساز تمدن نوین اسلامی باشد

 • پیرهادی ۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۱۱:۱۲

  اشک قلم را درآوردید

  محسن پیرهادی

  هفته‌ای که گذشت، خبر فوت دو خبرنگار خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا در پی حادثه رانندگی، دل همه مردم ایران و به‌ویژه خانواده پویا و پرتلاش رسانه را به درد آورد. به‌عنوان عضوی از خانواده رسانه، این ضایعه دردناک را به خانواده‌های یاسینی و کریمی و به اهالی رسانه و خبر تسلیت می‌گویم و بر این باورم که از این ماجرا به‌راحتی نمی‌توان گذشت.

 • حسینعلی شهریاری/1 ۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۰۸:۲۷

  تزریق امید

  حسینعلی شهریاری

  روز جمعه مقام معظم رهبری، اولین دوز واکسن کرونای تولید داخل را دریافت کردند. ایشان از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا تأکید داشتند واکسن تولید داخل تزریق خواهند کرد و باوجوداین‌که براساس دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان در سن تزریق واکسن بودند، صبر کردند تا واکسن ایرانی تزریق کنند.

 • کاظم انبارلویی ۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۰:۲۲

  پیش به سوی اجرای عدالت

  محمدکاظم انبارلویی

  ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ میلیون‌ها ایرانی پای صندوق‌ رأی آمدند تا یک قاضی عادل، یک مجتهد حوزه، یک دانش‌آموخته دانشگاه و یک سیاستمدار برجسته را برای نوسازی نظام اجرایی کشور برگزینند.

 • حسین شریعتمداری ۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۱۰:۴۷

  آقای روحانی! این یکی دیگر فروشی نیست!

  حسین شریعتمداری

  متاسفانه یک نمونه از دستاوردهایی که آقای روحانی به آنها اشاره کرد واقعیت ندارد

 • نوباوه.jpg ۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۰۸:۳۴

  یقینا «خیر» است

  بیژن نوباوه

  نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

 • عبدالله گنجی ۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۲:۳۹

  انتخابات ۱۴۰۰ را چگونه بفهمیم؟

  عبدالله گنجی

  انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ ایران به تعبیر اهل جبهه در میانه آتش برگزار شد.

 • میرتاج الدینی ۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۲:۲۶

  دولت آینده جبران کند

  سید محمدرضا میرتاج‌الدینی

  انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

 • محمدکاظم انبارلویی431 ۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۰:۵۷

  سه پیام از یک روز تاریخی

  محمدکاظم انبارلویی

  ۲۸ خرداد روزی است که درتاریخ ملت ایران به عنوان یک نقطه عطف در ظهور مردم‌سالاری دینی باقی خواهد ماند.در بسیاری از شعب رأی‌گیری مردم ۲ ساعت مانده به ساعت اخذ رأی آمده بودند. گویی در یک عملیات سخت علیه توطئه‌های دشمن می‌خواستند شرکت کنند.

 • محسن پیرهادی431 ۱۴۰۰-۰۳-۲۷ ۱۱:۱۲

  حق تعیین سرنوشت

  محسن پیرهادی

  کشور ما روزهای حساس و دشوار زیادی به خود دیده و سال‌هاست که از گردنه‌ها، یک‌به‌یک عبور کرده است. اینک در آستانه دوره سیزدهم انتخابات ریاست‌جمهوری و ششم شوراهای شهر و روستا، نگاه همگان به رأی و نظر ملت ایران است.

 • جوکار ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۵:۱۳

  انتخابی هوشمندانه

  محمدصالح جوکار

  در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

 • عباس زاده مشکینی ۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۵:۴۷

  حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

  محمود عباس‌ زاده‌ مشکینی

  جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک برمبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

 • حسین شریعتمداری ۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۵:۳۹

  این هشدار را جدی بگیرید!

  حسین شریعتمداری

  در صورتی که هر ۵ نامزد جریان انقلاب تا پایان در انتخابات حضور داشته باشند, خطای بزرگی صورت گرفته است

 • سلیمی ۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۵:۱۰

  جلوه‌ اقتدار ملی

  علیرضا سلیمی

  درباره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

 • محمدکاظم انبارلویی431 ۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۵:۰۴

  رویکرد تغییر با گفتمان تحول

  محمدکاظم انبارلویی

  مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی فرمودند: «نیاز امروز ما تحول است ، راه ایجاد تحول ، تشکیل یک دولت معتقد به تحول و معتقد به عنصر تحول‌آفرینی یعنی عنصر جوان، نخبه، مؤمن، انقلابی و ... تحول ممکن است.»

 • خاندوزی ۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۰۹:۵۳

  ضرورت تغییر شکل‌گیری مجامع استانی شرکت‌ های سرمایه‌ گذاری سهام‌ عدالت

  سید احسان خاندوزی

   یکی از مهم‌ترین اهداف طرح سهام‌ عدالت، گسترش سرمایه‌های پایه بین اقشار مختلف به‌ویژه طبقات متوسط و محروم جامعه و افزایش مشارکت‌اقتصادی و توان تصمیم‌گیری اقتصادی آحاد جامعه‌ایرانی بوده‌است.

 • کاظم انبارلویی ۱۴۰۰-۰۳-۱۷ ۱۰:۱۴

  مناظره و چند نکته

  محمدکاظم انبارلویی

  صدا و سیما به نمایندگی از افکار عمومی مباحث مربوط به نخستین مناظره را به مسائل اقتصادی و طرح مطالبات معیشتی مردم اختصاص داد. سؤالات مهمی که هر کدام بخشی از بروز مشکلات اقتصادی کشور را واتاب می‌داد و نامزدها را در یک شرایط برابر چهره به چهره مردم قرار می‌داد.

 • عباس مقتدایی 4 ۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۱۳:۳۲

  حضور گسترده مردم؛ ابزار اعمال اقتدار کشور

  عباس مقتدایی

  اصل سوم قانون اساسی بالاترین حد پیشرفت چه در عرصه‌های معنوی و چه در عرصه‌های مادی و حوزه‌های گوناگون فرهنگی و اقتصادی و سیاسی را برای مردم پیش بینی کرده است. دو مورد از بندهای این اصل، به روابط نظام اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی باز می‌گردد که مشخصاً طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب و تنظیم سیاست خارجی کشور براساس معیارهای اسلامی از جمله این موارد است.

 • انبارلویی ۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۱۳:۰۷

  سه کلمه درباره انتخابات ۱۴۰۰

  محمدکاظم انبارلویی

  از پیامبر اکرم (ص) در کتب روایی ما دو رهنمود به انتخاب‌کنندگان و انتخاب شوندگان در حکمرانی خوب به یادگار مانده است.