شناسهٔ خبر: 165306 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

شرط نام‌نویسی در انتخابات شوراها پذیرش در آزمون سازمان سنجش/ امکان انتشار دلیل ردصلاحیت کاندیداها

ابوترابی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: سازمان سنجش پیش از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی آزمونی را برگزار می‌کند تا پس از کسب حد نصاب قبولی، داوطلبان بتوانند وارد رقابت شوند.

به گزارش «نماینده» ابوالفضل ابوترابی به طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها اشاره کرد و گفت: در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ۲ ماده از قانون انتخابات شوراها به تصویب کارگروه بررسی قانون اصلاح انتخابات شوراها رسیده است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در تبصره ۳ ماده ۴ قانون انتخابات مصوب شده که سازمان سنجش قبل از نام نویسی کاندیداها آزمونی مرتبط با قوانین عمومی و شهرداری ها برگزار کند تا داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در این آزمون شرکت کنند. کاندیداها باید در این آزمون شرکت و حد نصاب قبولی را کسب کنند تا بتوانند در رقابت های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور داشته باشند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در بخش دیگری نیز که مرتبط به تبصره ۴ ماده ۴ قانون انتخابات شوراها بوده مصوب شده که کاندیداهای انتخابات شوراها باید فرم خود اظهاری را در حین ثبت نام تکمیل ‌کنند تا در صورت تمایل، دلایل ردصلاحیت منتشر شود.

نظر شما