نمایش همه
 • ثمانه اکوان ۱۳۹۸-۰۵-۲۴ ۲۰:۱۸

  تدوین قواعد اخلاقی ؛ راهی برای افزایش اعتماد عمومی به نهاد قانون‌گذاری

  مجلس شورای اسلامی به‌صورت جدی‌تر و هوشمندانه‌تری به فکر تعیین قواعد رفتاری و اخلاقی کسانی باشد که قرار است به‌عنوان «نماینده مردم» در خانه ملت حضور داشته باشند.

 • علی صدری‌نیا ۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۱۵:۰۴

  چند نکته مهم درباره جوانگرایی در مجلس

  علی صدری‌نیا

  پیشنهاد می‌کنم هر کسی یا کسانی که در حال طراحی ساز و کارهای انتخاباتی هستند، حداقل چند نکته را درباره به کارگیری جوانان در نظر بگیرند تا ماجرای انتخاباتهای گذشته تکرار نشود

 • علیرضا رحمانی ۱۳۹۸-۰۴-۲۹ ۰۹:۳۱

  آقای وزیر؛ دیوار حاشا بلند نیست

  علیرضا رحمانی

  اعتراف غیرقابل‌انکار آذری‌جهرمی در نشست سوییس -که فایل ویدئویی کامل آن در رسانه‌ها موجود است- برملاکنندۀ پشت پردۀ اقدامات و مواضعی بود که وی بارها در مجامع رسمی و فضای مجازی بر آن تأکید می‌کرد.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۸-۰۴-۲۹ ۰۹:۲۹

  اگر مجلس غفلت کند...

  امیر ابراهیم رسولی

  وقتی نماینده‌ای در مجلس جهرمی را مبلغ و مروج ۲۰۳۰ معرفی می‌کند رسانه‌ها وظیفه دارند آن را پیگیری کنند و هرگونه کوتاهی نه‌تنها قابل گذشت نیست؛ بلکه موجب خسران برای نظام و انقلاب خواهد بود و درعین‌حال وزیر ارتباطات باید نسبت به این شبهات و اظهارات پاسخگوی خانه ملت و رسانه‌ها باشد و سکوت وی خود اثبات‌کنندۀ برخی موضوعات تلقی خواهد شد.

 • مهدی محمدی ۱۳۹۸-۰۴-۲۲ ۱۴:۴۸

  چرا ترامپ به برجام علاقه‌مند شده؟

  مهدی محمدی

  از دید آمریکا برجام هرگز ابزاری برای کاهش تحریم علیه ایران نبوده، بلکه به تعبیری که در همان ماه‌های اول پس از توافق مطرح شد ابزاری برای جلوگیری از پاسخ هسته‌ای ایران به تداوم تحریم‌ها بوده است.

 • مجتبی ذوالنور ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۱:۴۸

  خط و نشان ایران برای ترامپ

  حجت‌الاسلام ذوالنور

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: برجام نه قابل تغییر است ، نه قابل مذاکره است و نه اجازه می‌دهد چیزی بدان افزوده و نه چیزی از آن کاسته شود.

 • شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۰:۱۶

  دزدان دریایی را منتظر نگذارید!

  حسین شریعتمداری

  حفظ هیمنه و اقتدار جمهوری اسلامی در آن است که قبل از رفع توقیف از نفتکش خود، پاسخ سنگین و پشیمان‌کننده‌ای به دزدان دریایی انگلیس بدهد و این الگو را در جهان ثبت کند که ایران هیچ تعرض و تجاوزی را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

 • حسین شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۴-۰۹ ۰۹:۵۱

  روی دیوار اینستکس یادگاری ننویسید !

  حسین شریعتمداری

  انتظار از جناب آقای رئیس‌جمهور و مسئولان محترم وزارت خارجه کشورمان آن است که از فاجعه برجام عبرت گرفته باشند و با پذیرش اینستکس آن فاجعه را تکرار نکنند.

