نمایش همه
 • مجتبی یوسفی ۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۸:۲۴

  تصمیم پشت درهای بسته کارساز نیست

  مجتبی یوسفی

  آقای رئیسی دومین سفر استانی خود را با حضور در بین مردم استان سیستان و بلوچستان آغاز کرد.

 • انبارلویی ۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۸:۱۷

  سخنی با وزیر اقتصاد و دارایی

  محمدکاظم انبارلویی

  آقای دکتر خاندوزی، وزیر محترم اقتصاد و دارایی در نخستین روزهای استقرار در سمت خطیر خود در جمع مدیران عالی سازمان امور مالیاتی مطالب خوب و راهگشایی را فرمودند. به جملات زیر دقت کنید:

 • متفکرآزاد ۱۴۰۰-۰۶-۰۷ ۱۵:۰۲

  ترسیم یک دولت مردمی و پاسخگو

  روح‌ الله متفکر آزاد

  بیانات رهبری انقلاب در دیدار با دولتمردان ترسیم یک دولت مردمی، پاسخگوی جهادی و معطوف به افزایش سرمایه اجتماعی همزمان با حل مشکلات کشور است.

 • محمد حسینی ۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۳:۳۰

  همراهی امیدآفرین

  سیدمحمد حسینی

  مجلس یازدهم به کابینه سیزدهم رای اعتماد دارد و از این پس قوه مجریه دوران جدید خود را آغاز کرد.

 • پیرهادی ۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۱۵:۱۳

  اعتماد به انتخاب‌های منتخب جمهور

  تقارن ایام بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور با آغاز هفته دولت، فرصت مغتنمی برای پرداختن به چند نکته است. هفته دولت را به دولتمردانی که به‌تازگی ردای مسئولیت به تن کرده‌اند یا در آستانه ورود به دولت‌اند، تبریک می‌گویم و توجه دولتمردان و سایر بخش‌های حاکمیت را به چند مسئله جلب می‌کنم:

 • عبدالله گنجی ۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۱۵:۰۹

  افغانستان دومینوی جنگ داخلی و دخالت خارجی

  عبدالله گنجی

  بدون تردید طالبان به روش جنگ امکان تصرف نظامی افغانستان را نداشت. روزی که امریکا به افغانستان آمد هنوز بخشی از افغانستان دست طالبان نبود (پنجشیر و شمال)، اما اکنون که رفت همه آن - عمدتاً بدون خونریزی – به دست طالبان افتاده است

 • انبارلویی ۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۴:۳۴

  بانی و مبانی جدید در مذاکرات!

  محمد کاظم انبارلویی

  یک وقتی به بهانه‌ای زنده‌یاد حبیب الله عسکراولادی نقل می‌کرد در ایام آغاز نهضت اسلامی وقتی رژیم شاه امام (ره) را گرفته و به زندان انداختند در خواب دیدم در بازار آهنگرها می‌رفتم ، در کوچه محمد صراف، دیدم آیت الله خوانساری در کنار کوچه نشسته است، چشم او نمی‌بیند رفتم جلو عرض ادب کردم، گفتم: حضرت آیت الله فرمایشی دارند؟

 • شریعتمداری ۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۴:۲۹

  رأی مثبت یا منفی کمک به رئیسی از زاویه دیگر

  حسین شریعتمداری

  دیروز مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت جناب آقای رئیسی را آغاز کرد و نمایندگان موافق و مخالف به ایراد نظرات خود پرداختند.

 • پورابراهیمی ۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۱۱:۲۷

  عبرت اندوزی، اساس پیشرفت

  محمدرضا پورابراهیمی

  موضوع عبرت اندوزی بارها در کلام رهبری عنوان شده و البته برگرفته از نگاهی علمی، منطقی و تخصصی است.

 • کاظم انبارلویی ۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۱۰:۲۹

  بازیافت منابع درآمد عمومی دولت

  محمدکاظم انبارلویی

  خدا رحمت کند مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را، او دو دوره رئیس مجلس و دو دوره رئیس‌جمهور بود اما از دانش حوزوی خود برای سامان دادن به حقوق اقتصادی مردم و حق حکومت استفاده نمی‌کرد.

