شناسهٔ خبر: 173380 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

راستینه:

حضور آمریکا در افغانستان موجب ارتقا امنیت نشد

راستینه عضو فراکسیون دیپلماسی بین‌المللی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ملت‌ها فهمیده اند تکیه به آمریکا هیچ فرصتی برای ارتقا امنیت و آسایش آنها به وجود نمی‌آورد.

به گزارش «نماینده» احمد راستینه هفشجانی با اشاره به حضور آمریکا در افغانستان نشان داد که این کشور ضامن امنیت نیست، گفت: امروز آنچه در حال اتفاق افتادن است واقعیتی است که سال های متمادی بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران توسط جمهوری اسلامی فریاد زده می شد که حضور آمریکا در منطقه نه تنها ایجاد امنیت نمی‌کند بلکه حضورش سبب مناقشه و ناامنی و همچنین تولید گروه‌های تروریستی با سیاست‌های آمریکا است.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس ادامه داد: از این رو تحول افغانستان که ۲۰ سال با نقشه های شیطانی آمریکا به اشغال در آمد و به بهانه مبارزه با تروریست اشغال شد و به بهانه ایجاد امنیت حضور خود را در منطقه توجیه کرد اما امروز نشان داد نه تنها حضور آمریکا در مبارزه با تروریست نبوده است بلکه حضورش در راستای تقویت جریان تکفیری-وهابی تروریست خطرناک با حمایت‌های مالی بوده است.

وی بیان کرد: حضور آمریکا نه تنها امنیت را برای افغانستان به ارمغان نیاورده است بلکه در دست تشدید منازعات قومی و کشتار بی رحمانه کودکان در افغانستان شده است، حضورش نه تنها ثبات سیاسی را در افغانستان شکل نداده بلکه با تقویت اختلافات قومی و واگرایی نخبگان سیاسی افغانستان شده است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: امروز ملت افغانستان بیشترین درک را از بی تاثیری آمریکا در تامین امنیت دارند و آنچه امروز در افغانستان می گذرد نشان می دهد ملت ها فهمیده اند تکیه به آمریکا هیچ فرصتی برای ارتقا امنیت و آسایش آنها به وجود نمی آورد.

عضو فراکسیون دیپلماسی بین‌المللی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ملت ها به سمت عبور سلطه گری آمریکا پیش می روند و شکست هژمونی آمریکا به خوبی به تصویر کشیده شده است، البته خون‌بهاء حاج قاسم اخراج کامل آمریکایی ها از منطقه است و به یاری خدا منطقه ما عاری از حضور آمریکایی ها خواهد شد.

نظر شما