 • نورالدین قدیمی43 ۱۳۹۸-۰۴-۰۵ ۱۴:۴۱

  عدم اعتماد به غرب راه علاج مشکلات کشور

  نورالدین قدیمی

  راه علاج مشکلات کشور بازگشت به نسخه پیشرفت و توسعه کشور، یعنی عدم اعتماد و مذاکره با غرب است. اقتصاد ایران زمانی می‌تواند حرکت امیدوارکننده‌ای را شروع کرده و ادامه دهد که از دولت آمریکا و حتی برجام اروپایی قطع امید کرده و به اقتصاد درون‌زا و پایدار داخلی اعتماد و تکیه کند.

 • نصرالله پژمانفر در حاشیه بازدید از سایت نماینده ۱۳۹۸-۰۴-۰۵ ۱۰:۳۸

  ناتوانی دولت، دلیل تلاش برای احیای وزارت بازرگانی

  نصرالله پژمانفر

  سوال این است که چطور می توان تشخیص داد که وزارتخانه ای که هنوز آیین نامه های اجرایی آن تدوین و عملیاتی نشده می تواند منافع کشور را تامین کند یا خیر، لذا باید ابتدا این وزارتخانه عملا شکل بگیرد و پس از بررسی ها درباره احیای وزارت بازرگانی تصمیم گیری کرد.

 • مطهری ۱۳۹۸-۰۳-۳۰ ۱۴:۱۴

  قلم مطهری علیه «قانون»

  علی اصغر گرجی

  «شخصی که تاکنون ۴ دوره نماینده مجلس بوده و مطابق با اصل ۶۷ قانون اساسی به دفاع از قانون اساسی سوگند یاد کرده است، نمی‌داند قانون اساسی چه صلاحیت‌هایی برای مجلس پیش‌بینی کرده است؟!»

 • سعدلله زارعی 43 ۱۳۹۸-۰۳-۲۸ ۱۲:۰۳

  بار آمریکا را به دوش نکشید!

  سعدالله زارعی

  در این میان نفس پذیرش گفت‌وگو به معنای کم آوردن ماست و نتیجه این تلقی اعمال فشار بیشتر از سوی کسی است که ما را به مذاکره فرامی‌خواند. اما با فرض اینکه بحرانی وجود داشته باشد که ندارد، اجابت این گفت‌وگو نمی‌تواند به مدیریت بحران بین ما و آمریکا کمک کند چرا که به فرض اینکه تنش را هر دو طرف پدید آورده‌اند و نه آمریکای زیاده‌خواه و این ما هستیم که باید دنبال کاهش تنش باشیم، مذاکره ما به پذیرش ما از سوی آمریکا برای مشارکت در «راه حل» نمی‌انجامد.

 • امیرحسنخانی ۱۳۹۸-۰۳-۲۶ ۱۳:۰۴

  ضرورت اجرای دقیق قانون رسیدگی به اموال مسئولان

  محمدرضا امیرحسنخانی

  در واقع اگر افراد در عرصه سیاست وارد می شوند باید همه کارهایشان از جمله مراودات سیاسی و اقتصادیشان شفاف باشد زیرا افکار عمومی چنین امری را مطالبه می کند؛ در غیر این صورت نباید کار سیاسی کنند.

 • شیخ الاسلام ۱۳۹۸-۰۳-۲۶ ۱۲:۳۵

  ارکان دیپلماسی اقتدار

  حسین شیخ‌الاسلام

  کلیددار کاخ سفید تلاش می‌کرد به جهان ثابت کند که ابرقدرت منطقه غرب آسیا را مطیع خود کرده و تصور می‌کرد که از رهگذر «تحریم» و «دعوت به مذاکره» به‌صورت توأمان می‌تواند به این هدف نائل شود. نکته مهم اینجاست که ظاهر قضیه، متقاعد کردن جمهوری اسلامی برای گفتگو و کشاندن ایران به‌پای میز مذاکره بود اما رجوع به ادبیاتی که ترامپ در خصوص ملت بزرگ ایران بکار گرفته است، نشان می‌دهد که منظور وی فراتر از حاکمیت، بلکه تحقیر مردم کشورمان بود.

