شناسهٔ خبر: 173736 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

مالکی:

بریتانیا علاوه بر پرداخت کامل بدهی ایران، باید خسارت هم بپردازد

فداحسین مالکی.jpg عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اقدامات بریتانیا برای اعتمادسازی و همچنین پرداخت بدهی های کشورمان کُند است و با این روند نمی توان روابط تجاری و سیاسی برقرار کرد.

به گزارش «نماینده» فداحسین مالکی در رابطه با تعلل انگلیسی ها در پرداخت بدهی‌شان به جمهوری اسلامی ایران، گفت: مسئولان این کشور بارها در اظهاراتشان عنوان کردند باید بدهی جمهوری اسلامی را بپردازند اما در مقام عمل طور دیگری رفتار کرده اند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این خصوص می توان اذعان کرد علاوه بر شیطنت آمریکایی ها، انگلیسی ها نیز می خواهند در صحنه بین الملل امتیاز از ایران دریافت کنند.

وی ادامه داد: بدون شک بدعهدی ها قطعا پاسخ بدی برای انگلیسی ها خواهد داشت زیرا دنیا نیز متوجه این رفتارهای متناقض شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه انگلیسی ها صرفا مواضع سیاسی اتخاذ می کنند، افزود: در واقع اقدامات بریتانیا برای اعتمادسازی و همچنین پرداخت بدهی های کشورمان کُند است و با این روند نمی توان روابط تجاری و سیاسی برقرار کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید از ظرفیت مجامع حقوقی بین المللی برای احقاق منافع کشورمان چشم پوشی کنیم زیرا دست ایران پُر است، خاطرنشان کرد: بریتانیا باید علاوه بر پرداخت کامل بدهی کشورمان، باید خسارت وارد شده طی این سالها را هم بپردازد.

نظر شما