شناسهٔ خبر: 173617 - سرویس فرهنگ
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

درخواست ۲۰۰ نماینده برای اولویت بررسی در صحن مجلس

محمدرضا احمدی دبیر کمیسیون آموزش مجلس از ارسال درخواست ۲۰۰ نماینده برای بررسی اولویت دار لایحه رتبه بندی معلمان در صحن خبر داد و گفت: رتبه بندی معلمان از ۳۱ شهریور سالجاری بوده و برای آن بودجه ۳۰ هزار میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.

به گزارش «نماینده» محمدرضا احمدی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در باره آخرین وضعیت بررسی لایحه رتبه بندی معلمان اظهار داشت: به دلیل اهمیت لایحه رتبه بندی معلمان و ایجاد انگیزه مضاعف به فرهنگیان جمع‌آوری امضای  نمایندگان مجلس برای بررسی اولویت‌دار لایحه رتبه بندی معلمان صورت گرفته است تا سریعا این لایحه در صحن علنی مجلس بررسی شود.

وی افزود: درخواست اولویت بررسی لایحه رتبه بندی معلمان نیازمند ۵۰ امضاء بود که بلافاصله بعد از عبور این تعداد، درخواست آن به هیأت رئیسه مجلس داده شد، اما تعداد امضاها افزایش پیدا کرده و به بیش از ۲۰۰ امضاء رسیده است.

دبیر کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: به احتمال بسیار زیاد در هفته آینده در خواست اولویت بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در دستور صحن مجلس قرار خواهد گرفت و رسیدگی به این لایحه هم بلافاصله بعد از آن عملیاتی خواهد شد.

احمدی گفت:‌بودجه اجرای رتبه بندی معلمان هماهنگ شده است این در حالی است که قبلا این بودجه تا ۱۵ هزار میلیارد تومان بود، اما با رایزنی‌های صورت گرفته اعتبار تخصیص یافته به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسید، ولی در مجموع بنا داریم که اجرای رتبه بندی معلمان سریعا و با هر بودجه‌ای آغاز شود، ضمن اینکه نباید اجرای این موضوع با تاخیر بیفتد.

وی با بیان اینکه اجرای رتبه بندی معلمان با ۵۰ تا ۶۰ درصد بودجه لازم بهتر از عدم اجرای ان است گفت: قرار است که رتبه بندی معلمان از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اجرایی شود و به زودی جزئیات آن هم در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

نظر شما