شناسهٔ خبر: 181644 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

ایران زیر قیچی آمریکا و اروپائیان نیست /خودمان را متوقف تصمیمات نابه جای اروپایی ها نمی کنیم

عباس مقتدایی نماینده اصفهان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران از سوی سه کشور اروپایی،گفت: اروپاییان اکنون نشان دادند که با آمریکا به مانند دو لبه قیچی عمل می‌کنند، غافل از آنکه ایران دیگر زیر قیچی آنها نیست.

به گزارش «نماینده»، عباس مقتدایی با اشاره به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران از سوی سه کشور «فرانسه، آلمان و بریتانیا» گفت: در طول سال‌های گذشته شاهد عهد شکنی و عدم پایبندی به پیمان‌ها از سوی طرف‌های مقابل ایران در برجام بوده ایم.

وی افزود: این جای تعجب ندارد که اروپاییان به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی حقوق بین الملل برای آنها ارزش و اهمیتی ندارد چراکه آنها ازحقوق بین‌الملل نیز استفاده ابزاری می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آنچه که در منشور ملل متحد آمده و بر اساس آنچه که در ساختار حقوق بین‌الملل و قواعد عامره آن موجود است،کشورها از استقلال برخوردار هستند لذا این به نفع اروپاییان است که استقلال ایران را به رسمیت بشناسند، بنابراین ما همواره در موضوعات مختلف از جمله انرژی هسته‌ای پایبندی به مفاهیم حقوق بین الملل، قواعد و مقررات عامره و نظایر آن را رعایت کرده‌ایم. اکنون اروپا اسیر ساختار سلطه‌گرایانه‌ای شده است که این روند در انتها به ضرر خودش تمام خواهد شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما به عنوان یک کشور مستقل امور خودمان را متناسب با منافع ملت ایران پیش خواهیم برد،ادامه داد: مشی انقلاب اسلامی و ملت ایران بیانگر این واقعیت است که منافع ملت ایران برای ما اهمیت دارد و نه موضوعات مربوط به آنچه که سلطه‌گران و ساختار و هژمونی قدرت در سطح بین المللی به دنبال آن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اکنون ایران از گردنه‌های سخت عبور کرده و تحریم‌ها نتوانسته ایران را متوقف کند،گفت: دردسرهایی که اروپاییان برای ایران ایجاد کرده‌اند، دامن خودشان را هم خواهد گرفت و بلکه گرفته است.

مقتدایی بابیان اینکه تعهدات برجامی طرف مقابل ایران می‌بایست اجرا شود،گفت: از این رو ما خودمان را متوقف تصمیمات نابه جای اروپاییان نخواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: اروپاییان اکنون نشان دادند که با آمریکا به مانند دو لبه قیچی عمل می‌کنند، غافل از آنکه ایران دیگر زیر قیچی آنها نیست.

گفتنی است؛ فرانسه، آلمان و بریتانیا اعلام کرده‌اند که تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را پس از ۱۸ اکتبر - روزی که تحریم‌های تسلیحاتی طبق توافق هسته‌ای پایان می‌یابد- ادامه خواهند داد./

نظر شما