شناسهٔ خبر: 164305 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

بدهی هزار میلیاردی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان/ سود سه هزار و پانصدی صندوق

صندوق ذخیره فرهنگیان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از پرداخت نشدن سهم دولت صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و گفت: دولت حدود هزار میلیارد تومان به این صندوق بدهکار است.

به گزارش «نماینده» علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری های این کمیسیون درباره مشکلات صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: بررسی های اولیه در حال انجام شدن است و تصور بنده این است که این موضوع به تحقیق و تفحص منجر نخواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر مسئولان صندوق ذخیره فرهنگیان همکاری های لازم را با کمیسیون نداشته باشند بحث طرح و تفحص را به جریان خواهیم انداخت، ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در کمیسیون به دنبال آن هستیم، پرداخت نشدن حق دولت به این صندوق است.

نماینده تبریز در مجلس با اعلام این که دولت حدود هزار میلیارد تومان به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهکار است، عنوان کرد: در کمیسیون پیگیر این هستیم تا دولت سهم ۵ درصدی خود را نسبت به صندوق ذخیره فرهنگیان را واریز کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این که در چند وقت اخیر صندوق ذخیره فرهنگیان سه هزار و پانصد میلیارد تومان سود داشته است، اظهارداشت: نمایندگان پیشنهاد دادند تا اساسنامه صندوق تغییراتی داشته باشد که این میزان سود به معلمان عضو صندوق پرداخت شود.

منادی با بیان اینکه پیشنهاد شده است که صندوق که به صورت خصوصی اداره می سود، دولتی شود، گفت: نمایندگان با این موضوع مخالفت کردند و اعلام کردند که باید آموزش و پرورش نظارت خود را بیشترکند.

نظر شما