شناسهٔ خبر: 172544 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

طهماسبی:

کاهش تولید خودروسازان، خودرو را گران کرد/پیش‌بینی واقعی شدن قیمت‌ها

فرهاد طهماسبی عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید کاهش تولید خودروسازان، عرضه قطره چکانی و عدم تحویل به موقع خودرو به ثبت‌کنندگان در افزایش قیمت خودرو در بازار موثر بود.

به گزارش «نماینده» فرهاد طهماسبی با انتقاد از گرانی خودرو در بازار، گفت: یکی از دلایل نابسامانی بازار خودرو، نبود وزیر صنعت، معدن و تجارت تصمیم‌گیر است در واقع به دلیل انتقال دولت،  وزیر کنونی حضور موثری ندارد.

نماینده مردم نی ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی افزود: کاهش تولید خودروسازان، عرضه قطره چکانی و عدم تحویل به موقع خودرو به ثبت‌کنندگان در افزایش قیمت خودرو در بازار موثر بوده است.

وی اضافه کرد: خودروسازان باید به تعهدات خود در موعد مقرر عمل کنند چراکه در صورتی که این شرکت‌ها بتوانند کشش بازار را پاسخ دهند، واقعی شدن قیمت‌ها و ثبات بازار محقق می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه دولت جدید باید با تصمیمات مناسب زمینه ساماندهی بازار را فراهم کند، ادامه داد: با استقرار دولت سیزدهم و تعیین تکلیف کابینه پیش‌بینی می‌شود، قیمت کالاها در بازار متعادل شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزیر پیشنهادی صمت برنامه‌های مناسبی برای ساماندهی بازار دارد، تصریح کرد: امیدواریم دولت سیزدهم با به کارگیری روش‌های علمی و درست قیمت خودرو را کاهش دهد.

نظر شما