نمایش همه
 • خلفی زاده دیروز ۰۹:۳۷

  انحلال شورا با پیمانکاری شهرداری ها برای دولت

  مرتضی خلفی‌زاده

  به‌جز بخش خصوصی و تعاونی‌ها، همه سازمان‌های اجرایی حتی شهرداری‌ها مکلف هستند درآمد خود را به خزانه دولت واریز کنند؛ این یعنی انحلال شوراها.

 • علی گل‌مرادی ۱۳۹۵-۱۰-۳۰ ۱۰:۴۵

  ضرورت تمرکز مدیریت انرژی به خروج از خام فروشی

  علی گلمرادی

  موضوعی که در حوزۀ مدیریت اجرایی بخش انرژی باید در اولویت باشد، در واقع خروج از خام‌فروشی در بخش نفت و گاز و صنایع پتروشیمی است.

 • رضیان ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۰:۲۹

  نگرانی فعالان صنعتی از رکود اقتصادی کشور

  عبدالله رضیان

  متأسفانه امروز تمامی نقاط ایران با مشکل رکود مواجه است. این مسئله که از یک­سو منجر به خوابیدن بازار فروش و کاهش توان اقتصادی مردم شده است، موجب شده تا رکود اقتصادی اثرات سوء خود را در همۀ عرصه­ های اقتصادی کشور بگذارد.

 • ترقی 43 ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۰:۲۶

  ظلمی که به هاشمی در مجلس ششم روا شد

  حمیدرضا ترقی

  در مجلس ششم همین جریانی که هم اکنون از او حمایت می‌کنند در آن مقطع بر ایشان فشارهای زیادی وارد  کردند و  حتی کتاب‌های مختلف نگاشتند و به آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی لقب عالیجناب سرخ‌پوش را دادند.

 • قیمت دلار ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۵:۱۲

  افزایش نرخ ارز به ۴۵۰۰ تومان در سال آینده

  افزایش نرخ ارز برای دولت یک چاقوی دو لبه است که یک لبه آن باعث افزایش انتقادات به دولت و لبه دیگر باعث افزایش منابع دولتی می شود.

 • طاهرخانی ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۰:۵۲

  نقش  تاثیر گذار علوم جدید در صنعت

  بهمن طاهرخانی

  اگر بتوانیم در سیستم صنعت، اقتصاد و کشاورزی کشور از علوم و فنون جدید و پیشرو استفاده کنیم، به همان نسبت می‌توانیم در عرصه‌های رقابت بین‌المللی حضور مؤثر داشته باشیم.

 • اکرمی/* ۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۹:۲۵

  مبارزات انقلابی هاشمی در بستر حوزه علمیه

  سیدرضا اکرمی

  کارنامه ۶۰ ساله مبارزاتی مرحوم هاشمی رفسنجانی نشان می‌دهد که وی در راه انقلاب چه در دوران مبارزات و چه بعد از انقلاب زحمات زیادی متحمل شد و هیچ‌کس منکر آن نیست.

 • محجوب43 ۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۱:۳۳

  هیچ‌ دوره‌ای تا این اندازه تبعیض در کشور نداشته‌ایم

  علی‌رضا محجوب

  نرخ مسکن و زمین در کلان‌شهرها به اندازه‌ای است که گاهی با فروش یک ساختمان در شهر تهران می‌توان صد روستا خرید. از این‌روست که می‌گویم هیچ‌گاه تا این اندازه بی‌عدالتی و تبعیضی که امروز شاهد آن هستیم را نداشته‌ایم.

 • همایون هاشمی/43 ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۰:۰۴

  گشایش در حوزۀ سلامت؛ با اتکا به بیمه‌ها

  همایون هاشمی

  طرح‌های تحولی حوزه سلامت اصالتاً در کشورهای پیشرفته مبتنی بر بیمه است، نه بر اساس بودجۀ جاری کشورها. ما وقتی در حوزه سلامت موفق خواهیم شد که نظام‌های بیمه‌ای کشورمان درست باشد.

 • سجادی/ ۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۴:۲۹

  چرا در انتخابات شوراها بر لیست واحد تاکید می شود؟

  سید کمال الدین سجادی

  اصول‌گرایان باید در شوراها از ائتلاف واحد حمایت کنند تا فهرست واحد آنها در مقابل سازمان‌های رأی اصلاح‌طلبان پیروز شود.