 • حجت‌الاسلام سید‌کاظم سیدباقری ۱۳۹۸-۰۳-۲۰ ۱۵:۲۲

  قیام فطرت مدار

  حجت‌الاسلام سیدکاظم سیدباقری

  دیدگاهی که در آموزه‌های اسلامی و قرآن مجید، درباره انسان ارائه شده است، با هدف آفرینش او هماهنگی کامل دارد و سیاستمداران جامعه اسلامی، باید با مدیریت امور، شهروندان را در مسیر تکامل و سعادت راهبری کنند

 • فضائلی ۱۳۹۸-۰۳-۱۳ ۱۵:۳۱

  رهبر چهل‌ساله!

  امام راحل و رهبر کنونی انقلاب، نه‌تنها کیسه‌ای از انقلاب برای خود ندوخته و حتی ریالی بابت مسؤولیت سنگین رهبری دریافت نکرده و نمی‌کنند، بلکه همواره خود را خدمتگزار مردم دانسته و می‌دانند.

 • قناد باشی ۱۳۹۸-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۲

  غلبه فلسطین بر معامله قرن

  سیدجعفر قنادباشی

  راهپیمایی روز قدس، پیام ناکامی معامله قرن و ندای بازگشت فلسطینیان به سرزمین خود را در جهان طنین‌انداز می‌کند و از این منظر، از حساسیت مضاعفی نسبت به سال‌های گذشته برخوردار است.

 • گودرزی ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۶:۲۴

  جوانان؛ مدیریت کشور و راهکارهای عملیاتی رهبر انقلاب

  داود گودرزی

  از نظر رهبر انقلاب مسیر ورود به عرصه مدیریتی کشور جهش‌های یک‌شبه و صعود های آسانسوری نیست، بلکه فعالیت موثر با روحیه جهادی و انقلابی در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است که زمینه ساز تربیت مدیران حال و آینده کشور است.

 • شمخانی.jpg ۱۳۹۸-۰۳-۰۳ ۱۱:۱۴

  خرمشهرها در پیش است

  علی شمخانی

  نسل بی انقطاع ما، ۴۰ سال است که نبرد نظامی، تحریم، تروریسم و جنگ اقتصادی را در بستر فرهنگ خرمشهر با ایثار و مقاومت به پیروزی مبدل کرده است.

 • فضائلی ۱۳۹۸-۰۲-۲۸ ۱۰:۴۷

  شوکران مذاکره

  مهدی فضائلی

  جمهوری اسلامی ایران بخصوص براساس تجربه چهل ساله خود دریافته است که موثرترین راهکار و خط مشی برای صیانت از منافع ملی و تامین امنیت ملی در مواجهه با شیطان بزرگ، "مقاومت" است و نه "مذاکره".

 • سیدجعفر قنادباشی ۱۳۹۸-۰۲-۲۶ ۱۳:۴۹

  انصارالله و تغییر بزرگ در معادلات جنگ یمن

  سیدجعفر قنادباشی

  سعودی که در چند سال اخیر با اتخاذ رویکرد تهاجمی به نیابت از کشورهای غربی در آتش بحرانهای منطقه دمیده است، اکنون خود را گرفتار در باتلاق یمن می بیند.

 • حاجی دلیگانی ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۱۰:۲۱

  تهدیدات نظامی آمریکا جنبه روانی دارد

  حسینعلی حاجی دلیگانی

  تهدیدات نظامی آمریکا به وضوح نشان داده است که بیشتر جنبه روانی و ایجاد تردید در دل و ذهن ملت های دنیا دارد و همه سخنان ترامپ بیشتر شبیه به طنز هستند.

 • شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۲-۲۳ ۱۳:۲۵

  اختیار کافی داشتید، اما...!

