شناسهٔ خبر: 182628 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

قیمت نهاده های دامی تغییر نکرده است/عدم تعادل عرضه و تقاضا قیمت گوشت قرمز را افزایش داد

گوشت گرم نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: عمده نیاز کشور به گوشت قرمز توسط دام سبک و سنگین دامداران و عشایر تامین می‌شود و برهم خوردن عرضه و تقاضا افزایش قیمت گوشت قرمز را به همراه داشته است.

به گزارش «نماینده»،علیرضا عباسی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ، در خصوص وعده برخی از مسئولین در خصوص رسیدن قیمت گوشت قرمز به 400 هزار تومان تا پایان سال در صورت افزایش تولید و واردات ، گفت: یکی از موضوعاتی که در حوزه غذایی وجود دارد و در کمیسیون نیز در خصوص آن مباحث زیادی مطرح شده تامین و توزیع گوشت قرمز است. عمده نیاز کشور به گوشت قرمز توسط دام سبک و سنگین توسط عشایر و دامداران تامین می‌شود و برهم خوردن عرضه و تقاضا افزایش قیمت گوشت قرمز را به همراه داشته است.

نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس با تاکید بر اینکه در زمینه افزایش تولیدات دامی عشایر و روستائیان اتفاق خاصی رخ نداده و از سوی دیگر طی سال‌های اخیر بخشی از دام‌های مولد نیز حذف شده اند، عنوان کرد: اگر بتوانیم دام‌های مولد حذف شده را جایگزین کنیم میزان تولید گوشت قرمز به روند قبلی بر می‌گردد. بخشی از دام مولد را می‌توانیم از طریق واردات تامین کنیم.

نهاده‌های دامی با قیمت سابق در اختیار دامداران قرار می‌گیرد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نهاده‌های دامی با قیمت سابق در اختیار دامداران قرار می‌گیرد و دلیل اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز حذف دام‌های مولد است، ادامه داد: اگر بتوانیم طی مدت زمان کمی حذف دام های مولد را جبران و عرضه دام به بازار را افزایش دهیم کاهش قیمت گوشت قرمز امکان پذیر است اما اینکه تا پایان سال جاری این اتفاق رخ دهد مبهم است.

وی با بیان اینکه باید وعده کاهش قیمت گوشت قرمز را باید با احتیاط اعلام کرد زیرا ممکن است شرایط مورد نیاز آن فراهم نشود، تصریح کرد: وعده ها مردم را امیدوارم می‌کند اما عدم تحقق آنها ناامیدی مردم را به همراه دارد و به مطالبه آنها تبدیل می‌شود اما لازم است که برای آن تلاش کنیم./

نظر شما