 • معصومه آقاپور43 ۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۰۹:۴۸

  تجارت بین‌الملل، تضمین کننده رشد اقتصادی است

  معصومه آقاپورعلیشاهی

    با توجه به شرایطی که امروزه ایران در غرب آسیا و جهان دارد، خواسته یا ناخواسته تا سال ۲۰۲۰م. باید شاهد رشد اقتصادی باشد. تضمین اصلی این رشد اقتصادی، داشتن تجارت بین‌الملل است.

 • شاکری ۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۰۹:۱۶

  «برجام» چه دستاوردهایی برای مردم تهران داشت؟

  مجتبی شاکری

  ۵۰ درصد هزینه مترو باید از سوی دولت پرداخت شود اما او این هزینه را نمی‌دهد و به‌عبارتی به تعهد خود عمل نمی‌کند؛ جالب آنجاست که حقوق شهروندی توسط دولت (رونمایی کننده)، نقض می‌شود.

 • زاکانی ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۴:۱۳

  دوقطبی فریب

  علیرضا زاکانی

  نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم برای دولتی که دستش در حوزه اقتصاد و معیشت مردم خالی است، شائبه تبلیغاتی بودن این اقدامات برای ایجاد دوقطبی فریب همسو با نقشه راه دشمن به جای پاسخگویی در قبال کارنامه دولت را تقویت می کند

 • سعید صدرائیان ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۰:۴۵

  . . . متحد جان‌های مردان خداست!

  سعید صدراییان

  طنین نوای اتحاد در جریان انقلابی مهم‌ترین صدایی است که این روزها در جامعه سیاسی کشور شنیده می‌شود. صدایی آن‌قدر بلند که فریادهای تخریبی علیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب چونان خارهای مسیر حرکتی مهم، کمتر توجهی را به خود جلب می‌کند

 • اکبر ترکی ۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۳

  لزوم اعمال مدیریت صحیح بر منابع طرح تحول سلامت

  اکبر ترکی

  این طرح علی‌رغم محاسن متعدد، با نابسامانی‌ها و عیوبی مواجه بود که تا کنون نیز رفع نشده است؛ به همین دلیل در برنامه و خصوصاً بودجه ۹۶، این چالش‌ها کماکان وجود دارد.

 • جواد منصوری ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۹

  «دشمن» برای انتخابات ۹۶ هم برنامه‌ریزی می‌کند

  جواد منصوری

  آنچه باید مورد توجه قرار گیرد آن است «دشمنان هنوز برای انتخابات ۹۶ برنامه‌ریزی می‌کنند، تصور آنها این است که مشکلات اقتصادی سال‌های اخیر می‌تواند تبدیل به یک تغییرات سیاسی و اجتماعی شود.»

 • عباس آخوندی ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۶:۴۲

  تمام دلایل ناکارآمدی وزیر راه

  بررسی وعده‌های تاریخی عباس آخوندی در اولین نطق بهارستانی برای گرفتن رای اعتماد مجلس، عدم تحقق بخش عمده این وعده‌ها را نشان می دهد.

 • محمدرضا منصوری ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۰۹:۲۹

  فقدان مدیریت، حلقه مفقوده تولید و صنعت

  محمدرضا منصوری

  در حقیقت عدم تکنولوژی روز دنیا، فقدان مدیریت توانمند و کارآمد و همچنین نبود نیروی متخصص و کارآفرین، حلقه مفقوده تولید در کشور و بزرگترین چالش پیش‌روی تولیدکنندگان به‌شمار می‌رود.

 • زهره الهیان43 ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۰۹:۴۴

  استفاده از دیپلماسی عمومی برای انزوای آمریکا

  زهره الهیان

  وزارت امورخارجه باید با استفاده از دیپلماسی رسانه‌ای بدعهدی آمریکا را به گوش سایر کشورها برساند تا این کشور در مجامع بین‌المللی منزوی شود، البته ایران باید از راه‌کارهای حقوقی هم در برخورد با آمریکا به علت نقض برجام بهره ببرد.

 • احمد همتی ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۳:۲۷

  «اقتصاد مقاومتی» تنها مسیر دستیابی به توسعه

  احمد همتی

  وقتی اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار می‌گیرد معنایش این است که ایران باید در تمامی تولیدات و صنایع روی پای خودش بایستد. این یک مسیر عادی برای توسعه است؛ حتی کشورهای توسعه‌یافته نیز همین مسیر را طی کرده‌اند.