  حسین شریعتمداری

  آقای رئیس جمهور کدام لایحه را برای حل و فصل فلان مشکل موجود به مجلس ارائه داده و یا کدام تصمیم را اتخاذ کرده بودید که فقدان اختیارات کافی باعث توقف آن شده است؟!

 • پورابراهیمی ۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۰:۴۹

  تبعات کاهش ارزش پول ملی!

  محمدرضاپورابراهیمی

  اساس تغییر قیمت کالاها به تغییر ارزش پول ملی کشور ارتباط دارد وکمیسیون اقتصادی تمام تلاش خود را انجام می دهد تا دولت را متقاعد به اولویت قرار دادن تقویت ارزش پول ملی کند، چراکه اگر ارزش پول ملی تقویت شود اثر تورمی خود به خود کاهش و بر آن اساس قدرت خرید مردم افزایش می یابد و خانوار می تواند سبد بیشتری برای مصرف خود در نظر بگیرد.

 • حسین شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۱۰:۳۹

  دیرهنگام بود اما ضروری

  حسین شریعتمداری

  با قاطعیت می‌توان گفت که برجام دیگر وجود خارجی ندارد و در این میان فقط ما مانده‌ایم و ده‌ها امتیاز از دست رفته و تعهدات برجای مانده!

 • تاجگردون ۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۱۵:۰۸

  دولت به تورم حساسیت ندارد

  غلامرضا تاجگردون

  متاسفانه عدم حساسیت به تورم، به عادت در بین دستگاه های اجرایی تبدیل شده و برای آنها آسان است که نرخ تورم افزایش پیدا کند این در حالی است که هر چه این نرخ بالا برود جامعه شکننده تر می شود.

 • جاسمی ۱۳۹۸-۰۲-۱۵ ۱۲:۰۷

  اروپا عزمی برای مقابله با تصمیم ترامپ ندارد

  سیدقاسم جاسمی

  ابتدای مذاکرات هسته‌ای نباید روی قول آمریکایی‌ها حساب باز می‌کردیم و پس از توقف اجرای نصفه و نیمه اجرای برجام از سوی آمریکا، به کشورهای اروپایی نیز نباید دل می‌بستیم.اروپایی‌ها با وجود اینکه اتحادیه تشکیل داده‌اند و به دنبال استقلال در رفتار خود هستند اما همچنان توانی برای مقابله با اقدامات حتی نابخردانه آمریکا و ترامپ ندارند.

 • سیدباقر پیشنمازی ۱۳۹۸-۰۲-۱۲ ۰۹:۵۴

  نقش راهبردی معلم در گام دوم انقلاب

  سیدباقر پیشنمازی

  این معلمان کشور هستند که باید بتوانند مدیرانی در تراز انقلاب اسلامی پرورش دهند.

 • مختارپور ۱۳۹۸-۰۲-۰۹ ۱۳:۵۷

  روایت‌هایی از ۲۲ دوره حضور رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب

  علیرضا مختارپور

   کتاب و کتاب‌خوانی از جمله سرفصل‌هایی است که در فکر و رفتار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از دیرباز تاکنون جایگاه منحصر به فردی داشته و تاکنون روایت‌های پرشماری نیز از توصیه‌ها، دغدغه‌ها و مطالبه‌های ایشان دراین حوزه توسط مسئولان فرهنگی و فعالان تخصصی حوزه کتاب، برای مردم نقل شده است.

 • محمد ایمانی43 ۱۳۹۸-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۵

  ضارب، میلیشیای کیست؟

  محمد ایمانی

  انقلاب اسلامی، مصداق همین احیاگری مورداشاره در آیه 19 سوره روم است؛ احیای ملتی منکوب شده که سعی می‌شد به قهقرا برود و در مقابل طاغوت و استکبار و نابودی ظرفیت‌هایش دم برنیاورد. انقلاب، ملت ما را احیا کرد و طبیعی بود که با این جاذبه‌های نیرومند، دشمنان قسم خورده پیدا کند.