 • شهریاری 1 ۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۱۰:۰۴

  خطر ستاد نمایشی کرونا

  حسینعلی شهریاری

  بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مشکل ستادملی مقابله با کرونا در دوره پیش این بود که به توصیه‌های کارشناسان و خبرگان حوزه پزشکی کمترین توجه را داشت. این بی‌توجهی فقط مربوط به تایید احتمالی این توصیه‌ها نبود و بارها شاهد بودیم با وجود تایید و تصویب، این توصیه‌ها شکلی عملیاتی و اجرایی به خود نمی‌گرفت.

 • پیرهادی ۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۰۹:۵۷

  به رئیسی امیدواریم

  محسن پیرهادی

  مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری برگزار شد و آیت الله رئیسی، رسما رئیس جمهور شد. جمهوری اسلامی فصل جدید پوست‌اندازی را آغاز کرده و در آستانه تحول است.

 • پورابراهیمی ۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۱

  بدترین دولت در عرصه عملکرد اقتصادی

  محمدرضا پورابراهیمی

  حوزه عملکرد اقتصادی دولت یازدهم و دوازدهم را باید به دو بخش قبل و بعد از برجام تقسیم کرد.

 • محسن علیزاده ۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۶

  ارز دیجیتال؛ بازار یا ابزار؟

  محسن علیزاده

  بلاکچین، انقلابی در تکنولوژی با توانایی تبادل و ذخیره‌سازی پیام‌های الکترونیکی در محیطی نامتمرکز است و با استفاده از فناوری رمزنگاری داده‌ای، از قابلیت ذخیره وانجام تراکنش‌های امن برخوردار است و می تواند مسیر توسعه بانکداری و دولت الکترونیک را هموار کند.

 • عباس زاده مشکینی ۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۱۰:۲۳

  برجام یک خسارت محض

  محمود عباس زاده

  انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

 • عبدالله گنجی ۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۱۰:۲۰

  دولت مستغرق

  عبدالله گنجی

  دولت روحانی بالاخره در فرجه قانونی به پایان رسید و دولت مستعجل نشد، اما دولت مستغرق بود. در مسائل فرو رفته بود و بسیاری از شاخص‌ها را فرو برد. بسیاری از مردم عادی را سیاسی کرد و رشد اعتراضات در ایران رکورددار شد.

 • محمدکاظم انبارلویی431 ۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۱۰:۱۷

  قوام دموکراسی در ایران

  محمدکاظم انبارلویی

  به زودی دولت ابراهیم رئیسی پس از تنفیذ و تحلیف با معرفی وزرای دولت سیزدهم مستقر می‌شود.سال ۱۴۰۰ در حالی که ملت ایران وارد قرن جدید می‌شود کارنامه‌ای جدید از حکمرانی در دولت رئیسی را تجربه می‌کند.

 • متفکرآزاد ۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۱۱:۳۱

  سهم‌خواهی نه پذیرفتنی است، نه شدنی

  روح‌ الله متفکر آزاد

  در شرایطی که دولت سیزدهم در آستانه تشکیل است، یکی از موضوعاتی که این روزها درباره آن گمانه‌زنی می‌شود،مسأله چینش افراد در هیأت دولت است.

 • حسن شجاعی ۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۰۸:۴۵

  مدیران مقصر خوزستان پای میز محاکمه

  حسن شجاعی

  طرح‌های متعددی برای حل مشکلات استان خوزستان وجود داشته که اگر عملی می شد مردم عزیز خوزستان دچار مشکل نمی شدند.

 • عمویی ۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۱۰:۱۲

  تحریم؛ بازی تبلیغاتی از پیش‌باخته یانکی‌ها

  ابوالفضل عمویی

  چند روز پیش روزنامه «وال استریت ژورنال» در گزارشی آورده بود که آمریکا اعمال تحریم‌های جدید علیه فروش نفت جمهوری اسلامی ایران به چین در صورت شکست مذاکرات وین را در دستور کار خود قرار داده است، پس رویکرد دوگانه کاخ سفید و ادعای بررسی اعمال تحریم علیه ایران را چگونه می‌توان توضیح داد؟

 • حسین شریعتمداری ۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۱۰:۰۶

  گزارشی که ارائه آن ضروری است!