 • برق43 ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۳:۳۷

  رد پای هکرهای روس به شبکه برق ایالت «ورمونت» می رسد

  آمریکایی ها بعد از طرح اتهاماتی مبنی بر دخالت سایبری روس ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در ادعایی جدید از نفوذ هکرهای روسی به سیستم برق یکی از ایالت های شرقی این کشور، سخن می گویند.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۰:۰۴

  جبهه مردمی نیروهای انقلاب، آغازی برای یک پایان

  محمدمهدی رحیمی

  بی‌راه نیست که حرکت اخیر انقلابیون را آغازی برای یک «پایان» نام نهاد. پایان دولتی که اگر چه شعارش تدبیر بود و نمادش کلید، اما آنچه در این سال‌ها از اعتدالیون دیده شد، همه چیز بود الا تدبیر و کیاست.

 • کوشکی ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۱۵:۳۴

  ضرورت واکاوی فتنه ۸۸

  محمدصادق کوشکی

  در فتنه سال ۸۸، دشمنان نظام با طراحی‌های پیچیده قبلی، صحنه‌ای را آماده کردند تا از آن طریق، تجربه انقلاب‌های رنگی را در ایران تکرار کنند.

 • مهدی شیخ ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۱:۰۰

  فرهنگ دغدغه افراد حساس به سرنوشت کشور و انقلاب

  حجت‌الاسلام مهدی شیخ

  در حال حاضر یکی از مهم‌ترین موضوعات مطرح در کشورمان که در افراد حساس به سرنوشت کشور و انقلاب دغدغه و حساسیت ایجاد کرده است، مسئله «فرهنگ» است.

 • شاهچراغ ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۰:۳۵

  شاهچراغ در محاصره تجارت‌خانه‌ها

  قلب بافت تاریخی شهر شیراز و اطراف حرم شاهچراغ را مجتمع‌های تجاری فراگرفته است مجتمع‌هایی که به جای خانه‌های تاریخی ساخته شدند و اجناس خارجی می فروشند.

 • عشرت شایق ۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۰۹:۳۱

  اقدام در برابر آمریکا نیازمند قاطعیت

  عشرت شایق

  انتظار بجا و معقول مردم از نمایندگان خود در مجلس، اتخاذ مواضع صریح و قاطع در قبال گفتار و رفتار توهین‌آمیز مقامات و سیاستمداران سایر کشورهاست.

 • الماسی ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۹:۵۲

  «بیکاری» نخستین مسئله در بحران های اقتصادی

  سکینه الماسی

  با توجه به اینکه نخستین مسئله از 5 بحران اقتصادی کشور، بیکاری است؛ نگاه ویژه تمامی نمایندگان مجلس و مسئولین بر رفع این معضل متمرکز شده است و این روند مثبت ادامه خواهد داشت.

 • آرین منش ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۴:۳۸

  مشکلی اصلی تحزب، عدم حمایت مسئولان است

  محمدجواد آرین‌منش

  نکته ای که باید مورد اهمیت قرار گیرد موضوع «تحزب‌گرایی» است. براین باورم مشکلی اصلی تحزب در کشور، عدم حمایت مسئولان از فعالیت‌های حزبی است.

 • احمد بیگدلی ۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۰:۵۳

  هزینه‌های دولت، مانع دستیابی به رشد اقتصادی

  احمد بیگدلی

  گرفتاری دولت در حجم زیاد هزینه‌های جاری به‌عنوان مثال، ۹۲ درصد کل بودجۀ کشور در سال ۹۵ بودجۀ جاری بوده و این بدان معناست که دولت باید با مدیریت ۸ درصد باقی‌مانده کل بودجه، برای توسعه کشور برنامه‌ریزی نماید.

 • قدیری ابیانه ۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۱:۲۰

  تبدیل تدریجی انگلستان از بریتانیای کبیر به صغیر

  محمد حسن قدیری ابیانه

  امروز انگلستان از بریتانیای کبیر به بریتانیای صغیر تبدیل شده است؛ امروز هم در آمریکا و هم در انگلستان موج تجزیه‌طلبی رو به گسترش است. آمریکا در حال دچار شدن به چنین وضعیتی است؛ بنابراین هر دو کشور در بحران قرار دارند.