آلودگی هوا

کل اخبار:247

 • لاریجانی2.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۴:۳۲

  راهکار لاریجانی برای حل مشکل آلودگی‌هوا

  رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی هوای تهران، گفت: لازم است برای حل مشکل آلودگی هوای تهران اختیاراتی را به شهردار و شورای شهر پایتخت به مدت محدود بدهیم.

 • لاریجانی ۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۱:۴۹

  باید برای حل آلودگی هوای تهران به مدت محدود اختیاراتی به شهردار و شورای شهر داده شود

  رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی هوای تهران، گفت: لازم است برای حل مشکل آلودگی هوای تهران اختیاراتی را به شهردار و شورای شهر پایتخت به مدت محدود بدهیم.

 • ابتکار2 ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۳:۰۷

  درباره خوزستان چه کار کرده‌اید؟ ابتکار: وزیر جهاد کشاورزی آنجاست

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره مشکلات مردم خوزستان گفت: وزیر جهاد کشاورزی در منطقه است و مشکلات این استان را پیگیری می‌کند.

 • آلودگی هوا ۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۰:۲۸

  صنعت ۲ریال برای جان انسانهاارزش قائل نیست

  کارشناسان و مسئولان حوزه آلودگی هوا در همایش «مدیریت آلودگی هوا و صدا» راهکارهای خود را برای مهار آلودگی هوا ارائه کردند.

 • فراکسیون امید ۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۰۹:۱۷

  «نماینده» عملکرد ۸ ماهۀ تشکل اصلاح‌طلبان مجلس را بررسی می‌کند؛

  جای خالی مطالبات اقتصادی و محیط زیستی مردم در فراکسیون امید

  اصلاح‌طلبان مجلس دهم در این مقوله، آن‌قدر بی‌سابقه از تمام ظرفیت‌های قانونی برای جریان‌سازی و هجمه به نهادهای مربوط بهره گرفتند که حتی اگر یک‌دهم آن را هم برای پیگیری وضعیت اقتصادی مردم یا مطالبه در جهت رفع آلودگی هوا به‌کار می‌گرفتند، ساکنان شهرهای صنعتی و کلان‌شهرها روز هوای پاک را در شرایط بهتری به سر می‌بردند.

 • آلودگی هوا43 ۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۲:۳۳

  آلودگی هوا آمار مرگ ها را افزایش داد

  عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آلودگی هوا آمار روزانه مرگ و میر در تهران را افزایش داده است، گفت: ۲۱ نهاد دولتی در این رابطه مسئول هستند اما پاسخگوی واحد نداریم.

 • ابتکار و روحانی ۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۰:۲۰

  چه‌کسی آلودگی‌ها را از چشم روحانی پنهان می‌کند؟

  ثبت افتخار کاهش آلودگی هوا به نام دولت در روزهایی که لطف باد شامل حال مردم می‌شود یکی از مشهورترین تخصص‌های خانم رئیس است و گله از توقف برنامه جامع کاهش آلودگی هوا توسط دولت پیشین راهکار ایشان در روزهایی که باد و باران هم‌ از پایتخت روی برمی‌گردانند.

 • شریعتمداری2 ۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۰۹:۵۴

  در بن‌بست‌ها چه می‌جویند؟!

  خودتان نظر دهید که دشمنان بیرونی با دریافت پیام‌هایی همچون «اگر برجام نبود، حداکثر می‌توانستیم حقوق کارمندانمان را بدهیم»! از سوی مسئولان اجرایی کشورمان چه قضاوتی درباره ما خواهند داشت؟ و چه برخوردی علیه جمهوری اسلامی ایران و مردم آن در پیش خواهند گرفت؟!

 • فلاحت پیشه ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۶:۱۳

  مردم بهتر از رئیس‌جمهور می‌توانند درباره آلودگی هوا نظر بدهند

  نماینده مجلس با بیان اینکه درباره آلودگی هوا مردم بهتر از آقای رئیس‌جمهور می‌توانند نظر دهند، گفت: حقیقت این است که مسئولان آمارهای واقعی در اختیار رئیس‌جمهور قرار نداده‌اند

 • ابتکار/1* ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۳:۱۹

  هوای تهران آلوده شد، وقت سفر ابتکار رسید!