  حسین شریعتمداری

  کمتر از دو هفته به پایان دوره ریاست جمهوری آقای روحانی و آغاز کار دولت سیزدهم مانده، آنچه در این جابجایی نباید و نمی‌تواند نادیده گرفته شود این است که جناب روحانی دولت را با چه خصوصیاتی به آقای رئیسی تحویل می‌دهد.

 • کاظم انبارلویی ۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۰۹:۵۸

  جنبش مبنا

  محمدکاظم انبارلویی

  فروردین ۱۳۴۰ آیت‌الله بروجردی از دنیا رفت. مراسم تشییع و خاک‌سپاری و نیز مراسمی که به مناسبت بزرگداشت این مرجع عالیقدر در سراسر کشور برگزار شد، حکایت از پایگاه نیرومند مرجعیت و روحانیت در جامعه آن روز ایران داشت.

 • کریم حسینی ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۳:۳۸

  خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

  سید کریم حسینی

  رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

 • پیرهادی ۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۱۰:۵۰

  فلسفه حج، تعطیل‌بردار نیست

  محسن پیرهادی

  پیام روز گذشته مقام معظم رهبری به مناسبت حج، منشور مقاومت نهضت جهانی اسلام است. تبیین چند ساحت از ابعاد متعدد این پیام، نیاز امروز ماست و راهگشا خواهد بود.

 • محمدحسن آصفری در حاشیه بازدید از سایت «نماینده» ۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۰۸:۴۰

  تقویت نظارت برای کمک به دولت

  محمدحسن آصفری

  مجلس درخصوص بررسی وزیران پیشنهادی دولت‌ سیزدهم چشم بسته نخواهد بود؛ بنابراین نمایندگان برای روی کارآمدن دولت قوی به‌هیچ‌وجه اغماض نخواهند کرد.

 • عباس زاده مشکینی ۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۱۲:۰۰

  امید به حرکت رو به‌ جلو در دستگاه قضا

  محمود عباس‌ زاده

  آقای محسنی اژه‌ ای ۱۰ فرمان برای بهبود عملکرد قوه قضاییه صادر کرد. ایشان از نیروهای سابق قوه قضاییه است و اکنون‌که در رأس این قوه قرار گرفته، امید فراوان می‌رود که حرکت رو به‌ جلو و اصلاح در قوه قضاییه با سرعت، کیفیت و کمیت بیشتر ادامه پیدا کند.

 • فداحسین مالکی.jpg ۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۵:۲۲

  دو نگاه درباره نظرخواهی رئیسی از منتقدان

  فداحسین مالکی

  اگر جریان‌های فکری متفاوت و معارض با رئیس‌جمهور منتخب بخشی از مدیریت میدانی کشور را در دست بگیرند ممکن است سیاست‌های دولت جدید را اجرایی نکنند.اما در هر حال یک بعد تصمیم و نگاه رئیس دولت جدید، این است که به خارج از کشور پیام همگرایی و وحدت ارسال می‌کند.

 • پیرهادی ۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۰:۰۱

  به این سادگی نیست!

  محسن پیرهادی

  سؤال خیلی‌ها این است که وزارت نیرو اگر نمی‌تواند برق موردنیاز مردم را به‌اندازه کافی تأمین کند، آیا حتی توان اعلام جدول دقیق و شفافی برای اعلام خاموشی‌ها را ندارد که هم خود دقیقا به آن پایبند باشد و هم مردم تکلیفشان را بدانند.

 • انبارلویی ۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۱۲:۳۸

  مأموریت فوری رئیس‌جمهور منتخب

  محمدکاظم انبارلویی

  ابلاغ سند چشم‌انداز ۲۰ساله جمهوری اسلامی در زمان و شرایطی صورت گرفت که ضدانقلاب و استکبار جهانی برای سرنگونی نظام روزشماری و برای براندازی در اندازه سخت و نرم برنامه‌ریزی می‌کردند.

 • عبدالله گنجی ۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۱۱:۲۲

  نظام دینی و قدرت‌خواهی عرفی

  عبدالله گنجی

  اکنون که به سمت شروع کار دولت جدید می‌رویم بسیار می‌شنویم که فلان فرد در حال لابی و رایزنی برای مسئولیت است و راه‌های مختلفی را برای دیده شدن طی می‌کند. از سوی دیگر در انتخابات مختلف تنش، دلخوری، احساس تضییع حق و... در بخشی از نخبگان قدرت مشهود و ملموس است