شناسهٔ خبر: 66201 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ

وزیر آموزش و پرورش در آستانه استیضاح قرار گرفت

یوسفیان ملا رییس كمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از افزایش تعداد امضاهای استیضاح وزیر آموزش و پرورش به بالای 50 امضا خبر داد.

به گزارش  نماینده، عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با ایلنا در ارتباط با آخرین وضعیت استیضاح وزیر آموزش و پروش گفت: تعداد امضاهای این استیضاح در تعطیلات مجلس در حال افزایش است و استیضاح كنندگان نیز برای مطرح كردن این استیضاح جدی هستند.

نماینده لاریجان در مجلس شورای اسلامیادامه داد: این استیضاح به هیچ عنوان سیاسی نبوده است و نمایندگان به صورت جدی از انتصابات وزیر آموزش و پرورش ناراضی هستند. حتی عده‌ای از نمایندگان اصلاح طلب نیز این استیضاح را امضا كرده‌اند و عده زیادی از نمایندگان هم اعلام كرده‌اند كه نسبت به این استیضاح بی‌میل نیستند و از آن حمایت خواهند كرد.

این عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این سوال كه چرا آقای فانی از استیضاح خود اعلام بی‌خبری كرده است نیز خاطرنشان كرد: ایشان كاملا در جریان هستند و اگر خودشان هم ندانند معاون پارلمانی وزارت‌خانه شان می‌دانند كه ما در طرح استیضاح جدی هستیم و قصد كوتاه آمدن نداریم.

یوسفیان ملا افزود: ما بازهم به وزیر آموزش و پرورش اعلام می‌كنیم كه اگر در این دو هفته‌ای كه از تعطیلات مجلس باقی مانده است نسبت به وضعیت انتصابات سامان‌دهی داشته باشند از استیضاح منصرف می‌شویم اما تا به حال حركتی از وزیر ندیده‌ایم و ظاهرا قصد جلو آمدن ندارند. از همین رو بدون شك با پایان تعطیلات مجلس استیضاح را به هیات رییسه تحویل و برای مطرح شدنش پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد.

نظرات مخاطبان 0 2

 • ۱۳۹۳-۰۶-۱۵ ۱۳:۴۶ناشناس 0 0

  چرا بخاطر وضع نابسامان اقتصادی فرهنگیان او را استیضاح نمیکنید
                
 • ۱۳۹۳-۰۶-۱۸ ۲۲:۳۴حامی 0 0

  سلام دست شما درد نکند هرچه سریعتر استیضح را انجام دهید و از ایشان بپرسید آقای وزیر یکسال است که به مدارس سرانه نداه اید و چند روز دیگر هم مدارس بازگشایی می شوند هیچ فکر کرده اید در این یکسال مدیران چگونه مدارس را کنترل و هزینه کرده اند و چگونه سالتحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد مدیرانی که هر یک حداقل چند میلیون خرج مدارس کرده اند امروز از مدیریت برکنار شده اند چه کسی پول آنها را پرداخت خواهد کرد 
  آقای وزیر از انتصاب مدیران خراسان رضوی خبر دارید یا نه قوچان را که بی خیال شده اید همین چند روز اخیر هم در امتحانات نهایی شهریور در درگز نیز تقلب گسترده در درس زبان خارجه صورت گرفته مبارک باشد عجب مدیرانی انتخاب کرده اید اون از مدیر کل تان اینهم از مدیران مدیر کل تان 
                

نظر شما