  امروز بر اساس آخرین اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران کیفیت هوای تهران در شرایط اضطرار قرار گرفت و به رسم روزهای آلوده در ماه‌های اخیر پیش بینی‌می‌شد که در همین روزها سفری برای ابتکار برنامه ریزی شود.

 • آلودگی هوا43 ۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۴:۵۷

  نسخه اورژانسی ترافیک تهران/ طرح مجدد یک پیشنهاد ۱۱ ساله

  پلیس، خودروهای تک سرنشین را یکی از عوامل ترافیک سنگین پایتخت می داند اما در حال حاضر برای کاهش بار ترافیکی ناشی از خودروهای تک سرنشین، درمان های کوتاه مدتی وجود دارد.

 • قالیباف.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۱:۲۳

  عقب نشینی دولت از جمع آوری موتورسیکلت های کاربوراتوری

  شهردار تهران : دولت از جمع آوری موتورسیکلت های کاربوراتوی عقب نشینی کرده است.

 • آلودگی هوای تهران ۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۱۰

  هوای پایتخت پس از ۶ روز سالم شد

  معاون پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: پایتخت پس از ۶ روز هوای ناسالم امروز به وضع سالم رسیده و شاخص کیفیت هوا ۷۱ است.

 • پرویز سروری/* ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۱۱:۲۶

  ارتباط تعطیل نکردن سه شنبه با بی تدبیری دولت چه بود؟

  اگر دولت امروز (سه شنبه)را که بین التعطیلین بود تعطیل می کرد مردم ۵ روز فرصت داشتند که از تهران خارج شوند و هوا بار دیگر پاکیزه شود اما اکنون قطعا شاهد آلودگی هوا در هفته آینده خواهیم بود که در آن صورت دولت مجبور می شود روزهای غیرتعطیل را تعطیل کند، این نشان دهنده بی تدبیری است.

 • ابتکار ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۴:۱۱

  ابتکار: اگر جای وزیر راه بودم استعفا نمی‌دادم!

  ابتکار گفت: من اگر جای وزیر راه بودم به خاطر این اتفاق استعفا نمی دادم اما پیگیری میکردم و دنبال راهکار بودم‌.

 • امینی فرد43 ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۲:۳۷

  کلاف سردرگم آلودگی هوای کلانشهرها

  محمدنعیم امینی‌فرد

  بسیاری از کلان‌شهرهای کشور درگیر معضل آلودگی هوا هستند. این در حالی است که مسئولان مربوط به امید ابر و باد و مه و خورشید و فلک نشسته‌ و هیچ‌ برنامه منسجمی ندارند.

 • آلودگی هوا43 ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۱:۵۹

  دوباره آلودگی هوا از راه رسید

  معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران از ناسالم شدن کیفیت هوای استان تهران برای گروههای حساس خبر داد و گفت: پدیده وارونگی هوا موجب ایجاد آلودگی شده که در روزهای آتی ماندگار خواهد بود.

 • شدت آلودگی هوا در تهران ۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۹:۳۸

  «نماینده» بررسی کرد

  تصویب قوانین تازه در مجلس، کمکی به رفع آلودگی هوا میکند؟

 • حیدر علی عبادی ۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۵:۳۱

  نقش مردم در کاهش آلودگی هوا

  حیدرعلی عبادی

  باید اولین و مهم‌ترین گام برای مبارزه با آلودگی هوا را مردم بردارند. نقش مردم در کاهش آلودگی هوا انکارنشدنی است و اگر آن را جدّی بگیرند به‌طور قطع می‌توانیم افق روشنی برای هوای کلان‌شهرها و تمامی نقاط کشور متصور شویم.

 • آلودگی هوا43 ۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۵:۱۰

  سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

  شاگرد اول تعطیلی هستیم

  سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: نباید هرجا که مشکلی ایجاد کردیم، به جای اینکه دنبال حل ریشه‌ای ‌آن باشیم، بگوییم مدارس تعطیل شود یا تقویم آموزشی تغییر کند.

 • شدت آلودگی هوا در تهران ۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۶:۵۰

  برآورد هزینه آلودگی هوا در تهران

  کلان شهرهای ایران با دو معضل آلودگی هوا و درآمدهای پایدار مواجه هستند. قیمت گذاری زیست محیطی از جمله راهکارهایی است که بیشتر شهرهای دنیا برای رفع این دو مشکل استفاده می کنند.

 • مسعود یا رضوی ۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۰:۱۰

  مسعود یارضوی

  چرا دولت درگیر «آلودگی» و «فساد» شد؟!

  چرا دولت یازدهم در سال آخر صدارت خود به یکباره درگیر آلودگی و فساد شده است و از حواشی و مطالبات پیرامونی آن نجات نمی‌یابد؟!

 • ضرغامی ۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۱۵:۰۶

  عزت‌الله ضرغامی:

  مشکل آلودگی هوا باید قرارگاهی و با اختیارات ویژه حاکمیتی دنبال شود

  ضرغامی پیشنهاد کرد: در شرایط خلأ مدیریت جامع سیستماتیک علمی و تجربه شده، عقل مدیریتی حکم می‌کند که موضوع آلودگی هوا با «وحدت فرماندهی» و قرارگاهی با اختیارات ویژه حاکمیتی دنبال شود.

 • مهدی چمران/2 ۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۱:۳۲

  در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران

  انتقاد چمران از وضعیت آلودگی هوا: مرگ تدریجی را به چشم می‌بینیم

  رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آلودگی هوای پایتخت گفت: در آلودگی هوا می‌بینیم که گرفتار شدیم و مرگ تدریجی برای افراد جامعه است و این مرگ را به چشم می‌بینیم و به جای حل این مشکل، با مسائل خرد و کوچک، خود را مشغول ساختیم.

 • حسن روحانی ۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۰۹:۴۵

  نامه مجمع نمایندگان تهران به رئیس‌جمهور برای اقدام فوری درباره آلودگی هوا

  مجمع نمایندگان استان تهران در نامه‌ای به رئیس جمهور درخواست کردند تا به موضوع آلودگی هوای تهران و کلانشهرها ورود کرده و به قید فوریت دستور دهد نهادها و مراجع ذیربط تدابیر لازم را اندیشیده و تصمیمات جدی در این خصوص اتخاذ کنند.

 • علی لاریجانی.jpg ۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۱:۰۷

  در پاسخ به تذکر یک نماینده تاکید شد؛

  لاریجانی:کمیسیون کشاورزی لایحه هوای پاک را سریع‌تر به صحن بیاورد

  رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس سریع‌تر لایحه هوای پاک را در دستور کار قرار دهد، چرا که مساله آلودگی هوا باید سریع‌تر حل شود.

 • ۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۸:۱۹

  مدارس تهران تعطیل شد

  مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی (اول تا ششم) پایتخت و شهرستان های استان بجز فیروزکوه، پردیس و دماوند فردا دوشنبه تعطیل است.

 • آلودگی هوا43 ۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۰:۳۶

  یک لحظه مکث

  هوای پایتخت خاکستری شد

  امروز برای پنجمین روز متوالی هوای شهر تهران در شرایط ناسالم قرار دارد و در حالیکه آسمان تهران خاکستری شده است اما گویا مسئولان نمی‌خواهند از خواب بیدار شوند و این عذاب چند ساله مردم در فصل‌های سرد سال را پایان دهند.

 • آلودگی هوا ۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۰:۲۰

  /یک لحظه مکث/

  پیشنهاد تعطیلی مدارس یا تعطیلی محیط زیست؟ / خانم ابتکار! چه خبر از سود بنزین‌های وارداتی؟

  بعد از راهکارهای ابتکار برای کنار آمدن مردم با گرد و غبار و دعا برای آمدن باد و باران، این بار قهرمان زمین می‌خواهد با تعطیلی مدارس مشکل آلودگی هوا را حل کند، اما آیا این پیشنهادهای کاربردی(!) نشان دهنده تعطیلی سازمانی نیست که ادعای حفاظت از محیط زیست را دارد؟!

 • ابتکار.jpg ۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۲:۵۵

  امکان «تعطیلی سه‌هفته‌ای و حتی یک‌ماهه» مدارس به‌دلیل آلودگی هوا

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از امکان تعطیلی دوهفته‌ای، سه‌هفته‌ای و حتی یک‌ماهه مدارس در زمان آلودگی و پایداری هوا در فصول سرد خبر داد.